Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

Daudz labāk, daudz vairāk, daudz lētāk! Ziņas no WWDC

Apple, Softs
Daudz labāk, daudz vairāk, daudz lētāk! Ziņas no WWDC

Par jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv

 

Vakar Sanfrancisko pilsētā Apple iesāka Mac un iOS programmu izstrādātājiem veltīto konferenci ar jaunāko Mac OS X un iOS operētājsistēmu un “mākoņpakalpojumu” prezentāciju. Jaunumu ir tik daudz, ka aprakstīt visu ir neiespējami, tāpēc to visu var raksturot vienā vārdā — neaptverami! :-)

 

Bet tagad par visu pēc kārtas. Vispirms par jauno Mac OS X Lion.

 

Mac OS X Lion


Izskatās, ka šīs operētājsistēmas nosaukums pilnībā attaisno tās piedāvātās iespējas. Apple ir veltījusi ļoti daudz laika un izmanības, lai pilnveidotu pat visvienkāršākās lietas, piemēram tādas kā dokumentu saglabāšana kā arī programmu un atvērto dokumentu logu un palešu atjaunošana pēc datora pārstartēšanas. “Lauva” saglabā dokumentus automātiski, tāpēc turpmāk studentiem nebūs jākrīt izmisumā, kad dienu pirms ieskaites kāds maziņš radinieks pienāk pie dartora un kamēr students ar vienu aci skatās filmu, bet ar otru guļ, patur ilgāk nospiestu kādu mazu apaļu podziņu datora stūrī, pēc kā ekrāns paliek melns un neparasts… Kad šis mazais radinieks paaugsies, viņš nespēs saprast, kāpēc datorindustrijai vajadzēja 25 gadus, lai izdomātu tik elementāru lietu kā dokumentu automātisku saglabāšanu… Saglabājot dokumentus, operētājsistēma saglabā arī dokumenta izmaiņu vēsturi, līdz ar to iespējams “atgriezties pagātnē” (līdzīgi kā pašreizējās Mac OS X failu “Laika mašīnā”) un salīdzināt izmaiņas, atjaunot iepriekšējo versiju, vai fragmentāri pārkopēt iepriekšējās versiju elementus gala versijā.


Lion

Žesti. Jaunās Mac operētājsistēmas vadība kļūst aizvien līdzīgāka iOS ierīcēm ar skārienjūtīgo ekrānu. Tagad daudzus no iOS ierīcēs izmantotajiem žestiem, pateicotiesMagic Trackpad, varēs izmantot arī uz Mac: Pavirzām 3 pirkstus pa skārienpaliktņa virsmu uz augušu un atveras Mission Control — jauns dokumentu logu, Dashboard un Spaces pārvaldes ekrāns. Pavirzām 3 pirkstus la labi vai pa kreisi — pārslēdzamies starp atvērto programmu dokumentu logiem, ritināmies pa dokumentu uz augšu vai leju, virzot divus pirkstus pa skārienpaliktni uz augšu vai uz leju. Pārslēgties starp dokumentiem pilnekrāna programmās varēs ar divu pirkstu kustību pa labi vai pa kreisi.

Ļoti daudz uzmanības veltīts Mail programmas uzlabošanai. Tagad pastkastes ir redzamas horizintālā joslā gar augšmalu, bet kreisā mala veltīta epastu sarakstam ar nelielu priekšskatu, bet lielākā ekrāna daļa — epasta satura apskatei. Var redzēt spēcīgu Mail for iPad ietekmi. Papildus jaunumi ir teksta formatēšanas josla, birkas un īpašs sarakstes skatījums.

Mail

Arī Safari ir uzlabots, ieguvis pilnekrāna režīmu un iespēju pievienot interesantākās lapas “lasīt vēlāk” sarakstam (kas automātiski sinhronizēsies ar iOS 5 ierīcēm).

 

App Store. Jaunais Mac programmu veikals piedāvās iespēju nopirktās programmas instalēt visos datoros, kas piesaistīti jūsu Apple ID kontam un jūsu kredītkartei. Ģimenei tas ir ārkārtīgi izdevīgi un … lēti! Ja gadījumā jums atsūtīs failu, kuru Mac nespēs atvērt, App Store meklēs programmu, kas to spēj izdarīt.

 

Arī programmu startēšana tagad kļuvusi līdzīgāka iPad darbvirsmai. Viens klikšķis un darbvirsmas bilde kļūst miglaina un uz tās kļūst redzamas visu programmu ikonas. Ikonas var kārtot grupās, tāpat kā tas ir iOS mobilajās ierīcēs.

Launchpad

Visas 250+ jaunās iespējas aprakstītas šeit.

Šeit pieminēšu tikai dažas no tām:

 • Tā kā jaunā Mac OS X būs nopērkama tikai kā lejupielādējama programma, tad kā to varēs pārisntalēt sistēmuārkārtas gadījumā, bez optiskā diska? — izrādās, ka Lion izveido īpašu partīciju uz cietā diska ārkārtas situācijām, no kuras tā var pati sevi atjaunot.
 • Iespēja lejupielādēt augstākas kvalitātes balsis priekš VoiceOver programmas.
 • Mac kursora bultiņa tagad ir izveidota, izmantojot vektoru grafiku — kursoru var palielināt, nezaudējot tā kvalitāti.
 • Adrešu grāmatā varēs ievadīt dzimšanas dienu datumus bez gadskaitļa. Droši vien par godu daiļā dzimuma pārstāvēm ;)
 • Iespēja apmainīties failiem ar jums blakus esošajiem Mac lietotājiem, izmantojot AirDrop bezvadu tīkla tehnoloģiju (aizmirstiet par tīkla konfigurēšanu).
 • Automators varēs izfiltrēt interneta adreses vai tālruņu numurs un pārvērst jebkuru tekstu par ePub dokumentu / grāmatu.
 • FileVault 2 nodrošina visa diska (nevis tikai lietotāja konta mapes) šifrēšanu. Ir iespējams šifrēt arī ārējos cietņus un nepieciešamības gadījumā momentā izdzēst šifrēšanas atslēgu, pēc tam sistēma iznīcinās arī šifrēto saturu.
 • Krietni uzlabota Spotlight meklēšana, izmantojot mākslīgo intelektu. Šīs pašas iespējas redzamas arī Mail programmā.
 • Īpašs veltījums tiem, kas nespēj aizmirst kādas citas operētājsistēmas uzvedību, kad lietotājs ievelk esošā mapē citu mapi, kuras nosaukums sakrīt ar tur jau esošas mapes nosakumu — tagad arī Finder piedāvās apvienot mapju saturu. Iezīmējot vairākus failus pārvietošanai, pie kursora parādās birka ar iezīmēto failu skaitu. Un vēl viens pārsteigums — logu izmēru varēs mainīt no jebkuras malas. Labais apakšējais stūris aiziet vēsturē… tāpat kā ritjoslas — tās parādās tikai dokumenta ritināšanas laikā un pēc tam izgaist.
 • iCal piedāvā gada pārskatu un “karstuma zonu” skatu — iespēju redzēt aizņemtākos un brīvākos laika posmus.
 • iChat tagad apvieno visus kontaktu sarakstus vienā logā un saraksti ir iespējams kārtot pa cilnēm.
 • iWork un MS Office dokumentus varēs atvērt apskatei un izdrukai Preview programmā.
 • QuickTime atskaņotājs var apvienot divus video vienā failā vai noeksportēt tikai audio kanālu kā atsevišķu failu. (Brīnišķīga lieta, kad lekciju video ierakstus gribas klausīties uz austiņām un video nav vajadzīgs).
 • Lietotājam pieslēdzoties Gmail, Yahoo vai AOL e-pasta kontam caur Safari, būs iespēja noradīt, lai Mail programma izmanto šo kontu. Atkrīt papildus Mail programmas lietotāja konta konfigurācija.
 • Lion piedāvā jaunu migrācijas asistentu, kas palīdz ne tikai Mac lietotājiem pārcelties uz jaunu Mac, bet pirmo reizi arī Windows lietotājiem pārcelt savus datus uz Mac.
 • Iespēja pieslēgties attālinātam Mac’am, netraucējot pie tā strādājošo lietotāju.
 • Ļoti vienkārša pieeja burtiem ar diakritiskajām zīmēm — nospiežam uz tastatūras burtu un turam to nospiestu, kamēr parādās visas šī burta variācijas, tad izvēlamies vajadzīgo. Tieši tāpat kā iOS ierīcēs.
 • Xsan failu sistēma iebūvēta Lion operētājsistēmā!
 • Lion serveris vairs nav atsevišķs produkts, bet operētājsistēmaspapildprogrammu pakete par aptuveni €50. Šī programmu pakete iekļauj lietotāju profila menedžeri, Wiki serveri, iCal serveri, e-pasta serveri, failu apmaiņas serveri priekš iPad, kā arī Xsan failsistēmas administrēšanas programmatūru.

Apple ziņo, ka Lion būs pieejama šā gada jūlijā par … €30! Tāpat kā jebkuru citu App Store veikalā pirktu programmu, to varēs instalēt uz līdz pieciem jūsu Apple ID kontam piesaistītajiem Mac datoriem. Tas nozīmē, ka dažiem sistēmas jauninājums izmaksās € 6.00 uz vienu datoru. Tiešām būs interesanti paskatīties, kādu cenu politiku veidos Microsoft priekš Windows 8. :-)  
 
 Iepriekšējais →
Komentēt šo rakstu    
    
Minhauzens    2011-06-07,16:20
- "Un vēl viens pārsteigums — logu izmēru varēs mainīt no jebkuras malas."
Tas būtu joks vai kā? Jau cik gadus windows vidē šāda darbība ir pati par sevi saprotama...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Hakis >Minhauzens    2011-06-07,16:34
- Un tev tā noteikti ir svarīgākā funkcija visā sistēmā...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
ezers >Hakis    2011-06-07,16:43
- vispar tas krīt uz nerviem
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
japets >Hakis    2011-06-07,16:53
- Vai drīkst brīnīties tikai par svarīgākajām funkcijām? Dažām programmām iekš win tādas iespējas nav, kaitina ļoti, ļoti.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
KKTK >Minhauzens    2011-06-07,17:07
- Aleluja! Beidzot viņi ir uzklausījuši šīs pašsaprotāmās fīčas pieteikumus!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Qued >Minhauzens    2011-06-07,17:13
- Apple speciāli ieviesa vienu windows fīču, lai tirliņiem ir ko cepties un taisīt troksni. Arī tā ir reklāma
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Krotow >Qued    2011-06-08,10:40
- Nepārsteidz. Arī no Džobsa deguna pakasīšanas ābolnieki paliek slapji un no viņa pirdiena nobeidz.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
ddd    2011-06-07,16:51
- ameizing, ameizing, ameizing ... skrienam grābjam pērkam pielūdzam ...
cik mums ir ābolu lietotāju? daži, principā uz kopējo windožu mocītāju.
lai tad tas šaurais pulciņš ar savā starpā mērās ar lauvām un klusībā viec riesta dejas
lai veslība turās, w7 rullē
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
aaa >ddd    2011-06-07,17:45
- man arī piedur tas amazing, phenomenal bet nu es arī lietoju ābolu un uz win neparko neatgriezīšos.

par to - daži ābolu lietotāji es tev nepiekritīšu, jo to skaits palielinās un windows nāksies iesvīst lai noturētu auditoriju pie sevis. iPad un iPhone jau arī dara savu un pārvilina arvien vairāk cilvēkus uz āboliem, enivei, būs interesanti apskatīties kā šitas viss balagāns turpināsies.

Enivei, nedomāju ka ir svarīgi KO cilvēks izmanto, galvenais lai ir foršs rezultāts, neatkarīgi vai tas ir apple, windows, linux, dos vai whatever.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Vilx- >aaa    2011-06-07,17:52
- Kā jau teicu - man nešķiet, ka lietotāji migrētu starp Windows un MAC. Katram ir savs sekotāju pulks, kas īpaši nemainās.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
0909 >Vilx-    2011-06-09,16:32
- once you go mac you never go back
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Vilx-    2011-06-07,17:19
- Nez, es jau paguvu izlasīt pāris fīčas kas mani kaitinātu (pazūdoši skrollbāri? HDD piediršanas algoritmi ar uzlabotu ātrdarbību? wtf?), bet, nu, es nekad arī neesmu pretendējis uz Mac lietotāja titulu. Starp citu - īsti nesaprotu, kāpēc Windows tiek nepārtraukti salīdzināts ar Mac, ja tie (manuprāt) ir katras savā nišā, un praktiski nekonkurē savā starpā?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
gga08 >Vilx-    2011-06-07,18:08
- tādēļ, ka paies nedaudz laiks un WIN sāks atvadu dziesmu. Nespried par lietām ,kuras nepārzini! Kadēļ WIN lietotāji lasa šos rakstus, kuri viņus neinteresē?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
cndr >gga08    2011-06-08,07:27
- lasa tāpēc, ka nāk smiekli par jums
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
22 >gga08    2011-06-09,15:46
- Es prognozēju ka nākamajos gados vismaz 30% lietos Google operētājsistēmu un ņirgs kā par win tā par MAc lietotājiem
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Boo >22    2011-06-14,23:44
- Tāpat kā google wave un google talk un google buzz )
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
22 >gga08    2011-06-09,15:46
- Es prognozēju ka nākamajos gados vismaz 30% lietos Google operētājsistēmu un ņirgs kā par win tā par MAc lietotājiem
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
BargaisVecis    2011-06-07,17:41
- No tā, ko uzķēru ātrumā pārlasot rakstu, man patīk tas, ka uzlabots e-pastu pārlūks, kā arī tas, ka Safari būs pieejams fullskrīnā. Es jau noteikti apdeitošos uz Lion. Par tādu naudu kaut vai tikai lai apmierinātu savu ziņkāri un paspaidītu jaunās fīčas.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
kantan    2011-06-07,23:40
- Caur kristāla bumbu lūkojos nākotnē - Apple spēļmantiņai būs tikai viena liela poga, tikai viens logs, kur pats neko nevari mainīt, un tas būs kaut kas maģiski lielisks, ka visi to gribēs. Pelei pogu nebūs - tā būs pareizi jānoglāsta, lai ar to strādātu. Un vispār, kurš lietos vēl peles, ja varēs sēdēt pie datora un muļķīgi plātīties FaceTime(tm)iEye priekšā. Failus glabāt nebūs iespējams, jo visiem būs skaistais mākonis. Visi faili visur saglabāsies paši, kaut kur. Kalendāra ierakstiem būs iespējams uzlikt atgādinājumu ik pēc stundas, jo, kurš gan nākotnē vēl skaitīs minūtes - tas taču ir tik sarežģīti un mulsinoši. Aplikāciju izvietojums logos būs pagātne, jo tā pa īstam taču var strādāt tikai vienā lielā logā, bet pārkopēt tekstu no otra loga mēs varēsim tikai tad, kad būsim noskatījušies burvīgo, lielisko, maģisko un atkārtojamo animāciju logam ieslīdot logu čupiņā un līgani redzot uznirstam gaidīto logu. Tāda lieta kā porti arī būs tālā pagātnē - jo visiem āboļiem būs tikai viena ugunsdrāts, kur var tālāk iespraust visus tev nepieciešamos portus - būs tikai jānopērk attiecīgais aksesuārs. It's a kind of mādžik! Pweeeeeeeeeeeee. Bwreeee. Khem, khhh. Bet nu par iPad nesūdzos, tādā ierīcē tupums vēl ir piedodams. Galvenais, ka baterija ilgi tur.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Krotow >kantan    2011-06-08,10:41
- Sure sure. Tikai peles vietā būs devaiss, kurš jāiesprauž zināmā vietā.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
es >kantan    2011-06-08,16:33
- Vispār viņiem jau ir tāda pele, kura jāglāsta. Saucas maģiska.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
sim >es    2011-06-10,12:53
- tiesi ta man ir magic mouse, ertakas peles nav. nav neviena poga visa virsma ka poga un atbalsta touch gan swipe
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Diedelnieks    2011-06-07,23:48
- Tā ir apnicis lasīt ābolīts to ābolīts šito. Ja jau viņš ir tik labs kā tad var vēl uzlabot tik daudzas funcijas??? Visu laiku biju neitrāls, bet pēc tik daudziem pielienošajiem rakstiem man jau ir riebums pret to ābolīti pat viņu neizmēģinot.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Jealousy >Diedelnieks    2011-06-07,23:50
- Neizmēģini. Nelasi.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
NighTSkY >Jealousy    2011-06-08,02:38
- Izmēģināju. Sūds. Ko tālāk?
Apple ir brends. Par brendu, kā jau tas ir ierasts, pārmaksā. Kāpēc ir jāpārmaksā, ja var iegūt ne sliktāku lētāk??
No apple vienīgais, kas bija wow, bija ipad. Tagad vairs ipad nav wow, jo nu jau konkurenti ir sarosījušies, un uztaisījuši arī šo-to ļoti smuku, un labāku kā āboļim. Runa iet par Samsung Galaxy Tab 10.1. Ja kāds teiks, ka ipad2 ir labāks par šo, spļauju viņam sejā un saku, ka viņš ir ar aizmālētu skatienu, nespēj objektīvi spriest un visdrīzākais ir lielais ābola fans.
Kāds te ieminējās, ka drīzumā ābolis valdīs pār pasauli. Nu nē tak, muļķības. Lielākā daļa pasaules neatzīst āboli (varbūt viņš arī ir +/- ok, bet tas ir brends, un viņu produkcija maksā par daudz priekš tā, kas tur ir iekšā). Personīgi es esmu laimīgs ar w7 un ļooooooti šaubos, ka kāds spēs mani piesaistīt ābola progukcijai. Punkts.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Ingusingus >NighTSkY    2011-06-08,10:01
- Pilnīgi tev piekrītu. Cilvēki ir pārāk stūrgalvīgi, lai ticētu tam, ka ābolītis nav tas lābākais auglis dārzā.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Enriquee >NighTSkY    2011-08-12,11:50
- A tu apple pamēģināji kaut uz nedēļu??
Apple jau ir nr 1 pēc apgrozijuma, pagaidām tikai pēc apgrozijuma)))
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Diedelnieks >Jealousy    2011-06-08,18:43
- Nelašīšu ar Kakao.lv ir izdžēsts no grāmatzīmēm un ja gribu ko patiešām interesantu eju uz spoki.lv tur vismaz ziņas ir biežāk kā reizi dienā
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Ju    2011-06-08,09:02
- Ja nekļūdos, jaunie MacOS taču darbojas arī tām pašām platformām, uz kurām Windows. Tad jau kāpēc pa 30 naudiņām nenolegalizēties, ja nav būtiski, ka ir kāds MacOS vai Windows, jo Linux tomēr vēl aizvien nav tā lietotājam draudzīgākā OS. 30Eur jau tiešām sakarīga summa.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
krisa >Ju    2011-06-08,11:11
- Ik pa laikam palietoju visus 3 "lielos" os, un katram ir savi labumi. Tas kas visvairāk grauž, ir ka ikdienas lietotāji pilnībā pārprot, kuri ir OSX labumi attiecībā pret citiem. Visas Apple OS vienmēr ir bijušas *NIX ar noskaistinātu grafisko saskarni, t.i. tehnisko lietu un "fīču" ziņā lielākā daļa *nixu (Linuxi u.t.t) iet tam pa priekšu, un Apple gudri paņem sev labāko, un piepako klāt smuku grafisko. Tagad kad jau gadus ~5 arī linuxu grafiskās vides ir "skaistas" (un tām ir plaša izvēle, ne tikai viena) ir muļķīgi runāt, ka Linux ir mazāk draudzīga alternatīva OSX (kuri gan abi ērtuma ziņā ir galvas tiesu pārāki par win, kurš turpretīm ir stabilāks uz plasākiem dzelžiem). Galu galā lielākā lietotājam redzamā "problēma" uz Linux ir problēmas ar iekārtu atbalstu, un šīs problēmas nebūtu pamanāmas, ja kāds rūpīgi salasītu tikai atbalstītās iekārtas un pārdotu komplektiņā, kā to dara Apple.
Labi izvēmu savu sāpīti, par pārprasto os pārākumu
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Ju >krisa    2011-06-08,15:52
- Pieņemšu viedokli zināšanai
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
zaibis >krisa    2011-06-08,18:32
- Galu galā lielākā lietotājam redzamā "problēma" uz Linux ir problēmas ar iekārtu atbalstu

Lielākā lietotājiem redzamā visu linukšu problēma ir tā, ka to ir taisījuši programmētāji paši sev. Tas nozīmē, ka lietotāja interfeiss ir neizprotams, uzstādījumi sarežģīti. Un nevajag tagad te stāstīt, ka visi prot programmēt un zinās ko darīt. muļķības, lielākā cilvēces daļa no datoriem saprot tikai to kā to ieslēgt un ieiet internetā. viņiem nevajag izveikt nevajadzīgus voodoo rituālus terminālī lai tas dzelzis sāktu kustēties un atpazītu visu viņa perifēriju. Lietotāja (parastā, tā kurš neprot php, c++ u.c lietas) ērtību ziņā linuksis ir aiz OSX un windas.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
krisa >zaibis    2011-06-09,01:13
- Acīmredzami neesi lietojis modernos linuxus - viņi uzvedās gandrīz identiski OSX (Ja protams neņem kādu specifisku servera versiju) un attiecīgi ir ļoti ērti lietotājiem, īpaši tiem kas nav savus 15+ gadus Win lietojuši. Piesēdini pie Ubuntu kādu "pensionāru" [domāts datorļotimazlietotājs, ne obligāti vecs] un viņš tur iejutīsies daudz ātrāk nekā Win. Toties varenais programmētājs, tāpēc ka pieradis būt spēcīgs win daudzus gadus drīzāk mocīsies, ka viss ir "nepareizi".
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Krotow >krisa    2011-06-09,22:56
- Slikti zini vēsturi. MacOS līdz 9. versijai bija ar pavisam citu arhitektūru. UNIX bāzi MacOS paņēma tikai sākot ar 10. versiju. Par kuru tā arī tālāk nav tikuši.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
krisa >Krotow    2011-06-10,14:49
- Pilnīga taisnība - apmaldījos galvā un sajaucu Mac OS ar OSX.
Cita lieta, ka tas tikai pastiprina tektā daļu par *NIXu labumu, jo MacOS to atzina par labāko variantu un līdz tam nonāca

Jebkurā gadījumā, mans inputs ir, ka katram no minētajiem lielajiem OS ir savi plusi un ir darbi, kuriem labprāt izvēlos katru no tiem. Mājām esmu par labu atzinis Linuxus, jo tam ko daru mājās tā ir ērtāk, un galvenais par velti - stingri ieteiktu katram kurš lieto nelicenzētus win, kā arī tiem, kam ir darbā Mac un mājās nevar atļauties. Tie kam ir pietiekami naudas lai maksātu par jau saliktu labu komplektāciju ar labu atbalstu, droši lieto OSX. Win atkal tiem, kam kādi eksotiski dzelži vai liels pieradums pie tā (vai datorspēļu mīļiem)
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
sim >Ju    2011-06-10,12:57
- vot nav atlauts likt uz neapple devaisiem kaut esi pircis legalo apple os.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
haskijs    2011-06-09,02:22
- Nu tāpat jau zināms, ka rej tie, kas nekad nav izmēģinājuši lietot Mac OS X un/vai tie, kas nevar atļauties iegādāties Mac. It's that simple! Te nav vērts kaut ko pierādīt, jo tāda ir cilvēku daba, latviešiem īpaši raksturīga.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
cndr >haskijs    2011-06-09,09:05
- vai arī tie kuri ir izmēģinājuši un sapratauši, ka tas nav priekš viņiem. kā arī tie, kuri ir sapratuši, ka uz Mac neiet liela daļa viņiem vajadzīgo programmu. kā arī tie, kuri saprot, ka dzelzis dzīvē nav galvenais un iztiek ar vienkāršu datoru, kurš tāpat apmierina visas prasības

bet nav jau vērts strīdēties - tā ir latvieša daba, iegāāties spīdīgu un neadekvāti dārgu datoru lai pēc tam teiktu ka latvieši ir skauģi
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Krotow >cndr    2011-06-09,10:16
- "Kas kuram daļa par to, kur es tērēju savu naudu". Tā jau ir - un ar tādu attieksmi nebrīnieties, ka mums iet tā kā šobrīd.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
krisa >Krotow    2011-06-10,14:55
- Tā viņš ir. Piedevām būtu laba artava Latvijas ekonomikai, ja mēs neiepirktu ārpus valsts ražotos OS, un lietotu brīvo programmatūru. Būtu lētāk un ari tā nauda kas tomēr jāmaksā par uzturēšanu paliktu valstī, attiecīgi deficīts samazinātos.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
cndr >Krotow    2011-06-11,10:20
- kāds sakars tam ko uzrakstīji?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
22    2011-06-09,15:52
- Nu par to lētumu gan nošauts greizi...
Wins strādā uz visdīvainākajiem lētākajiem ķīniešu bezfirmas brīnumiem, bet šis tikai uz konkrētiem dzelžiem.
Tas ir kā salīdzināt dārgu welcome drinku dārgā restorānā ar tādu pašu dzērienu jebkurā citā bārā.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
electic    2011-06-10,18:07
- Ar Apple ir viena liela problēma, kas rada plaisu starp Mac un PC lietotājiem, viņi ļoti, ļoti lutina savu dzelzi un tiem, kas labprāt gribētu lietot lielisko MacOS, bet nav tik, tik daudz naudas lai nopirktu Mac datoru, kam vēderā tas pats, kas viņam uz galda stāvošajā datorā, nespīd iepazīt labās un sliktās Mac puses. Būtu labi, ja MacOS pareizā veidā un legāli darbotos uz jebkuras mašīnas, kas gan rada dillemu vai tad cilvēki nepārstās pirkt smukos mac datorus.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
power cord >electic    2011-07-14,15:02
- Domāju, ka pārskatāmā nākotnē tas nenotiks. "i" pasaule tas ir cits visums ar savām ķīseļu upēm, saldējuma kalniem un rozā ponijiem.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Glomny    2011-06-12,00:50
- Patika teksts no(TWiT) podkāsta - Ābolam uzaudzis peļņas procents, jo cilvēki paliek arvien stulbāki - pārāk stulbi/muļķi, lai lietotu Windows... Īpaši akcentēja āzijas komūnu - viņiem IQ ir pārāk augsts (vidēji), lai lietotu makintošus
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
D83    2011-06-20,23:16
- Windows 8
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv