Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

3D kino - lemts dabiskai nāvei?

Dažādi

3D kino - lemts dabiskai nāvei? 3D ir šodienas reliģija. 3D kino, 3D datorā, televizorā, drīz arī mobilajā telefonā, planšetdatorā un citur. Bet vai industrija nepārsteidzas?

Cilvēku iespaidi par moderno 3D bildi ir dažādi. Vieni spēj pilnībā ienirt trīsdimensiju pasaulē, kamēr citiem šķiet, ka attēls mirkšķinās vai ir pārāk tumšs, turklāt tā visa iespaidā dažam labam sāk neciešami sāpēt galva. Kāpēc tā?

Interesantu viedokli par šo jautājumu savā vēstulē kādam filmu apskatniekam pauž trīskārt oskarots Holivudas režisors Valters Mērčs: viņš uzskata, ka trīsdimensiju attēla galvenā problēma ir tā pretrunīgums cilvēka “redzes aparāta” uzbūvei. Proti, miljoniem gadu ilgušās evolūcijas gaitā cilvēks ir mācījies fokusēt redzi uz turieni, kur ir vērsts skatiens; bet 3D kino gadījumā sanāk, ka acis tiek vērstas uz tuvākiem un tālākiem objektiem, kamēr redze visu laiku jāfokusē vienā plaknē - uz ekrāna virsmu.

Nav jau tā, ka mūsu redze ar šādiem uzdevumiem netiktu galā; grūtības rodas attēla tālākā apstrādē mūsu smadzenēs, kuras, kā uzskata Mērčs, evolūcijas gaitā nav attīstītas šāda veida vizuālās informācijas apstrādei, tāpēc darbojas ar galvassāpes izraisošu pārslodzi.

Kāda ir jūsu pieredze?

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies