Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Tests: Nokia E7

Tehnika, Testi
Tests: Nokia E7

Domājot par Nokia, ir grūti neietekmēties no tīmeklī valdošā noskaņojuma. Uzņēmuma nespēja ātri reaģēt uz tirgus pievēršanos viedtālruņu invāzijai un tehnoloģiju sabiedrības sen norakstītās Symbian spītīga uzturēšana nostādīja reiz neapšaubāmi vadošo mobilo tālruņu ražotāju tik neveiklā situācijā, ka tam nācās meklēt glābēju investora Microsoft personā. Neapspriedīsim šīs savienības lietderīgumu, jo pirmie “Microkia”, kā šo savienību apsaukā tehnoloģiju blogeri, tālruņi vēl tikai nāks, bet pagaidām Nokia turpina eksistēt pa vecam, laiku pa laikam izlaižot arī kādu jaunu Symbian viedtālruni. Tāds ir arī Nokia E7 - šobrīd plaši reklamēta saziņas ierīce, viena no pirmajām un nedaudzajām, kuras darbina tik ļoti kritizētās Nokia operētājsistēmas Symbian trešā versija, smukuma pēc apzīmēta ar Symbian^3

 

 

Tests: Nokia E7


Nopietns aparāts segmenta faniem

 

Nokia E7 acīmredzami paredzēts biznesa galam, tāpēc E7 plauktā neredzēsim ņirbam dzīvespriecīgas krāsas - tālrunis pieejams tikai melnas vai sudrabotas krāsas korpusā. Toties kāds ir šis korpuss! Tas veidots no anodēta alumīnija un tik solīds, ka pat nenāk prātā piesieties tālruņa diezgan ievērojamajam svaram. E7 gan arī ir liels tālrunis, jo aprīkots ar 4 collu AMOLED ekrānu, kurš viegli būtu saucams par izcilu, ja vien būtu labāk lietojams ārā saulainā laikā. 

 

E7 trumpis citu viedtālruņu vidū ir fiziska QWERTY tastatūra, kas paslēpta tālruņa iekšpusē un pieejama, ja ar īpašu pirkstu kombināciju tālruņa priekšpuse tiek pastumta sānis. Šī ekstra, lielākoties izsaucot “ohh!” veida reakciju klātesošajos, varbūt dažam varētu likt apspriest atbīdīšanas mehānisma ilgmūžību, tomēr šī operācija sajūtās šķiet droša un šaubas nerada. Līdztekus fiziskajai tastatūrai tekstu var ievadīt arī no skārienjutīgā ekrāna, kas ir arī labi, jo tālruņa atvēršana prasa treniņu un liekas neērta, kam par iemeslu ir mehānisma stingrums un korpusa noapaļotās formas - vienkārši nav, aiz kā satvert. Toties, kad atvērta, fiziskā klaviatūra izrādās ļoti kvalitatīva un ērta. Sākumā gan mazliet sagādā grūtības pogu izvietojums vertikālās, nevis, kā ierasts, slīpās kolonnās, tomēr pie tā ātri var pierast un tad jau teksta ievade kļūst par izpriecu.

 

Vēl viena E7 īpatnība ir nenoņemams aizmugurējais vāciņš un akumulators. SIM karte tālrunī ieliekama ar īpašas no sāniem izbīdāmas šūplādītes gādību, bet atmiņas kartei vietas vispār nav - varbūt šo neērtību kompensēs 16GB atmiņas klātesamība? 

 

E7 nav pats pogotākais tālrunis. Galvenā - “mājas” poga - ir šaura un varētu pat teikt, ka neuzkrītoša, ja vien tajā nebūtu iemontēta svītriņas formas statusa gaismiņa, kura gaidīšanas režīmā “elpo”, ritmiski un lēni iedegoties un nodziestot. Tas izskatās ļoti skaisti un palīdz ieraudzīt tālruni tumsā. 

 

Pārējās pogas, ja neskaita gluži parasto fotokameras slēdža pogu, ir radījis kāds atsperīšu maniaks: ja arī pabīdāmas atslēgšanas pogas atgriešanās savā vietā varbūt nav unikāla, tad bīdāma skaļuma regulēšanas poga, kura vienmēr atgriežas vidus pozīcijā, ir diezgan neparasta un pat neērta, jo ir ļoti maziņa.

 

Nokia E7 ir lieliski aprīkots tālrunis: tas atbalsta teju vai visus šodien pieejamos mobilās saziņas standartus, kā arī n paaudzes WiFi. E7 var pielietot arī kā televizoram pieslēdzamu video atskaņotāju, izmantojot HDMI pieslēgvietu. Attēlu un video uzņemšanai paredzēta 8 megapikseļu fiksēta fokusa kamera ar diožu zibspuldzi, bet otra kamera ierīces priekšpusē paredzēta videozvaniem.

 

Tests: Nokia E7

 

E7 Ahilleja papēdis Symbian

 

Symbian^3 ir pretrunīgi vērtēta operētājsistēma. Tā ir ļoti atšķirīga no savām iepriekšējām versijām un radīta, mēģinot noķert viedtālruņu tirgus favorītus iOS un Android.

Symbian izskatās kā moderna mobilā operētājsistēma, tai ir vairāki (nu labi, trīs) mājas ekrāni, kuros lietotājs var izvietot savus vidžetus (widgets jeb sīkprogrammas) vai biežāk lietojamo aplikāciju saīsnes ikonu izskatā. Šeit gan arī pirmā īpatnība, kas krīt acīs: vidžetus nevar izvietot kā ienāk prātā, jo tiem paredzēti noteikti ekrāna segmenti (6 katrā ekrānā), bet programmu saīsnes jeb ikonas pieejamas tikai ar īpaša vidžeta starpniecību, kura visām četrām pozīcijām jābūt aizpildītām. Tas ir pretrunā ar, piemēram, Android sastopamo vienkāršo ikonu izvilkšanu uz mājas ekrāna, un rada sajūtu, ka programmatūru izstrādājis padzīvojis, pārbaudītas vērtības cienošs konservatīvs onkulis, nevis uzņēmums, kurš karsti vēlas paturēt tirgus līderpozīcijas. 

 

Pārējā Symbian^3 lietošana ir vairāk vai mazāk intuitīva un saprotama, tomēr mazliet citāda nekā konkurentiem. Lai arī visur jūtama konsekvence un, ja tā var teikt, rakstura stingrība, Symbian pēdējais laidiens pavisam noteikti atpaliek no citām modernajām operētājsistēmām lietošanas intuitivitātē. 

 

Uzkrītošas ir latviskotās saskarnes īpatnības: lai arī ekrānā vietas ir atliku likām, izvēlnēs ir ļoti daudz saīsinājumu - rodas iespaids, ka tulkotājs ir ļoti steidzies, jo reizēm kāds paziņojums parādās kā vesela saīsinājumu virkne, kurā no kādiem desmit vārdiem nesaīsināti ir tikai saikļi. Par mistisko opciju “darbs ar pārsegu” laikam sūdzēties nevar, jo arī konkurentu latviskotajās versijās ir grūti saprotamas neparastības.

 

Tests: Nokia E7

 

Tiem, kas vienmēr mākonī

 

Darbojoties ar tīklu, rodas aizdomas, ka operētājsistēmas radītāji ir pārliecināti: šo tālruni lietos turīgi cilvēki (kāpēc ne, paskatieties vien uz cenu), kuriem nerūpēs datu savienojuma izmaksas un vienmēr tuvumā būs rozete ar lādētāju, tāpēc datu pieslēgumam labāk būt visu laiku ieslēgtam. Attiecīgi bezvadu datu pieslēguma opcijas šajā tālrunī viennozīmīgi orientētas uz to ieslēgšanu, nevis izslēgšanu. Pat ieslēdzot opciju “vienmēr jautāt” pie datu pieslēguma izmantošanas, ierīce ar jautāšanu neaizraujas un labprāt pieņem, ka esat ļoti aizņemts un varbūt dusmosieties, ja vienmēr jautās. Toties ar labiem padomiem E7 gan neskopojas un izdevīgos momentos uz ekrāna parāda aicinājumu padziļināti izglītoties attiecīgās funkcijas izmantošanā, kas noteikti ir noderīgi, tomēr drīz vien sāk kaitināt un beidzas ar attiecīgās opcijas atslēgšanu. Grūti saprast, vai Nokia vēlas izglītotu tālruņa lietotāju vai arī vienkārši uzskata, ka viņš ir muļķadesa; sliekties uz pēdējo variantu liek fakts, ka ikvienas konteksta izvēlnes augšgalā ir izvietots elements “Parādīt atv.progr.”, kaut arī šī funkcija - parādīt atvērtās programmas - ir pieejama, ja mazliet patur nospiestu fizisko “mājas” pogu. 

 

Var jau būt, ka operētājsistēmas nepilnības var norakstīt uz brieduma trūkumu. Tālruņa darbībā vietām novērojamas dīvainības, kuras diez vai ir radītas “speciāli”. Tādas ir, piemēram, “saspiežot ar pirkstiem” tuvināšanas iespējas epizodiskā klātesamība navigācijā (vietām ir, vietām nav), skaļuma regulēšanas nestrādāšana spēlēs vai arī enerģiju taupoša ekrāna aptumšošanās spēles laikā, lai arī parasti šādā veidā akumulators tiek taupīts tikai tad, kad tālrunis netiek izmantots.

 

Runājot par navigāciju - Nokia piedāvā Ovi Maps navigāciju ar bezmaksas kartēm, kuras gan nemaz pilnā apjomā nav instalētas tālrunī, tādēļ vismaz lietošanas sākumā bieži var nākties ekrānā redzēt atrodamies sevi nekurienē, kura kļūst par detalizēti kartētu apkārtni tikai kaut kad vēlāk (kartes lejupielāde notiek “pa kluso” un nav vardarbīgi pieprasāma). Toties pēc lejupielādes kartes ir pat neparasti detalizētas, tajās sazīmētas pat sīkākās meža stigas, bet reiz navigācija pat ieteica nogriezties “viegli pa kreisi” ceļā, kurš oficiāli tika likvidēts pirms kādiem desmit gadiem, iztaisnojot un asfaltējot šoseju (tagad vecā ceļa vietā jau ir mežs). Arī latviešu valodas balss norādes jāielādē no tīkla un arī tās nav perfektas, jo meitene runā gramatiski nepareizi.

 

Saka jau, ka nekļūdās tas, kas neko nedara. Nokia dara daudz un Symbian ir piebāzts ar visdažādāko mūsdienu viedtālrunim raksturīgo funkcionalitāti. Tas spēj attēlot dažādus ofisa dokumentus un sinhronizēties ar Microsoft Exchange, ir aprīkots ar F-Secure mobilo tālruņu datu aizsardzības risinājumu. Protams, ir arī iespēja pieslēgties populārāko e-pasta sistēmu pastkastēm un izmantot īpašu aplikāciju socializācijai feisbukos un tviteros, bet, ja kaut kas pietrūkst – tālruņa funkcionalitāti var paplašināt no operētājsistēmā labi integrētā Nokia aplikāciju internetveikala Ovi Store, kurā pieejami vairāk nekā 35 tūkstoši aplikāciju.

 

Tests: Nokia E7

 

Aristokrātiski ieturēts

 

Gandarījumu nesagādā E7 ātrdarbība: lai arī visā visumā tālrunis nav uzkrītoši bremzīgs, tomēr tas nesteidzas zibenīgi reaģēt uz skārieniem un izvēlnes vai ekrānus atver ar cieņu, ieturot konsekventu pauzīti, kura gan kaitinoša kļūst tikai tad, kad gribas kaut ko izdarīt (piemēram, piezvanīt) tiešām ātri. Arī lejupielādētās programmas lielākoties instalējas uzkrītoši ilgi, kas gan varētu būt arī akmens operētājsistēmas dārziņā. Mūsdienīgs, vismaz 1GHz ātrs procesors E7 patiešām nekaitētu.

 

Cik tad daudz enerģijas apēd tik liels tālrunis? Izrādās, ka pat ar gandrīz visu laiku ieslēgtiem datu pārraides pakalpojumiem E7 itin viegli sasniedz 3-4 dienas ar vienu uzlādi, kas tik lielekrānainam aparātam ir gana solīds rādītājs.

 

Slēdziens

 

Nokia E7, lai arī ar savām nepilnībām, dīvainā kārtā neatstāj nepatīkamu pēcgaršu; tieši otrādi, atkal un atkal gribas sajust rokās vēso metāla korpusu un ar elastīgu klakšķi atklāt tastatūru, kura tūliņ izgaismojas, aicinot uzsist kādu SMS vai čiepstu. Šis tālrunis ir lielisks piemērs sava ražotāja šībrīža spējām: Nokia prot ražot ļoti augstas kvalitātes tehniku, kurā tiek instalēta neatbilstoši laba programmatūra. Nevar teikt, ka Symbian^3 ir slikta vai nekonkurētspējīga, nē - tā vienkārši ir mazliet dīvaināka un mazliet neērtāka nekā konkurējošās iOS un Android, tajā pašā laikā būdama gana moderna un iespējām bagāta. Protams, Symbian trūkumi pasliktina E7 izredzes viedtālruņu tirgū, tomēr tie, kuriem nelielas lietošanas neērtības pārsver tehnisks augstvērtīgums, Nokia E7 var izrādīties labs pirkums. 

 

Plusi:

 • glīts, ļoti kvalitatīvs alumīnija korpuss
 • ērta, kvalitatīva fiziskā QWERTY tastatūra
 • plaša funkcionalitāte, dažādu savienojumu atbalsts, datu drošības risinājums
 • izcils AMOLED ekrāns (tomēr sk. mīnusus)
 • 16GB iebūvētā atmiņa

 

Mīnusi:

 • ekrāna malu tuvums korpusa malām nereti noved pie nejaušas ekrāna pogu nospiešanas
 • brīžiem lēna reakcija uz skārieniem, izvēlņu atvēršanām
 • fotokamerai nav autofokusa
 • ekrāns saulainā laikā grūti lietojams ārpus telpām
 • operētājsistēma Symbian^3 mazliet vecmodīga, mazliet neintuitīva, nenostrādāta
 • ātrdarbība varēja būt labāka
 • programmas instalējas ļoti ilgi
 • nav iespējas ievietot atmiņas karti (tomēr ir iebūvēta 16GB atmiņa)
 • dārgs

  
 
 Iepriekšējais →
Komentēt šo rakstu    
    
Leo    2011-03-31,10:46
- Man gan tieši Symbian patīk ar ērto lietošanu, bet vēl vairāk ar to, ka viss uzreiz darbojas un tā ātri un akmens cieti darbojas, nevis uzkaras, kā uz jebkuras citas operētājsistēmas. Vistiešāk tas attiecas uz Skype un, piemēram, navigācijas programmatūru, kuras nevienam konkurentam vienkārši nav (tādas, kas tiešām strādā uzreiz un bez jebkādām datu pārraidēm).
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
VM.turists >Leo    2011-03-31,11:23
-
jā viss darbojās.. tikko cīnījos ar sievas nokiu kur pēkšņi meta visādus erorus, opera mini varis nedarbojās, kartei setifikāts nederīgs utt...

uzminiet, kur bija problēma?
gads bija 2010... un viss ... bija pat salikts ka laiks automātiski sinhronizējas, kam vajadzētu nozīmēt ka viss notiek, bet... Nokia
brrr
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Skuķis >Leo    2011-03-31,11:43
- Esi pārliecināts, ka tādas navigācijas programmatūras nevienam konkurentam nav? Tas ir - ar preinstalētām kartēm un pietiekamu detalizāciju?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Guntis >Skuķis    2011-03-31,14:21
- Droši vien, ka nav. Un kam man viņas? iPhone izmanto Google Maps, ielādē kur, ko, un cik lielā detalizācijā vajag. Kāpēc piesārņot telefonu ar liekiem datiem? Un ja braucu uz ārzemēm un negribu maksāt par datu trafiku, tad ir OffMaps programma par pusotru eiro, kurā laicīgi ielādēju kartes no Google Maps jau laicīgi, un atkal kādā detalizācijā gribu. Par Symbian interfeisu katram savs viedoklis. Salīdzinot ar vecajiem Sony Ericsson, man Nokia patika, bet salīdzinot ar iPhpne — akmens laikmets…
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Leo >Guntis    2011-03-31,15:06
- Man iPhone nepatika tikai tādēļ, ka tas nereaģē uz pieskārienem, nemaz. Piespiežu virtuālu slīdni vai pogu, bet fiziski nejūtu, ka tā ir piespiesta, pretīgi. iPhone baigi atgādina tos lētos ķīniešu iPhone parodijtelefonus.
Es tieši šodien staigāju un brīnos, cik ļoti labi AMOLED ekrāns ir redzams tiešā saulē. Nezinu gan kā ar rakstā minēto modeli, man tāds nav. Pirms tam man bija MP3 atskaņotājs ar tādu ekrānu un saulē tas bija vienkārši melns.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Guntis >Leo    2011-03-31,19:59
- Nu gan pateici! Es esmu redzējis un arī mazliet "paspēlējies" ar lētajiem ķīniešu Tiphone un Hiphone. Izņemot ārējo līdzību, turot telefonu 2 m attālumā no lietotāja, nekā cita līdzīga tur nav. Absolūti krāmi ar zemu ekrāna izšķirspēju, čaganu darbību un čābīgiem softiem… Pie tam neviens iOS softs uz tiem laikam neiet. Kā reiz iPhone ĻOTI labi reaģē uz pieskārieniem. Fantastiski labi! Atliek ar pirksta galu viegli pieskarties ekrānam, un jau reaģē. Nokijām bija rezistīvie ekrāni, kur bija jāspiež pirksts pret ekrānu, lai telefons reaģētu. (Jaunajos Nokia tālruņos laikam jau ir kapacitatīvie ekrāni). Ja Tev negāja, acīm redzot bija kaut kas nobrucis tam telefonam. Jā, ekrāns nereaģē uz pieskārienu ar nagu. Jāpieskaras ar pirksta galu, nevis tikai ar nagu.
Labots   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                   
Leo >Guntis    2011-04-01,01:37
- Es ar reakciju uz pieskārienu domāju fizisku kustību - telefons ar tādu kā vibrāciju imitē fiziskas pogas nospiešanu un atspiešanu vai turēšanu un elementu slīdēšanu. Sajūta kā nospiežot īstu pogu vai šķirstot īstu lapu utt. Esmu jau iemanījies spaidīt (mūzikas atskaņotāja) pogas kabatā, neskatoties, jo es tās jūtu. Var būt jau muļķīgi, bet man tas ļoti palīdz, jo esmu pieradis pie vecajiem labajiem taustiņiem.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                      
paga >Leo    2013-09-17,09:52
- šāda vibrācija ir pat vēl vecākām un daudz lētākām nokijām, cita lieta, ka tā varbūt ir atslēgta. vismaz es to atslēdzu, jo man nav vajadzīgs, lai ekrāns vibrē kā murrājošs kaķis un arī bača tur mazliet ilgāk.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
muļļa >Guntis    2011-03-31,20:26
- un kāpēc kādam jāmaksā tas pusotrs EUR? Nokia tieši tāpat jau sen piedāvā BEZMAKSAS navigāciju, kur vari uzlikt kuras vajag, visas kartes nonest, pielādēt tās caur netu, ja neesi iepriekš nolādējis un tas viss BEZ MAKSAS. Ērti un ātri!
Nesaprotu, ko tais telefonos jūš visi reāli nepieciešamu glabājat, ka ar 16 Gb iebūvētas atmiņas varētu būt par maz?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Guntis >muļļa    2011-03-31,20:57
- :-) Man ar 32 GB vēl par maz! Vajadzētu 128 GB, lai puslīdz varētu apgriezties...
Ko glabāju? Programmas ap 6 GB, ap 10 GB mūzika un audio grāmatas (esmu liels audio grāmatu fans!), tikpat GB mācību lekciju audio ieraksti. Un vēl pāris video, bildes un kādi 400 MB off-line kartes, un brīvi 700 MB...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                   
muļļa >Guntis    2011-03-31,21:11
- un pilnīgi visas programmas reāli ikdienā izmanto? visus 6 GB programmu??? Esmu šokā! Netraucē tās nopietni, ka ekrāniņš tāds pamazs, pieļauju 3,2"-4"...
Un visas audiogrāmatas tur jātur? nu visas, kas ir?
Un mācību lekciju audio ieraksti visi ir jāstaipa līdzi?

Cik sapratu E7 var pievienot ārējo atmiņu - ķipa Flešatmiņu. Par Ārējiem HDD neesmu drošs, bet domāju, ka ja naudas daudz āsējo SSD (dēļ mazas nepieciešamās barošanas) noteikti varēsi ieskaldī klāt...

Vienīģais, kam es vēl rodu kaut kādu izskaidrojumu ir neliela muzikas kolekcija, tikai uz kā to klausīties? Uz austiņām? Neesmu redzējis patiešām ērtas un man derošas austiņas (tādas laikam neražo), a pieslēdzot ārējiem atskaņotājiem - tie izrādās ir spējīgi ņemt mūziku no dažnedažādiem nesējiem...

Nav vienkāršāk lietot kādu netbuku vai planšetdatoru?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                      
Guntis >muļļa    2011-03-31,22:52
- Jā, izmantoju tās programmas. Bībeles programma ar visiem moduļiem ir tā ap 4 GB. Visas audio grāmatas nemaz neturu, tikai tās, kuras vēl neesmu noklausījies, vai esmu iesācis klausīties. Mācību lekcijas — reizēm jāatsvaidzina atmiņa un nav slikti, ja vienmēr ir pie rokas — nekad nevar zināt, kad ievajadzēsies ;-)
Par austiņām — palasi manu rakstiņu par Etymotic HF2 šeit: [links]
Nesen iznāca mazliet uzlabota versija HF3, tai ir 3 pogu tālvadība priekš iPhone (HF2 ir viena poga). Šīm netālās ārzemēs var pasūtīt (par £100) silikona uzgaļus, kas atlieti no Tava auss kanāla. Būs perfekta saderība ar Tavām ausīm! Ja tās kaut kāpēc par sliktu, vienmēr var iegādāt Klipsch X10i. Šīm ir ļoti ērti ovāli silikona uzgalīši. Tikai maka biezuma jautājums…
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                         
muļļa >Guntis    2011-04-01,08:29
- samaksāt 2-4 lētu mobilo telefonu cenu tikai par austiņām? Nu nē - paaaldies!
4Gb bībleles - tas ir protams "forši" (ko tādu glabāikkatrs uz sava telefona), nav vienkāršāk ko tādu lietot kā lieto Gūgles kartes - pielādējot tikai nepieciešamo?
Bet nu ok - šeit pieļāuju, ka ir tas retais gadījums, ka īšti atbilstoša tieši TELEFONA atrašana būš problēma no jebkura ražotāja klāsta... Jo pat ja ir ābols ar 32 Gb (kas, cik noprotu arī nav nekādi paplašināms - cik ir tik ir), tad vienalga kādam frīkam būs par maz...
Pārējiem šķiet reālās nepieciešamības spēj apmierināt jebkurš telefons, vai jebkurš viebjtālrunis, ja vien pēc tāda ir reāla nepieciešamība...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                            
Guntis >muļļa    2011-04-01,08:47
- Ja gribi kvalitatīvas austiņas, tad tādas sākas kaut kur no 80-100 latiem un uz augšu. Lētākām arī atbilstoša skaņa.
Par Bībeles programmu — ar google nekas nesanāk, jo neviens no pieklājīgiem komentāriem vai vārdnīcām nav onlainā. Tie visi ir maksas produkti, kas jāpērk. Skat. [links]
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                               
muļļa >Guntis    2011-04-01,09:39
- studijas AKG austiņas sanāk lētāk... Tas liecina, ka mobilo ietaišu ausis ir marketinga produkts ar cenu par brendu/krutumu utt, reālās pašizmaksas nav ne tuvu pat stāvošas...
Njā - par bībeli maksāt slikti, par navigāciju labiu.

Ok te jau mani panesa konkrēts spams... Vienkārši norādu uz to, ka izņemot atsevišķus indivīdus 99,99% telefonu ir pilnībā pietiekami (neskatoties uz OS, kas tos dzen)... Un realitātē tie tāpat nenodarbina pat 60% no tālruņa dzelžiem, kā arī aizraušanās ar appiem, būībā ir fetiss nevis reāla nepieciešamība.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                                  
Guntis >muļļa    2011-04-01,10:44
- Man grūti kaut ko teikt par Nokia, bet iPhone man ir ikdienas nepieciešamība. Piem., kad man bija Nokia E60, e-pastu telefonā lietoju labi ja reizi mēnesī. Tas nebija ērti lietojams. Uz iPhone lietoju katru dienu. Tāpat ar interneta skatīšanos — uz Nokia reizi mēnesī, varbūt divreiz, uz iPhone — katru dienu, vismaz 30-60 minūtes dienā. Kāpēc tāda starpība? — interfeiss… Vienkārši uz iPhone ir daudz daudz ērtāk, salīdzinot ar E60. Pat iepriekšējo atbildi šajā lapā rakstīju no iPhone. SMS sarakste — nesen kolēģis gribējam man parādīt kādu saraksti ar kādu cilvēku. Viņam ilgi un dikti nācās meklēt tās SMS, jo katra SMS ir atsevišķs ieraksts, pēc tam meklēja savu atbildi, u.t.t. Uz iPhone SMS sarakste ir viens gars "palags", kā Skype čatā. Nekādu problēmu paritināt gadu vai divus atpakaļ ko esi rakstījis attiecīgam cilvēkam, un ko viņš ir atbildējis. Grāmatas — gan audio grāmatas, kan Kindle formāta grāmatas ir telefonā. Pa brīviem brīžiem, kad kaut ko gaidu mašīnā vai kāda birojā, jau kāda grāmata būs izlasīta…
Viss atkarīgs no tā, ko mēs gribam no telefona un ko izmantojam. Ja prasības tikai piezvanīt, tad jebkurš telefons derēs. Ja vajag kaut ko vairāk, tad daudzi telefoni atkrīt. Man, piemēram, ir svarīgi, lai telefonā būtu GTD programma ar atbilstošu Mac programmu. Esmu izvēlējies OmniFocus. Sinhronizējas pa gaisu, tāpat kā kalendāri, adrešu grāmata u.c. lietas. Baidos, ka Nokia tālruņiem ar atbilstošiem softiem vēl pašvaki.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                                     
palaidniex >Guntis    2011-04-01,11:20
- jāpiekrīt drīzāk muļļam
cik zinu jaunie Symbian3 telefoni nodrošina visu, ko nosauci kā tava ābola priekšrocību, nedomāju ka Windows Mobile un pēdējais Androīdis būiski atpakliktu, gan ērtu e-pasta, gan ērtu sms sarakstes pārlūkošanu, gan sasinhronizēšanu pa gaisu... Tikai programmas drīžāk citas un saucās savādāk
Vienkārši tas jautājums par pieradumu...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                                        
Guntis >palaidniex    2011-04-01,12:12
- Iespējams, ka tagad ar epastiem un internetu viss OK, bet kad es pirms 3 gadiem nopirku iphone, nekā līdzīga tam nebija. Nokia, spēlējot mp3 failus, 4-5 stundās iztērēja visu bateriju... Austiņu štekeris ļurkājās divos āķīšos, nebija pat normāla austiņu štekera ligzdas...
Attiecībā uz programmām šodien nekas daud nav mainījies. Nesen skatījos GTD programmas priekš Android un Windows Mobile — nekā prātīga neatradās...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                   
muļļa >Guntis    2011-04-01,12:05
- mežonīgi ātrais ārējais SSD disks, ja vien to vari pierubīt pie sava āboļa, maksā aptuveni sākot no 135 latiem par 128 Gb, ir aizdomas, ka to varētu pielikt pie E7, bet vai pie āboļa var - nav ne jausmas...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Boo    2011-03-31,10:59
- Par to naudu var tikt pie īsta iPhone
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
pofig    2011-03-31,11:21
- Edgar - nākošreiz bildējot kādu aparātu uzliec uz galda baltu A3 lapu... tas tomēr būs labāk, nekā tas sašvīkātais galds... ;o)
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
piss >pofig    2011-03-31,11:26
- Tas "sašvīkātais galds" drīzāk izskatās pēc "peldošās" grīdas.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Edgars >pofig    2011-03-31,11:28
- Nu vot redzi, agrāk es bildēju uz balta fona ( [links] ), bet redakcija pārmeta pārlieku steriliāti Galds ir sašvīkāts, jā. Saņemšos un pāriešu ar smilšpapīru
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
pofig >Edgars    2011-03-31,15:23
- piekāst redakciju! lasītāji jau ir tie, kas Tevi lasa, ne redakcija...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Edgars >pofig    2011-03-31,15:46
- Tev labāk patīk sterilās bildes? Es, protams, varu uzstellēt gaismas kasti un bildēt akurāt kā preses fočenes, bet kāds tad tolks no tā? Preses bilžu ir pilns tīkls.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
palaidniex >Edgars    2011-03-31,20:29
- Man cits jautājums - cik ir to telefona modeļu, kuri salīdzinot ar šo ir PATIEŠĀM BŪTISKI LABĀKI spožā saulē. Man ir aktuāla interese. Ne Amoled ekrāni toč ir neliietojumi - ir bēdīga pieredze...
Un vēl - kuram ir savienojumā ar tik kolosālu ekrānu arī lietojama kamera ar autofokusu?
Ir ar ko salīdzināt - N97 mini ekrāns, mēsls, mazliet bremzējošs, toties fiziska QWERTY klaviere un REĀLI iespaidīgas veiktspējas fotoacs...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Jealousy >pofig    2011-03-31,11:36
- Sterilas brošūru bildes var skatīties pie ražotāja mājaslapā. Mēs gribam dzīvas bildes, reālos apstākļos.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Jānis    2011-03-31,12:17
- Kam vispār domāta tā "elpojošā" gaisma? Saskatīt tumsā? Nu ne tak. Smukumam? Bet tad vajadzētu vēl vairaķ.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Artis >Jānis    2011-03-31,15:03
- Savu e52 naktī uz plauktiņa ejot gulēt varu atrast tikai tad, kad viņš ieelpo.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
ckyII    2011-03-31,12:36
- Edgars arī delfos strādā?
Vakār tieši tur izlasīju tādu pašu raxtu.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Edgars >ckyII    2011-03-31,12:56
- Patiesībā Delfi pieder Kakao
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
muļļa    2011-04-01,12:12
- Citēju "Arī latviešu valodas balss norādes jāielādē no tīkla un arī tās nav perfektas, jo meitene runā gramatiski nepareizi."
Khmm - Arī TomTom's ir slavens ar slaveno frāzi "Ieņemt otro labo" un citādākām muļķībām. Ir virkne navigāciju, kurām vispār nav latviešu valodas atbalsta kāšķiras, pat kartē nav vietvārdu ar mīkstinājuma un garumzīmēm (reizem tas ir svarīgi, lai nekūdītos)...
Pie kam - Nokia piedāvā iespēju katram ierakstīt pašam savas gramatiski pareizākas. nepareizākas vai smieklīgākas ceļa norādes...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
robuuc    2011-04-04,20:35
- Paldies par rakstu, pārmaiņas pēc kakao.lv atradu kaut ko vairāk vai mazāk lasāmu un pat objektīvu.
Pats es lietoju Nokia E52, un par Symbian nevaru teikt nevienu sliktu vārdu, strādā nevainojami, ātri, stabili. Symbian lielākais pluss ir mazs resursu patērējums un plaša starta programmu pakotne: Nokia Maps, Vārdnīca, OpenOffice, Konvertētājs, Ļoti labs interneta radio, N-sērijas galerija (ļoti patīk), failu pārvaldnieks, Zip arhivētājs, ļoti labs e-pasta klients, PDF reader, DLNA, mūzikas atskaņotājs varbūt ne vizuāli skaistākais, tad vismaz viens no ērtākajiem, un skaņa ar kvalitatīva.

Par kartēm nesprotu, man ļoti patīkami bez kļūdām maršrutu rāda, rēķina, balsis ir daudz un dažādas caur Own Voice pieejamas (pats lietoju F1 komentētāja balsi) un kartes tiek regulāri atjaunotas, ātri ielādējamas un aizņem 30MB (LV karte), balss 5MB un nevajag tērēt datu savienojumu regulāri. Un nemaz nav grūti pirms kāda brauciena pielikt pie PC, izvēlēties karti un nospiest OK.

Tā kā neko sliktu nevaru pateikt, vnk to, ka Android ir vizuāli pievilcīgāks bet ne spējīgāks un stabilāks. Kaut vai salīdzinot darbībā 1GHz Androīdu pret 680MHz Symbian. Par iOS nemāku spriest, pāris reizes spaidīts, kaut kā nepiesaistīja.

Priekš sevis labāku dotajā brīdī grūi būtu atrast!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Folderis.ucoz.lv    2011-04-17,17:29
- Labs telefons
---------------
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
paga    2013-09-17,09:57
- >Tas izskatās ļoti skaisti un palīdz ieraudzīt tālruni tumsā.

telefons naktssargam? jeb ir arī citi cilvēki, kas regulāri (kas varētu pamatot šo fīču) spiesti sameklēt telefonu tumsā?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv