Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Sports vai neprātīga tradīcija?

Pasaule, Video

Sports vai neprātīga tradīcija?
Pēc brītiņa vinš griezās pie ģeogrāfa:
-Vai jūs esat kādreiz ceļojis šai pusē?
-Protams! - Paganels nopietni atbildēja.
-Uz mūļa?
-Nē, atzveltnes krēslā.


Vai varat uzminēt, kādā grāmatā es sameklēju šo citātu?

Kādreiz tiešām “atzveltnes krēslā” varēja ceļot tikai, grāmatas lasot, bet šodien ikviens var pieķerties kādam no Goooogle “o” burtiem un doties plašajā pasaulē bez nepieciešamības piecelt pēcpusi no krēsla. Tā es šodien nonācu Katalonijā - vienā no Spānijas provincēm, kuras sena, taču ļoti aktuāla tradīcija nule kā iekļuva UNESCO nemateriālā mantojuma sarakstā līdzās latviešu Dziesmu svētkiem. Šī augstu novērtētā kataloniešu tradīcija ir dzīvu piļu būvēšana, izmantojot tikai drosmīgu cilvēku ķermeņus un ar milzīgām slodzēm pārbaudot cilvēka fiziskās izturības iespējas.

Sports vai neprātīga tradīcija? Šādu cilvēku piļu - castell šokējošos sagāšanās momentus noteikti būsiet redzējuši videokuriozu izlasēs internetā. Neuzmanīgam vērotājam var likties, ka cilvēki vienkārši kāpj cits citam uz pleciem, kamēr visi sakrīt nekārtīgā kaudzē. Nekā.


Vispirms jau uzdevums skaitās sekmīgi paveikts, ja pils tiek secīgi, pēc plāna, uzbūvēta un nojaukta bez kritieniem. Procesa viduspunktu iezīmē piramīdā visaugstāk esošā cilvēka - enxaneta augšup pacelta roka ar izstieptiem četriem pirkstiem, kas simbolizējot kataloniešu karoga četras krāsas. Pils veidošana un nojaukšana jāveic raiti, jo dzīvās pils pamatu spēki strauji izsīkst.

Dzīvās pils struktūra ir šāda: vispirms tiek izveidots pamats pinya, kas var sastāvēt no vairākiem simtiem cilvēku; šī pamata uzdevums ir nodrošināt stabilu pamatu un arī nosacītu mīkstinošu “drošības tīklu” kritienu gadījumā. Tad, sākot skanēt tautiskai mūzikai, augšup rāpjas katra nākamā līmeņa veidotāji, augšējos stāvus - un tie mēdz būt pat astotie vai devītie - pārstāvot bērniem, kuri ir vieglākie no visas komandas.

Dzīvo piļu tradīcijas ir vairāk kā divus gadsimtus senas un šādas izpriecas savā reģionā ir dikti populāras. Tās arī var lepoties ar attīstītu piļu, līmeņu un dalībnieku klasifikācijas un terminoloģijas sistēmu, kas padara dzīvo piļu būvēšanu par tikpat aizraujošu kolektīvu hobiju kā latviešu tautisko deju kolektīvi vai žēlošanās par sliktu valdību.


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Sony Xperia XZ1 Compact

135.00 EUR
Pārdod
Huawei P30

195.00 EUR
Pārdod
Xiaomi MI A2 Lite

75.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

95.00 EUR
Pārdod
Pixel 4a

249.00 EUR
Pārdod
Leica X2 + viewfinder

650.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e Black

199.00 EUR
Pārdod
Lietots velo, 26

155.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies