Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

Apple prezentē iPhone 4S un citus jaunumus

Tehnika, Apple, Video

Apple prezentē iPhone 4S un citus jaunumusPar jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv


Otrdien Apple pulcēja žurnālistus uz pasākumu, kam bija dots lakonisks nosaukums “Let’s Talk iPhone” (parunāsim par iPhone). Ievadā Apple CEO Tims Kuks stāstīja par jaunajiem Apple veikaliem Ķīnā — Honkongā un Šanhajā. Veikala atvēršana nedēļas nogalē piesaistīja 100000 apmeklētāju uzmanību. Apple kompānijai pašlaik ir jau 357 veikali 11 valstīs.

Macintosh un Mac OS X Lion

T. Kuks informēja žurnālistus, ka salīdzinot ar pagājušo gadu Mac tirdzniecības apjoms ir pieaudzis par 23%, kamēr pārējās PC industrijas izaugsmes temps ir bijis aptuveni 4% gadā. Pašlaik katrs ceturtais ASV pārdotais dators ir Apple ražots. Kā norādīja T. Kuks, pagaidām vēl 77% patērētāju izvēlas citas markas datorus, tāpēc ir lielas izaugsmes iespējas. Pašlaik pasaulē ir aptuveni 60 miljoni Mac lietotāju. Nesen iznākusī Mac OS X Lion bija pirmā OS, ko Apple nolēma izplatīt tikai lejupielādes veidā. 2 nedēļās to nopirka un lejupielādēja 6 miljoni Mac lietotāju (10% lietotāju). Salīdzinājumā MS Windows 7 10% sasniegšanai tas prasīja 20 nedēļas. (Neaizmirsīsim arī cenu starpību! Mac lietotāji par OS X Lion maksā tikai € 24 jeb Ls 17!)

iTunes un iPod

Tālāk Kuks runāja par iPod un iTunes. Pirms 10 gadiem Apple izgatavoja pirmo iPod un pašlaik ir pārdoti vairāk kā 300 miljoni šo mūzikas atskaņotāju. (Walkman ziedu laikos Sony vajadzēja 30 gadus, lai pārdotu 220000 atskaņotāju.) Pagājušajā gadā Apple ir pārdevusi 45 miljonus iPod atskaņotāju. Savukārt iTunes mūzikas veikals pašlaik piedāvā 20 miljonus dziesmu (pagājušajā nedēļā Apple atvēra iTunes veikalu arī Latvijas iedzīvotājiem).Fils Šillers ziņoja par diviem jauniem iPod modeļiem. Jaunais iPod nano ir ar iebūvētu Nike+ sensoru, līdz ar to nevajadzēs iegādāties īpašas Nike kedas un sensoru par papildmaksu. Un jauns pulkstenis ekrānā. Savukārt jaunais iPod touch būs ar video kameru, iOS 5 un žiroskopu. Gan melnā, gan baltā krāsā, tāpat kā iPhone.

iOS 5

Runājot par Apple mobilo ierīču jauno operētājsistēmu iOS 5, Skots Forstalls norādīja, ka jaunajā OS ir vairāk nekā 200 būtiski uzlabojumi. Viens no jaunumiem ir iMessage, kas ļaus apmainīties ar īsziņām starp divām iOS ierīcēm, nemaksājot mobilo sakaru operatoram astronomisku maksu par dažiem īsziņas burtiņiem.

Būtisks jaunums ir atgādinājumi, kas atkarīgi no lietotāja atrašanās vietas. Piemēram, lietotājs var iestatīt ziņojumus, par kuriem jāatgādina ierodoties kādā vietā vai atstājot to (aparāts izmanto GPS datus).

Jaunums ir Reader skatījums Safari interneta pārlūkprogrammā, kas novāc visu lieko un atstāj tikai rakstu un raksta attēlus.

Jaunajā operētājsistēmā ir domāts par ērtām komunikācijām ar draugiem un paziņām sociālajos tīklos, tāpēc Twitter integrācija sistēmā nodrošinās iespēju tvītot pa tiešo no Safari, Photos, Camera, YouTube vai Maps programmas.

Mail programmā būs iespējams veikt elementāru e-pasta teksta formatēšanu — treknie burti, kursīvs, teksta pasvītrojums, atkāpes no malas, būs iespēja iezīmēt svarīgos e-pastus ar karodziņiem, meklēt e-pastus ne tikai pēc sūtītāja vārda vai tēmas, bet arī sūtījuma satura, u.t.t.

Newsstand programma ļaus parakstīties uz periodiku un automātiskia lejupielādēs jaunākos žurnālu vai avīžu izdevumus.

Laikam vissvarīgākais jaunums ir iOS 5 atbrīvošana no vada ar datoru. Lai uzinstalētu jauno OS, mobilā ierīce būs vēl vienreiz jāpieslēdz datoram, bet pēc tam visa sinhronizācija notiks pa bezvadu tīklu. Tas nozīmē, ka lietotāji varēs izmantot iPad, iPhone vai iPod touch arī kā vienīgo ierīci, bez datora. Jaunā iOS 5 būs pieejama lietotājiem 12. oktobrī.

Nākamais jaunums ir iCloud. Būtībā lietotāja faili un dati “mākonī” jeb uz Apple serveriem kaut kur tālu tālu citā galaktikā. Vai varbūt mazliet tuvāk, viņpus okeānam. iCloud ļaus iesākt dokumentu vienā ierīcē un pēc tam to pabeigt citā ierīcē. Arī iCloud būs pieejams 12. oktobrī.

iPhone 4S

Pievēršoties sanāksmes galvenajai tēmai — iPhone tālrunim — Kuks norādīja uz iPhone 4 milzīgajiem panākumiem. Arī šeit iPhone ir Nr. 1 pasaulē. iPhone tirdzniecības apjoms šogad ir pieaudzis par 125%, kamēr pārējo viedtālruņu tirgus izaugsme tiek vērtēta ap 74% gadā. Pašlaik Apple ir iekarojusi 5% mobilo tālruņu tirgus pasaules mērogā.


Dubulta jauda un vēl vairāk

Jaunais iPhone 4S ir aprīkots ar divkodolu A5 procesoru un Apple sola, ka tas būs 2 reizes ātrāks par iPhone 4 un grafika būs 7 reizes (!!!) ātrāka par iPhone 4. Grafiskā procesora jauda nodrošinās vēl nebijušu detalizāciju un realitāti spēlēs. (Jāņtārpiņu mirdzums, koku lapu trīcēšana vējā, zivtiņas ūdenī…)

Vēl viens būtisks jaunums — jaunajam tālrunim būs arī 64GB versija.

Akumulators un datu pārraide

Apple inženieri ir krietni piestrādājuši pie jaunā tālruņa ilgdarbības. Ar uzlādētu akumulatoru 3G tīklā sarunas laiks varēs būt līdz 8 stundām vai līdz 6 stundām interneta pārlūkošanā. Savukārt 2G tīklā sarunu laiks var būt līdz 14 stundām, bet WiFi tīklā interneta pārlūkošanas laiks pieaug līdz 9 stundām. Pateicoties inteliģentai antenu pārslēgšanai raidīšanas un uztveršanas režīmā, ir izdevies dubultot datu lejupielādes ātrumu līdz 14.4 Mbps (kas būtībā jau ir 4G tehnoloģijas piedāvātais lejupielādes ātruma apgabals). (Augšupielādes ātrums saglabājas tāds pat kā līdz šim — 5.8Mbps.) Jaunais tālrunis ir aprīkots ar GSM un CDMA antenām, kas pasaules apceļotājiem būtiski paplašinās tā lietošanas iespējas citos kontinentos. Vēl kāds jaunums — iPhone 4S ir aprīkots Bluetooth 4, kas ļaus savienoties ar jaunajiem MacBook Air līdz 50m attālumā, tērējot daudz mazāk enerģijas, nekā Bluetooth 2 vai 3 ierīces.

Foto un video

Tālrunī ir jauns 8 megapikseļu foto sensors (3264 x 2448 pikseļi), kas darbosies 33% ātrāk par pašreizējo. Apple skaidro, ka jaunais sensors saņem par 73% vairāk gaismas nekā līdzšinējais. Tas nodrošinās labākas krāsas un mazāk “putraimu” bildēs tumšākā vidē. Pašreizējo 4 stikliņu objektīvu sensora priekšā nomainīs 5 elementu lēca ar hibrīdu infrasarkano filtru, kas sola nodrošināt labākas krāsas un viendabīgāku attēlu. Par 26% uzlabots arī baltais balanss (kas pat salīdzinot ar dažiem padārgiem SLR aparātiem bija ļoti labs). Arī objektīva gaismas spēja ir palielināta — tagad tā ir F2.4 (līdzšinējās F2.8 vietā). Runājot par foto aparāta darbības ātrumu — līdz nākamā kadra uzņemšanai tagad būs jāpagaida tikai pus sekunde. Plus vēl iespēja apstrādāt fotogrāfijas tālrunī tūlīt pēc to uzņemšanas.

Milzīgs solis uz priekšu ir 1080p video ieraksta iespēja ar attēla stabilizāciju un trokšņu slāpēšanu.

iOS programmas

Apple prezentēja arī jaunu iOS programmu “Cards”, ar kuras palīdzību ASV (un, iespējams, arī citur) būs iespēja nosūtīt bildītes poligrāfiskai apsveikuma kartiņu izdrukai pa tiešo no tālruņa. Apple piedāvā lietotājiem ielikt savu bildi kādā no 21 noformējuma variantiem un tad pa pastu saņemt vai nosūtīt nodrukātu apsveikuma kartiņu. Ja lietotājs izvēlēsies kartiņu nosūtīt kādam citam cilvēkam, tad izmantojot adreses svītrkodu (pagaidām tas attiecas tikai uz ASV), sūtītājam tiks nosūtīts ziņojums uz tālruni par kartiņas piegādi. Šis prieks maksās $2.99 adresātiem ASV un $4.99 citur pasaulē. Cenā iekļauta kartiņas druka, konverts, pastmarka un sūtīšana.

Interesanta un sen gaidīta programma ir “Find My Friends”, kas ļaus sekot līdzi citu ģimenes locekļu un draugu atrašanās vietai. Protams, ar viņu sankciju (iespējams ierobežot uz noteiktu laiku, kā arī iespējams piemērot vecāku kontroli bērnu tālruņiem).

Mākslīgais intelekts: balss saskarne (interfeiss)

Pirms kāda laika Apple iegādājās mākslīgā intelekta izstrādes firmu un tagad ir redzami zinātnieku pūliņu rezultāti: jaunajā tālrunī ir iebūvēta balss saskarne “Siri”, kas ļauj uzdot jautājumus skaidrā angļu (arī vācu un franču) valodā un saņemt atbildes. Iespējams, ka šis ir visrevolucionārākais iPhone 4S jaunums, kas izmainīs veidu, kā mēs lietojam mobilo tālruni. Piemēram, ja jūs lietojat Bluetooth austiņu, Siri var balsī nolasīt atgādinājumus vai ienākošos teksta ziņojumus, kā arī nosūtīt teksta ziņojumus vai e-pastus, kurus jūs nodiktējat ar balsi. Jūs varat uzdot Siri visdažādākos jautājumus — gan par laika prognozi, gan savu atrašanās vietu vai informāciju par kādu cilvēku vai vietu. Siri strādā sadarbībā ar Wolfram Alpha servisu. Sakarā ar balss apstrādei nepieciešamo jaudu, jaunais Siri balss interfeiss būs pieejams tikai iPhone 4S tālruņos.
Kad un par cik?

iPhone 4S pārdošana ASV, Kanādā, Austrālijā, Anglijā, Francijā, Vācijā un Japānā tiks uzsākta 14. oktobrī, bet 28. oktobrī vēl 22 valstīs, ieskaitot visas trīs Baltijas valstis un Skandināviju. (Esam apsteiguši Poliju, Grieķiju un Krieviju!) Līdz gada beigām iPhone 4S pārdos vēl 70 valstīs.

Cenas ASV: 16GB par $199, 32GB par $299 un 64GB par $399. Apple turpinās tirgot iPhone 4 par $99 (ar līgumu uz 2 gadiem) un arī iPhone 3GS par brīvu (ar līgumu uz 2 gadiem). Uz jauno tālruni ir pieteikušies 100 mobilie operatori no visas pasaules.


Apple pasākuma video var noskatīties šeit. Vai šeit:


  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies