Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

Apple iepazīstina ar Mac OS X Lion

Softs, Apple, Video

Apple iepazīstina ar Mac OS X Lion Par jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv

Vakar preses konferencē Apple iepazīstināja ar šā gada finansiālajiem rezultātiem un jauno Mac operētājsistēmu 10.7 Lion. Mac tirdzniecība Apple kompānijai dod 1/3 no kopējās peļņas, un pašlaik sastāda 22 miljardus dolāru gadā. Macintosh datori ir ieņēmuši 20% no kopējā datoru tirgus apjoma ASV.

Jaunā Mac OS X sauksies “Lion”, tātad, Lauva. Šī ir jau astotā Mac OS X versija un Apple tajā izmantos tās tehnoloģijas, kas apgūtas, izstrādājot skārienjūtīgās iOS ierīces (iPod touch, iPhone, iPad). Pirmkārt, tā ir iespēja izmantot multi-pieskārienu žestus (ar jauno Magic Mouse, Magic Trackpad un klēpjdatoru), iespēja strādāt ar programmām pilnekrāna režīmā, jauna dokumentu logu un pilnekrāna programmu pārvaldes vide (Exposé, Dashboard un Spaces apvienojums). Jaunums ir arī no iPad aizgūtā tehnoloģija pastāvīgi saglabāt dokumentā veiktās izmaiņas, līdz ar to atkrīt dokumenta saglabāšanas nepieciešamība. Programmas atveras tajā stāvoklī, kādā tās tika aizvērtas.

Jaunums ir arī Mac App Store — programmu veikals Macintosh programmām. Programmu izstrādātāji varēs vairāk laika veltīt programmu izstrādei, jo nevajadzēs tik daudz laika veltīt mājas lapas veidošanai par attiecīgo programmu. Tas atvieglos arī programmu instalēšanu un atjaunināšanu — viens klikšķis un viss paveikts! (Peļņas sadalījums paliek tas pats, kas iPhone/iPad programmām — 30% patur Apple, 70% saņem programmas izstrādātājs. Bet tas atbrīvo programmētāju no servera uzturēšanas programmas lejupielādes nodrošināšanai, kredītkaršu apstrādes pienākumiem, u.t.t.) Tāpat no iPad ir aizgūta ideja par programmu ikonu grupēšanu un atvēršanu ar Launchpad palīdzību. Lai arī Snow Leopard sistēmā atjautīgāki lietotāji varēja veikt kaut ko līdzīgu, izveidojot programmu aliasus īpašās mapēs un ievelkot šīs mapes Dokā (un iestatot šo mapju skatījumu uz Sort by: Name, Display As: Folder, View Content As: Automatic), tad tomēr jaunā pieeja būs daudz ērtāka, it sevišķi izmantojot žestu komandas.Iespējams, ka pirms jaunās Mac OS X iznākšanas nākamā gada vasarā būs vēl kāda jaunās Mac OS X prezentācija, kurā parādīs vēl daudz ko jaunu, jo pašlaik Apple nevēlas, lai konkurenti sāktu kopēt jaunās Mac OS X iespējas savās operētājsistēmās.Otrs būtiskākais jaunums bija jaunas paaudzes MacBook Air piezīmjdatori, kuri izgatavoti pēc Unibody tehnoloģijas — viss korpuss izgrebts no viena alumīnija gabala, kas nodrošina daudz augstāku korpusa stingrību. Tagad būs divu izmēru MacBook Air modeļi — viens ar 11″ un otrs ar 13″ LCD ekrānu, kuros ir mazliet paaugstināta izšķirtspēja. 11″ modelim ir 1366 x 768 px izšķirtzpēja, bet 13″ modelim tā ir 1440 x 900 px. Abos tiek izmantots Intel Core 2 Duo procesors, 2 GB RAM standartā (palielināma līdz 4 GB RAM) un pirmo reizi standartkomplektācijā cietā diska vietā tiek izmantota Flash atmiņa (64 vai 128 GB 11″ modelim un 128 vai 256 GB 13″ modelim). Tas sola nodrošināt tūlītēju gatavību darbam, atverot datora ekrānu. Arī datora svars ir ļoti mazs — 1.06 kg 11″ modelim un 1.32 kg 13″ modelim. Būtisks uzlabojums jaunajos modeļos ir integrētais SD kartes lasītājs un 2 USB porti. Beidzot, pieslēdzot datoram Flash atmiņu, varēs pieslēgt arī foto aparātu vai printeri…Arī cena jaunajiem MacBook Air ir samērā demokrātiska — Eiropā sākot no € 999 par 11″ modeli un € 1.299 par 13″ modeli.Pie jaunumiem jāpiemin arī iLife ’11. Vislielākās izmaiņas piedzīvojusi iPhoto un iMovie programma. Abās ir iebūvēts pilnekrāna režīms.

iPhoto jaunumi: iespēja nosūtīt bildes, neizejot no iPhoto, jaunas slaidšova iespējas, uzlabojumi integrācijā ar Facebook, iespēja pasūtīt bilžu grāmatas un reljefās pasta atklātnes (tajās zemēs, kur šis pakalpojums pieejams!).

iMovie jaunumi: iespēja veidot filmu “treilerus” jeb ievadreklāmas. Priekš nelielām reklāmas firmām tā ir fantastiska iespēja! Beidzot puslīdz sakarīga audio kanāla rediģēšanas iespēja. Jaunā versija atpazīst cilvēku sejas un cilvēku skaitu attiecīgajā klipā, līdz ar to iespējams ātri atrast tos kadrus, kuros ir sejas tuvplāns vai cilvēku grupa. Programma papildināta ar jaunām tēmām sporta un ziņu programmām. Integrēta iespēja publicēt gatavo video uz Facebook, Vimeo vai CNN iReport.

GarageBand jaunumi: FlexTime — iespēja pastiept vai saīsināt skaņas ilgumu, nemainot tās toni. Iespēja daudzkanālu ierakstā pielāgot ritmu atsevišķos kanālos māsterkanāla ritmam. Jauni ģitāru virtuālie pastiprinātāji, kā arī uzlabota klavieru un ģitārspēles apmācība.

Jā, vēl viens interesants jaunums ir tas, ka iLife cena ASV ir samazināta no $79 uz $49, attiecīgi Eiropā uz €49, kas ir ap Ls 35.

Apple izlaidusi arī FaceTime programmu Mac datoriem, lai varētu veikt video zvanus starp iPhone un Mac. Beta versija lejupielādējama šeit. Šis tas var vēl nestrādāt, jo galu galā tā vēl ir tikai beta (testēšanas) versija.


Noslēgumā dažas pārdomas par redzēto:

Pirmkārt, integrācija. Apple priekšrocība ir tā, ka viņi ražo gan “dzelžus”, gan operētājsistēmu un pat lietotājprogrammas, līdz ar to iespējama daudz augstāka produktu integrācija, nekā «Microsfot / Intel / trešās firmas» modelī. Microsoft var ieviest daudz skaistu jaunumu savā OS, bet ja datorražotājs, dzenoties pēc pēc iespējas zemākas cenas (konkurences dēļ), atteiksies to atbalstīt to sava datora “dzelžos”, tad šī iespēja paliks tikai skaista iecere. Tāpat otrādi — datorražotājs var izgudrot kaut ko jaunu un labu, bet ja to neatbalstīs OS ražotājs, tad tas tā arī paliks tikai par sapni. Un arvien vairāk šāda integrācija ir nepieciešama tiem, kam mājās vai darbā ir galda dators, kabatā smārtfons un ceļasomā planšetdators vai piezīmjdators. Kā visas šīs ierīces apmainīsies ar informāciju? Piemēram, kalendārs, kontakti, grāmatzīmes interneta pārlūkprogrammā, lietotājvārdi un paroles dažādām mājas lapām, u.t.t. Lietderīga informācija par datu sinhronizāciju ar MobileMe un Google palīdzību lasāma šeit, abi servisi salīdzināti šeit, un par citām sinhronizācijas iespējām varat lasīt šeit.

Otrkārt, lietotāja “piedzīvojums”. Kā mēs jūtamies, strādājot ar dažādām ierīcēm un programmām? Vai visur valda vienoti koncepti, vai arī katra programma būvēta un darbojas pēc citiem principiem? Cik viegli es varu sākt pilnvērtīgi strādāt jaunā programmā, kuru esmu instalējis un atvēris pirmo reizi? Arī šeit Apple noteiktās vadlīnijas programmu izstrādātājiem ir nozīmīgs solis datorlietotāja pozitīvam “piedzīvojumam”. Ja esi pieradis uz iPad pagriezt attēlu ar diviem pirkstiem veicot apļveida žestu uz ekrāna, tad kāpēc to nevar uz iMac vai MacBook Air trackpad’a? Lūk, te atkal atklājas Apple integrācijas priekšrocības. Ir jauki, kad viss vienkārši strādā. Pie tam tā, kā tu intuitīvi jūti, kā tam būtu jāstrādā. :)

Mac OS X Lion kļūst par pirmo OS, kurā saplūst divu atšķirīgu lietotāja interfeisu — žestu un peles/kursora — paradigmas. Kad daudziem varbūt šķita, ka nākamā Mac OS kļūst par tādu kā noslēdzošo OS X versiju, kur šī sistēma sasniegs savu “pilnību”, tā faktiski apliecina sevi par jauna ceļa sākumu. Var teikt, ka Lion ir pavērsiena punkts izpratnē par lietotāja interfeisu jeb kā mēs lietojam datoru. Interesanti būs redzēt nākamgad, ko vēl Apple būs ieviesusi jaunajā operētājsistēmā.

Treškārt, iWork jaunās versijas iztrūkums. Līdz šim iLife un iWork parasti iznāca reizē. Bet tā kā drīzumā gaidāms Microsoft Office 2011 for Mac, tad, iespējams, Apple ir pietaupījusi iWork ’11 prezentāciju mazliet vēlākam laikam. Nevar taču ļaut Microsoft kompānijai reklamēt jauno Office programmu paketi bez konkurences! :)

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Meiteņu velo, 24

245.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

315.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Vw Golf 5

3200.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

245.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

125.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies