Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Hibrīds amerikāņu stilā

Auto

Hibrīds amerikāņu stilāHibrīdauto raisa dalītas jūtas. No vienas puses - brīnišķīga ideja: bremzējot ģenerēt elektrību, kuru vēlāk var izmantot paātrinoties un tādējādi ietaupīt elektrību. No otras puses - akumulatori ir smagi, turklāt to ražošana prasa daudz vairāk dabas resursu nekā hibrīdauto sava mūža laikā ļaus ietaupīt. Bet vai tāpēc hibrīdauto ir slikta ideja? Nebūt ne!

Hibrīdpiedziņas idejisko dzīvotspēju nupat pierāda amerikāņi, kuru Vides aizsardzības aģentūra izstrādājusi alternatīvu enerģijas akumulācijas veidu: proti, bremzējot tiek darbināti nevis ģeneratori, bet sūkņi, kuri speciālu šķidrumu iesūknē konteinerā, pildītā ar stipri saspiestu slāpekļa gāzi. Ja nepieciešams paātrināties, saspiestā gāze šķidrumu novirza uz piedziņas mehānismiem, tādā veidā ļaujot ieekonomēt vidēji vismaz 30% degvielas (pilsētā pat līdz 60%).

Protams, šāda sistēma mehāniski ir komplicētāka nekā elektromotoru būšana, tomēr netrūkst arī plusu: nav jāvadā līdzi akumulatori, kuri ir smagi un dārgi, ar laiku nolietojas un kuru ražošanai nepieciešami salīdzinoši reti sastopami metāli (lasi: jāpērk no ķīniešiem).

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies