Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Tests: LG Cinema 3D televizors 42LW650S

Testi, Tehnika

Tests: LG Cinema 3D televizors 42LW650STelevizors mājās - gribi vai negribi - lielākoties ir pārdzīvojis tos laikus, kad stāvēja viesistabas kaktā, pieklājīgi apsegts ar tautiski izrakstītu sedziņu. Kaut vai tāpēc, ka mūsdienu televizors ir tik plakans, ka uz tā nevar uzlikt sedziņu pieturošo puķu vāzīti un sedziņa krīt nost. Un arī tāpēc, ka pa televizoru šodien var redzēt daudz ko interesantu, turklāt - dažkārt pa īstam telpiski, kā dzīvē, ar trīsdimensiju tehnoloģiju palīdzību. Šoreiz par vienu šādu televizoru, kurš no citiem atšķiras tieši ar veidu, kādā iespējams baudīt trīsdimensiju attēlu.

Plānais vidusceļš

42 collu diagonāle, diožu fona gaisma, Full HD, 3D - nolasot visu šajā televizorā iebūvēto tehnoloģiju nosaukumus, pārdevējam diez vai atradīsies vēl kas piebilstams; izklausās pēc ideāla televizora mājas izklaidei. Aparāts gan nav no lētā gala, bet nav arī neprātīgi dārgs (maksā ap 720 LVL) - tātad vidusceļš.

Izskatās vidusceļš diezgan glauni. Ne tik daudz tāpēc, ka tas būtu moderns dizainā (nav jau arī), bet tāpēc, ka korpuss ir ļoti plāns - televizora biezums caurmērā diez vai pārsniedz trīs centimetrus. Tam, protams, nav tieša iespaida uz attēla kvalitāti vai iespējām, tomēr tik plāns tālrādis izskatās smalki.


Tehnoloģijas visam, bet ne visiem

Vispirms lūkojam skatīties televizorā Lattelecom Virszemes televīziju. Pēc nelielām domstarpībām ar attēla proporcijām samierināmies ar melnajām ekrāna malām par labu pareizi proporcionālam attēlam. Lai arī vietējo ciparu televīziju peļ par attēla kvalitāti, šis televizors ar attēla parādīšanu un palielināšanu tiek galā teicami, attēls ir lielisks un neizkropļots.

Acīs krīt kas cits - ak, šī bēdīgi slavenā moderno televizoru attēla uzlabošanas tehnoloģija! Šeit to sauc par TruMotion 200Hz. Televizora smadzenes centīgi apstrādā bildi, gludinot tekstūras un spraužot papildus kadrus video straumējumā, kā rezultātā bilde varbūt iegūst vairāk plūdenuma, taču blakusefekts ir zināma sintētiskuma piedeva. Dažiem tas šķiet forši, citiem ne pārāk. Mēs piederam pie pēdējiem un tomēr izvēlamies attēla uzlabošanas iespēju izslēgt, lai seriāls izskatās pēc seriāla un kino izskatās pēc kino. Piedodiet, inženieri.

Vēl viena ciparu iespēja, kas sagādā vilšanos, ir televizora ekoloģisko funkciju iespēja “inteliģentais sensors”, kurš maina attēla spilgtumu atkarībā no telpas apgaismojuma. Lai arī labi domāta lieta, praksē tā ir viegli maldināma un parasts istabas apgaismojums spēj televizoru samulsināt un likt rādīt nebaudāmi tumšu bildi. Atslēgt!

Beidzot ekonomisks 3D

Beidzot nonākam līdz 3D iespējai. Šeit tā ir īpaša ar to, ka brilles ir neelektriskas, tas ir, brillēm nav nepieciešams barošanas elements, tāpēc brilles ir vieglas un lētas. Lētas gan salīdzinoši, gan praksē. Šķiet - tās speciāli radītas no prastas plastmasas un triviāli vienkāršas, lai uzsvērtu to, ka šis televizors neliks pārdot vecmāmiņas dārglietas, lai visa ģimene varētu skatīties 3D filmu. Kur ir noslēpums? Izrādās, ka brilles nevis rūpējas par kadru vienlīdzīgu sadalīšanu pārmaiņus katrai jūsu acij, bet katra acs redz pusi attēla. Ja sadalam attēlu krāsainu punktu rindiņās, sanāk, ka kreisā acs redz pirmo rindiņu, labā acs - otro, kreisā - trešo un tā tālāk. Briļļu stikli (pareizāk sakot, caurspīdīga plastmasa) sašķiro punktus ar gaismas polarizācijas palīdzību. Fizika! To sauc par pasīvo trīsdimensiju tehnoloģiju. Ir gan arī mīnuss - tā kā kadrs tiek vienlīdzīgi sadalīts katrai acij, trīsdimensiju attēla vertikālā izšķirtspēja nepārsniedz 540 rindiņas. Ja spējat to pamanīt un jums tas traucē, nāksies vien lūkot pēc “tradicionālā” trīsdimensiju televizora. Vien jāpiezīmē vēl, ka zemāka trīsdimensiju attēla izšķirtspēja samazina arī prasības pēc ātra un apjomīga video datu avota, attiecīgi trīsdimensiju filmu var skatīties pat tieši no USB zibatmiņas (kuru var ieštepselēt tieši televizorā).

Meņū, ser?

Šodienas televizors ne tikai rāda televīziju un video, bet ļauj arī sērfot internetā. Jā, jā - televizorā instalētas tiešās piekļuves aplikācijas dažādiem populāriem videoklipu resursiem internetā, ir arī tīmekļa pārlūks. Tiesa, interneta labumu izmantošanai būs nepieciešams globālajam tīmeklim pievienots datortīkla vads vai vismaz WiFi adapteris televizora USB pieslēgvietai.

Lai visu šo saimniecību pārvaldītu, televizoru nākas aprīkot ar apjomīgām izvēlnēm. Šeit tās ir vairākas, turklāt nav sevišķi intuitīvi uztveramas – paies laiciņš, kamēr sapratīsiet, ko kura izvēlne dara. Uz pults mārketinga cilvēki lielās izvēlnes paslēpuši zem krāsainām ikonām rotātām pogām Home un Premium - ar to palīdzību atvērtajās aplikācijās viss izskatās diezgan saprotami, tikai, piemēram, filmas atvēršanai no zibatmiņas nepieciešams labu brīdi spaidīt pogas; ceļš uz funkcijām varēja būt īsāks.

Ja izmantojat ātro piekļuvi galvenajām funkcijām - piemēram, attēla proporciju maiņai - tiek atvērta “ātrā” izvēlne ekrāna apakšdaļā, tā rāda daudz liekas informācijas un vairāk traucē nekā palīdz ātri mainīt konfigurācijas parametrus.

Slēdziens

Sakarīgs trīsdimensiju televizors, kura 42 collu diagonāles izmērs apmierinās vairumu dīvāna deldētāju. Televizors bagātīgi aprīkots ar modernām tehnoloģijām un papildiespējām, kuru vadība varēja būt mazliet vienkāršāka, tomēr galu galā viss ir saprotams. Konkurentu vidū šo tālrādi izceļ īpašā 3D tehnoloģija, kuras baudīšanai nepieciešamas pavisam vienkāršas, nedārgas brilles ar polarizētu pārklājumu.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
PS3 Games_Accesories

5.00 EUR
Pārdod
PS4 Dualshock 4 Wireless

40.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro 2017

850.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

45.00 EUR
Pārdod
PS Vita Games

15.00 EUR
Pārdod
Xiaomi Pocophone F1 6GB/64GB

155.00 EUR
Pārdod
Apple CD_DVD_RW

30.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

325.00 EUR
Pārdod
PS3 Slim 160GB

125.00 EUR
Pārdod
PS4 Dualshock 4 Wireless

40.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
PS Vita Slim 2016

145.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro Retina 2013

950.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies