Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Ingus

HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija

Testi, Tehnika, Android, HTC
HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija

Jau kopš googles pirmā android telefona iznākšanas esmu vēlējies tikt pie kāda reāla aparāta, lai izveidotu viedokli par googles kārtējo invāziju mūsu privātajā dzīvē ikdienā. Pirms kāda brīža, pateicoties 
" target="_new">Bites
 atsaucībai, tiku uz dažām dienām pie 
" target="_new">HTC Wildfire
. Androīda fani nopūšas, jo Wildfire skaitās lētais gals, kas nozīmē, ka tam ir sliktāks (graudaināks 320x240) ekrāns, nekā šā brīža vadošajiem 
" target="_new">Desire
 un 
" target="_new">Legend
 modeļiem, ar kuriem, starp citu, pateicoties @Unima arī tiku paspēlēties (abiem). Un filmas un bildes es uz tāda daudz neskatītos, grāmatas arī nelasītu, tomēr saziņai (epasts, web, sms utml.) ar to pilnīgi pietiek. Pie tam, tas ir visnotaļ atsaucīgs. Vēl jo vairāk, ja tas tiek uzsvērts kā lētuma iemesls. Bet kā jau teicu mans mērķis bija tieši Android OS, un tas uz visiem bija vienāds (v2.1). 

" border="0" alt="HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija" />

Lasot dažādus tech blogus un ziņu lapas iepriekš jau bija izveidojies viedoklis, ka 1) Androīds telefonos ir tāpat kā Linux uz datoriem - tip' strādā, bet jāpačakarējas, un 2) HTC+Android = poor-man's-iPhone.


" border="0" alt="HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija" />

Un reāli es arī gribēju ieraudzīt, ka mums ir cerība uz mobilo pasauli, kurā ir kaut kas vairāk par iPhoniem, iPadiem un iPodiem. Jo arī tiem vajag kādu, kas elpo pakausī, ja mēs vēlamies lietojamas lietas. 

Un tātad....... cerība IR!


" border="0" alt="HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija" />

Lietas, kas patika (haotiskā secībā):

+ Back poga - reāla, fiziska poga solim atpakaļ - kā interneta pārlūkā tikai system-wide. Bakstoties un mācoties apieties ar aparātu ne reizi vien gadās iebrist kaut kur ne tur - nekādu problēmu spied Back cik vēlies un nonāksi atpakaļ, kur sāki.

+ gmail sync - tas ir tā, ka ieslēdzam uz Mac Addressbookā un iCal synhronizāciju ar Gmail kontu, iespējojam (enablojam) telefonā Sync ar Gmail, un jau pēc brīža tas viss ir mūsu telefonā. Jebkuras izmaiņas visās trīs vietās nosyncojas neizrunājoties.

+ zvans pēc iniciāļiem - lai arī zvanīšana nav tā pati ērtākā (ja vien nezvana no favorītu widgeta, kurš ir viena svūš un viena tap attālumā), pēc senām PalmOS tradīcijām Androīds ļauj spiest uz ciparu tastatūras un automāģiski atrod tieši to seju, kurai tu grasies uzpīkstināt.

+ gps laika ziņas - jeb pliķis apple sejā. Nu kur vēl loģiskāk? Atveram laika ziņas un tās ne tikai mums pastāsta, kur esam pamodušies (nosaka ar GPS palīdzību), bet arī pastāsta kādi laika apstākļi ir sagaidāmi šajā vietā. (BBP? Positivus? Anyone?).

 


" border="0" alt="HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija" />

 

+ web file upload - vienmēr esmu gribējis varēt ievietot kādu saturu netā no telefona (nu baigi vajag reizēm), tad nu izmantojot Operu uz Androīda tas ir iespējams. 

+ paziņojumu lampiņa - jau biju aizmirsis cik forši ir ienākot no baseina peldes (atsevišķs "paļdis i paļdis nu kovkoza vaļdis" tam, kurš izdomāja dārza baseinus šitentik karstām vasarām) pametot acis uz aparātu uzreiz redzi vai kāds ir ko gribējis, un klusībā ceri, ka mazā mirgojošā gaismiņa slēpj aiz sevis info par zvanu no drauga, kurš tev ir izdomājis kautko iedot tāpat vien. 

.... labi, labi. Pietiek ar liriskām atkāpēm. 


" border="0" alt="HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija" />

+ izmēri, svars - lai arī dimensijās tas ir tikai nedaudz īsāks, nedaudz plānāks, nedaudz vieglāks, kopumā tas radīja maza mīļa olīša sajūtu, kas pie tam ar savu gumijoto pakaļiņu ļoti labi guļ saujā.

+ Android market - divu dienu laikā es, protams, nepaspēju iepazīties ar pat niecīgu visu piedāvāto app klāstu, tomēr visu kritisko, kas man bija nepieciešams man izdevās atrast un uzinstalēt pavisam veikli un nesāpīgi. Te man kārtējo reizi gribas iespert guļošajam sprāgonim (tautā sauktam 'Nokia'), kuram tā arī nav pielecis, ka lietotājs grib visu vienkopus un pavisam noteikti negrib neko zināt par sertifikātiem, lai kas tie arī būtu. 

+ žiperīgs - itkā jau tas aparāts skaitās low-end un androīda multitaskings nav tik advancēts kā iOS, tomēr man tā arī neizdevās ieraudzīt to sagurušu - var jau būt, ka tas @Unimas ieteiktais Advanced Task Manager tik ļoti palīdzēja. Viss vērās un darbojās bez aizķeršanās.

+ atsaucīgs - kapacitīvais ekrāns (tāds, kas strādā no strāvas mūsu pirkstos nevis spiediena) manus cīsiņus saprata ļoti labi. Ārpus iPhona (think Nokia 5800, n97, n900) šāda pieredze nebija bijusi. 

+ zona - kas kas, bet nu zona (uztveramība) iPhonam pavisam noteikti sūkā (nestrādā labi / liek gribēt vairāk), un te nav runa par izdomāto iPhone4 deathgrip. Ar HTC manā pažobelē ne brīdi neizdevās ieraudzīt 'No Service' (khe khe, tieši šobrīd tāds rādās mana 3GS ekrānā :) ).

+ autofokus - gana labs autofokuss, lai varētu bildēt tekstus. Kaut kā regulāri man to sanāk darīt. 

+ lukturītis - nu kur nu bez tā? Un interesanti, ka ir pat 3 līmeņu spožumi izvēlami. Šī nepelnīti tiek uzskatīta par rotaļu fīču - dzīvē tā noder biežāk, nekā varētu likties :)


" border="0" alt="HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija" />

Un, protams, ir arī kādi trūkumi:

- no tv-out - šis gan ir stipri subjektīvs, jo iPhone mums šobrīd kādu gadu caur composit kabeli un streamtome (pirms iOS tas bija AirVideo) funkcionē kā mājas kinozāle. Tiesa nupat jau rekušeku parādās solījums, ka nu tik būs -
" target="_new">YouTube
.

- mājaspoga - ir tur tāda poga lejā pa vidu (kā iPhonam), tomēr tā arī neatklāju nevienu noderīgu pielietojumu tai. Pastāstiet, guru, ko tā tur vispār dara? Ak jā, tā kalpo kā fotokameras poga, kuru nospiežot aparāts izkustās un autofokuss neko vairs nelīdz (apakšējā daļa, uz kuras tā izvietota, ir nedaudz 'zem leņķa').

- lv klaviatūra - fakts, ka tā nav iebūvēta ir fuj. Bet pateicoties vietējiem resursiem (
" target="_new">androids.lv
) visnotaļ ātri izdevās atrast kā to pieinstalēt. 

- taskkiller - pats fakts, ka tāds ir jāinstalē atsevišķi ir mazliet absurds - tam bija jābūt jau pēc noklusējuma, jo iziet no appa tā īsti nemaz nevar (nu labi var, bet tas neskaitās, jo ir katreiz jāierokas kaut kur tur dziļi dziļi settingos).

- market free - Android Market ir ok, kamēr vien pietiek ar bezmaksas appiem. Latvijā oficiāli neko nopirkt nevar - tiesa pieļauju, ka caur kaut kādiem US VPNiem gan jau varētu izmuhļīt cauri. 

- gmail sync - tas ir pluss un mīnuss, jo, variet apsmiet manu follija nāģeni, vienu dien mēs visi nožēlosim, ka esam devuši tik daudz konfidenciālas informācijas privātās rokās. Googles sauklis "don't be evil" atgādina to teicienu: ja izrādes sākumā parādās pistole, tad līdz izrādes beigām tā noteikti izšaus.

- zvanīšana - vismaz sākotnēji likās neērta. Tiesa kurš gan vēl izmanto telefonu zvanīšanai ?

- on/off poga - aizslēgt / atslēgt var tikai ar augšējo pogu. Pie Wildfire izmēriem tas daudz netraucē, tomēr pieļauju domu, ka uz garākiem aparātiem varētu būt neērti. Varēja jau tai bezjēdzīgajai lejaspogai arī ļaut pamodināt ekrānu. 

- aktivitātes indikācijas trūkums - bija brīži, kad nospiežot kādu pogu fonā notiek savienojums uz āru, tomēr uz ekrāna nav nekādas info par to (iPhonā griežas kaut vai saulīte) : sēdi un stulbi blenz uz ekrānu cerībā, ka tur kaut kur iekšā kaut kas tomēr notiek.

Un visbeidzot....

- cenacenacena - poor-man's-iPhone pa ~300Ls vairs nav nekāds poor-man's-iPhone. Pat šim Wildfire veikala cena rakstīšanas laikā ir virs Ls170. Par to jau aunu var nopirkt! Tobiš iPhone3G. Kā jaunumam tam būtu jāmaksā ap Ls140 (ar tādu ekrānu). Vēlāk nokrītot līdz 100-110 - tad tas būtu hīts. Šobrīd vienīgais labais variants ir ņemt to no 
" target="_new">Bites
 kā mazcenas mobli. 

Nezināmais, jeb tas ko divarpus dienās neizdevās noskaidrot (guru, iekomentējiet lūdzu):

? skrāpējumi - kā HTC turas kā aparāts? - vai ar to jāapietas kā ar jēlu olu ? Vai varbūt tas ir īstu vīru riekstu skaldāmais? Tobiš skaldāmais īstu vīru riekstiem... Tfu tu ! Riekstu skaldāmais īstiem vīriem?

? bilžu sync - zinu, ka ar Missing Sync var visu, tomēr žmogi vairs pat trial nedod. Vai ārpus Gmail vispār pastāv citas sinhronizācijas iespējas. 

? flash - redzot flash izpildījumu uz Wildfire es pārliecinos atkal un atkal, Džobsam ir taisnība un flash must die. Vai uz Desire un Legend ekrāniem flash video izskatās tikpat briesmīgi?

? baterija - mocīju jau es cītīgi, diennakti baterija izturēja diezgan mierīgi. Kā ir reālā dzīvē? 2? 3 dienas?

Secinājums:
Mazais Wildfire man pierādīja, ka Androīds varbūt nav tik pārdomāts sīkumos, un nav tik pastāvīgs lietojamībā kā iOS, tomēr ir visnotaļ lietojams produkts. Jāpiezīmē, ka nupat ir iznākusi jaunā Android OS versija 2.2, kas piedāvājot ne vienunvien uzlabojumu. Es nedomāju, ka tagad iPhone lietotāji pametīs savu ābolu un metīsies droīda virzienā, tomēr visiem Symbian (s40, s60, s90, sWhatever), Maemo, Meego, WindowsMobile, WebOS mocekļiem pavisam noteikti vajadzētu nogaršot kādu no Androīda dzelžiem.

Bildes salīdzinājumam

Legend

" border="0" alt="HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija" width="200px" />
 
" border="0" alt="HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija" width="100px" />
 
" border="0" alt="HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija" width="200px" />


Desire

" border="0" alt="HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija" width="200px" />
 
" border="0" alt="HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija" width="100px" />
 
" border="0" alt="HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija" width="200px" />iPhone 3GS

" border="0" alt="HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija" width="200px" />
 
" border="0" alt="HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija" width="100px" />
 
" border="0" alt="HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija" width="200px" />


Sony Nex-3

" border="0" alt="HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija" width="200px" />

 

P.S. Savādāku apskatu var izlasīt
#more-846" target="_new">šeit
.


  
 
 Iepriekšējais →
Komentēt šo rakstu    
    
2lvl    2010-08-11,09:59
- Paldies par apskatu! Šādi subjektīvi apskati sniedz daudz noderīgas informācijas no "cita skatu punkta". Žēl tikai, ka aplūkots nu jau par neaktuālu uzskatāms Android 2.1.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Boo >2lvl    2010-08-11,11:24
- Vai tie atšķiras tik ļoti ? Kaut ko lasīju, bet nepalika iespaids, ka atšķirība būs 'baigā'. Video 720px uz Desire ir vienīgais, kas palicis prātā - vai ir vēl kas vērā ņemams ?

[Update] Rekur @Unima iedeva pilnu sarakstu ar Froyo manāmajām izmaiņām [links]
Labots   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
viuks    2010-08-11,09:59
- Es gan teiktu, ka cena ir pilnīgi atbilstoša (spriežot pēc tava apraksta par aparātu). Nu kur tārdod jaunu 3G pa 170Ls? Lietoto tirgus neskaitās. Paskaties kaut uz to pašu nokiju - 170Ls par jaunu smārtfonu ir ļoti ok pat cena šim brīdim.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Boo >viuks    2010-08-11,10:11
- Tas ekrāns, vecīt, tas ekrāns ir tas, kas neļauj par viņu maksāt pilnus 170 Ls
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Krotow    2010-08-11,10:00
- Kā Desire īpašnieks piekrītu, ka labi uzrakstīts - gan par plusiem gan par mīnusiem. Par otrajiem - dienas vidū tiešā saulē esot, grūti saskatīt sīkumus ekrānā, zvanīšanai un SMS lasīšanai tas netraucē, bildes skatīties gan. Un baterija, atturoties no GPS/WIFI lietošanas un nogriežot ekrāna gaišumu
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
viuks    2010-08-11,10:01
- Un kādēļ bildes līdz galam apakšējās neielādējas?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
unima >viuks    2010-08-11,10:15
- uz mac lādējas
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Boo >unima    2010-08-11,10:28
-
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
viuks >Boo    2010-08-11,10:44
- Ā, skaids, tipa kā kādreiz bija IE only tagad kakao būs Safari only?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Boo >viuks    2010-08-11,10:58
- commooon, tev nets nogļukoja … nav brīnums, ka tu to printeri 2 nedēļas nevarēji piedabūt
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Bytec    2010-08-11,10:09
- Īsti nesapratu ko tu domā ar:
- androīda multitaskings nav tik advancēts kā iOS;
- taskkiller - pats fakts, ka tāds ir jāinstalē atsevišķi ir mazliet absurds...

Androīdam tāds taskkiller nemaz nav vajadzīgs jo multitasking strādā viltīgi:
[links]

Es arī kādu laiku uz sava Desire lietoju taskkiller, bet drīz vien atinstalēju to, jo tas tikai čakarēja sistēmas darbību un jēgas nekādas nebija.

Pastāsti par to iOS multitasking, jo manuprāt Android multitasking ir ļoti labā līmenī.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Boo >Bytec    2010-08-11,10:36
- Viltīgs tas ir, tas atstāj tikai procesu griežamies un pie noteiktas resursu noslodzes palūdz mazāksvarīgajiem (pēc OS domām) procesiem uztaisīt sev harakiri, tomēr līdz tam process paliek atmiņā gluži tāpat kā Mac aplikācijas, kas nav noQuitotas.
iOS savukārt māk atstāt tikai to visa procesa daļu atmiņā, kurai patiešām tur jāatrodas [links]
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Bytec >Boo    2010-08-11,10:56
- Emmm ... Rakstu neizlazīji.
"The fact that you can see an application's process "running" does not mean the application is running or doing anything."

Fona programmas parasti paliek sasaldētā stāvoklī un neko netērē (tikai brīvo atmiņu), ja nu darbība jāturpina (piem. MP3 spēlētājs), tad programma var pieteikties strādāt fonā, reģistrēties laika plānotājā vai vēl labāk startē servisu, kas dara tikai nepieciešamāko... Pēc darbu padarīšanas (piem. download) programma pati var beigt darbu un par to paziņot ...

Iebūvētais taskmanager seko visam līdz, dala procesora ciklus attiecīgi un novecojušās nelietotās programmas automaģiski novāc. Novāktās programmas var ātri atjaunot to iepriekšējā stāvoklī, jo tiek saglabāts konteksts.

Manuprāt multitasking ir eleganti nostrādāts jau no paša Android sākuma bet iOS tikai vēlāk pārņēma mobilo ierīču multitasking konceptu, kurā fona programmas, pretstatā desktop multitasking, strādā tikai daļēji vai nestrādā vispār...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Boo >Bytec    2010-08-11,11:22
- pārlasīju gan ar 'griežamies' es biju tieši to atstāšanu atmiņā domājis, iOS atstāj tikai nepieciešamo, pārējais tur neatrodas un nebremzē pasākumu - lūdzu nesāksim strīdus - Androīds reizēm iebremzē un tas nav noslēpums.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Bytec >Boo    2010-08-11,11:44
- Ko tad tur strīdēties ... Es tev tikai saku, kā ir. (Neidealizējot iProduktus.)
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Krotow >Bytec    2010-08-11,11:29
- Taskmanager ir pozitīvs blakusefekts - vari uzreiz izmest nupat ieinstalētu appu, kas pēc apskates tomēr nepatīk. Pašam uzlikts Advanced Task Manager - tur, uzspiežot uz appa, dod Uninstall iespēju.

Pēc androīda upgreida uz 2.2 versiju, parādījās iespēja iegūt atvērto appu sarakstu, paturot nospiestu mājaspogu. Analogi Alt+Tab funkcijai datorā.
Labots   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Bytec >Krotow    2010-08-11,11:46
- Iespēja iegūt atvērto (pareizāk būtu teikt pēdējo lietoto) appu sarakstu, paturot nospiestu mājas pogu bija arī Android v2.1 un šķiet arī vecākiem.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                   
Krotow >Bytec    2010-08-11,14:32
- Viss var būt. Par šo iespēju sākumā nezināju un nejauši atklāju jau pēc upgreida uz 2.2.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                   
Boo >Bytec    2010-08-11,14:32
- jap, man uz Wildfire arī tas strādāja.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                   
Vecais >Bytec    2010-08-11,21:14
- Tā iespēja bija jau 1.5.
Es savu HTC Hero ieguvu ar dzimto 1.5, pēc pāris nedēļām man vislaipni tika piedāvāts novilkt un adeitoties uz 2.1, ko arī mundri izpildīju.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
juzis >Krotow    2010-08-17,11:55
- Analogi kā tas ir Nokia Symbian
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Ainars    2010-08-11,10:21
- Par skraapeejumiem - taa mazliet gumijotaa aizmugure lieliski amortizee arii kritienus aizliekot telefonu garaam kabatai. No pieredzes saku, ka uz iPhone paliek daudz juutamaakas skrambas no liidziigiem kritieniem.
Sinhronizaaciju neizprotu kaa shkjiru, ja esmu kaut ko nofocheejis, tad vai nu piesleedzu ar vadu pie PC un novelku kaa no parastas USB fleshkas vai suutu pa tiesho epastaa. Taapat arii muuziku - ko gribu, to iekopeeju MP3 folderii...
Flash uz Desire iet bez mazaakaas aizkjershanaas (vieniigi procis aatri apeed bateriju un pamatiigi uzsilda korpusu)
Reaali, es katru nakti atstaaju aparaatu pie vada. Mashiinaa, lietojot navigaaciju, papildus baroshana ir turpat vai obligaata prasiiba (ja vien tas nav desmit minuushu paarbrauciens uz blakus pagalmu). ko dariit divu triju dienu paargaajienaa pa civilizaacijas neskartaam teritoorijaam - laikam iesleegt tikai akuutas nepiecieshamiibas gadiijumos...
TaskKilleram nepiekriitu - tas neko nedod, bateriju ar to sataupiit nevar, ja taasks ir foonaa, tad vinjsh tieshaam gulj un resursus nerij...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Krotow    2010-08-11,10:25
- ... zem 30%, tur pat 3 dienas. Saldais pārītis GPS/WIFI, esot ieslēgti, izēd bateriju dienas laikā, īpaši GPS. Citādi ar Desire esmu ļoooooooooti apmierināts. Komunikācijas iespējas vnk outstanding. Laika ziņas arī. Iespēja 3G tīkla savienojumu caur USB iešārēt datoram un pārvērst aparātu par WiFi pieejas punktu (tethering) spārda. Poor iphonisti - viņiem tas tikai ASV pie Sprint un par papildus samaksu (Stīvs ir skops čalis). Iebūvētais foto kā telefonam ļoti labs - vairs nevajag pirkt kabatā bāžamu ziepjutrauku, lai bildētu kaut ko uz sitiena. Un rokas nost no zibspuldzes - vēl labāku lukturīti telefonā nevar vēlēties. Pārejot no SE K750i, tas bija arguments tieši par labu Desire, ne iPhone. Cena, manuprāt, ir adekvāta. Tikai atšķiras biznesa modelis. Ja tici, ka par iPhone reāli samaksā tikai 140 Ls, tad ej atpakaļ uz skolu mācīties Atlikušos 250+ un procentus no tevis noslauks tuvākajos 2 gados kā piemaksu un nomaksu.

Pie androīdfonu pogām kā mīnusiem nepiekritīšu. On/Off pogai nav ne vainas, pie tā pierod ļoti ātri. Man kāreiz liekas ērti - nospiest un paskatīties pulksteni/datumu/kas par ziņu ienākusi un pēc tam, ja darāms kas vairāk, swipe un darbojies. Mājaspogu spied, kad ātri jātiek uz galveno izvēlni.

iPhone kameras softam, šķiet, ir labāka automātiskā apgaismojuma veida noteikšana. Taču Desire var dabūt analogu attēla kvalitāti, AWB pārslēdzot uz konkrētu apgaismojuma tipu. Kad sapratu, kas notiek, uzliku kā defaulto Daylight un voila

Androīdu lietotājiem, kuru aparāti pēdējās dienās piedāvā OS upgreidot uz 2.2 Froyo, vēlams to izdarīt. Būs labāki tīkla sakari (3G/WiFi) un papildus iespējas.

- kurš gan vēl izmanto telefonu zvanīšanai? - LOL

NB: Kakao, sataisiet komentāru ievadīšanu, lai var ierakstīt leņķa iekavas (tās, kas virs [,] un [.]) un būtu iespējams izmest _savus_ komentārus.
Labots   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Boo >Krotow    2010-08-11,10:51
- Kam tev iekavas ? … un ar izmest vienmēr ir jābūt ļoti piesardzīgiem, labāk nerakstīt, ja vēlāk kauns
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Krotow >Boo    2010-08-11,11:12
- Iekavas - lai ierakstītu izteiksmi "lielāks vienāds" un "mazāks vienāds". Vai arī iesaki te rakstīt "lte" un "gte"? Izmest vajadzēja kāreiz otru komentāra daļu - labot var abas, taču ja apvieno visu rakstīto pirmajā komentārā otra vienalga paliek pāri un ir lieka.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
ThA-B    2010-08-11,10:44
- Pats esmu leģendas lepnais lietotājs. apskats ir ok, tik dažas atbildes uz jautājumiem (ja tādi bija):
mājaspoga - nezinu kā tevis apskatāmajam, bet leģendai tā poga pa vidu ir arī optiskais (?!) trekbols. Hrens ar optisko, bet trekbols līdz ne vien skrollēt augšup/sāņus, bet arī atvieglo kursora novietošanu tur kur to vajag (iphonpodam tas ir ciitiigi jaabiida ar pirkstu, kamēr trāpa kur vajag)
taskkiller - zolīdas applikācijas pie menu (vai vismaz gui kā tas ir radio) ieliek "exit".
skrāpējumi - telefonam tika iepirkts superērts maciņš un kaut arī šad tad tas iemētājas kabatā ar atslēgām, skrāpējumu pagaidām (tfu) nav. šeit jāuzteic asprātīgais risinājums ar ieliekto lejas daļu - pat ja telefons nomētājas uz galda ar ekrānu uz leju, ekrāns līdz galdavirsmai nesniedzas.
baterija - pirmās nedēļas vajadzēja lādēt pa 2x dienā (kamēr izspēlējās ar gps/g3/wifi/applikācijām) tagad reizi 2 vai 3 dienās ir ok.
cena - ar bites mazcenu pa 170Ls un 3ls meenesii tik un tā jūtos ieguvējs salīdzinot ar iphonu (kuru godīgi nemaz ar vairs negribas)
flash - atšķirībā no iphona vismaz kautkas te notiek, kaut arī sieva zivis draugos pabarot nevarēja
visubeidz sync - nu tas gan pamatīgi un kardināli izkretinēja. Jā, missing sync, bet tas ir $$$ un tik un tā - kā šitādā aparātā un mūsdienās nevarēja ielikt MacOS supportu... milzīgs akmens androīda virzienā. Un apple virzienā par to ka viņu "sync" androīdu ar neatpazīst. Tika izmēgināti dažādi synci un pa lielam kalendāru nosinkronizēt automātā nevarēja normāli. Google ir opcija, bet atkal negribas lai telefona adresgrāmata ir pilna ar visādiem sadziiviskaa spama autoriem no gmaila.
Bluetooth datu pārraide arī ir zobu sāpes uz MacOS.
Laivaikā HTC nevar būt uzskatāms par poor-mans-iphone jo pēc šitā aparāta iehavošanas uz iphonistiem skatos ar nelielu žēlumu. Ja vien tas sync būtu...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
ThA-B    2010-08-11,10:53
- Ak jā, widgetu kārtošana pa 7 ekrāniem arī ir aizraujoša rotaļa atšķirībā no iOS kur tev ir tikai "app for this and that".
Es ar soctīkliem neesmu draugos, bet androīdiem ir dažas (defaultas) aplikācijas un fīčas, kas soctīklus padara par daļu no telefona. piemēram, nobildējot bildi var izvēlēties - sūtīt pa mms, saglabāt vai uzreiz iemest feisbukā vai kā-tur-to-googles-bilžu-pasākumu-sauca.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Boo >ThA-B    2010-08-11,10:55
- Sync tomēr ir liela daļa no lietojamības. Un man domāt, ka Missing Sync nežēlīgie Ls20 ir tā vērti, lai nemocītos ar ko tik triviālu.

Ak jā, un paldies par atbildēm.
Labots   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
ThA-B >Boo    2010-08-11,11:18
- Protams, ka 40$ ir oke par applikaaciju, ko lieto katru dienu BET es par principu runaaju - kaapeec HTC Sync™ mājslapā ir bez maksas Windowz lietotājiem, bet ne MacOSixiem laikā kad jebkurš devaiss nāk komplektā ar win/mac softiem. Laikam pie vainas ir Kārļa aprakstītais mīlas un naida trijstūris starp Google, Microsoft un Apple.
Ak jā, akmens arī Skype virzienā. Un liels. Milzīgs.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Jealousy >ThA-B    2010-08-11,11:44
- Neatmaksājas saspringt, ņemot vērā, ka Andoird lietojošo Macistu tirgus daļa ir ap 5%.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
ThA-B >Jealousy    2010-08-11,13:18
- Nu šitā viņi to daļu arī nepalielinās Kas ir bēdīgi ņemot vērā principā nelielo konkurenci zvanāmdatoru rindās.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Krotow >Boo    2010-08-11,11:20
- Sync nav tikai androīda problēma. Iemesls ir sinhronizētāju orientēšanās uz Exchange/Outlook only. Tā vietā būtu standartizējuši pasta/adresu/kalendāra/utt. datu apmaiņu vispār. Piemēram, es Outlook un Exchange nelietoju, tai pašā laikā lietoju Thunderbird/Lightning. IMAP, CalDAV un vCard jau labu laiku skaitās standarts, problēma tikai izstrādātāju inercē. Labi, ka vismaz pašā androīdā tagad iespējams sinhronizēt arī Google lietas un dažus citus populāros servisus.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
juzis->Krotow >Krotow    2010-08-17,12:03
- Vai tad nav standartizēts ? [links]
Vajag tik realizēt dzīvē.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
ThA-B >Boo    2010-08-11,11:20
- Missing Sync var visu, tomēr žmogi vairs pat trial nedod-i/-
A kaa tad [links] ? 14 dienas var lietot neregistrējoties.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
unima >ThA-B    2010-08-11,11:47
- neatrodu tur trial versiju. tikai update full versijai ...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
ThA-B >unima    2010-08-11,12:38
- Jā, lai to saprastu, nācās čatot ar supprotu. Tas "Available update" arī ir tas pats pilnais "demo 14 days" versija. [links]
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                   
unima >ThA-B    2010-08-11,12:41
- novilku to update, bet kad instalēju, tad tomēr prasa reg. nr.. un tas ir pieejams tik full versijai kas protams ir par maksu vai es kauko ne tā daru?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                      
ThA-B >unima    2010-08-11,13:13
- A nav taa ka trials tipa beidzies vai kaadreiz i bijis un peec tam nonests? es tikko zoliidi nokachaaju veelreiz un shis tā loga augšā (kur reģistrācijas pogas, utt) saka "this demo version ... has been expired"
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                         
unima >ThA-B    2010-08-11,13:16
- nu, man nekad tāds zvērs nav bijis uz mac instalēts. es par to šodien vispār laikam otreiz mūžā dzirdēju un tik tagad nolēmu pamēģināt.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                         
unima >ThA-B    2010-08-11,13:19
- Ai! sorry, sorry, sorry! tur ir poga ko nepamanīju - register later
man tā bieži gadās, es esmu neuzmanīgs
Paldies, ka mēģināji man palīdzēt!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                            
Boo >unima    2010-08-11,14:36
- notestē kārtīgi un atskaiti lūdzu
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Vilx-    2010-08-11,10:49
- Starp citu - ko darīt tiem, kuri vēl līdz tačskrīniem nav nobrieduši (nu nepatīk man, gribu parastu klaviatūru), bet arī interesē paspaidīt Androīdu?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Jealousy >Vilx-    2010-08-11,10:51
- Motorolai droīds šķeit ir ar pogām. vēl šādi tādi ir. bet labāk gan saņemies, jo tačam pieder nākotne
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Vilx- >Jealousy    2010-08-11,13:24
- Nez, kaut kā pagaidām nevelk... Man patīk, ka varu just, ka esmu pogu nospiedis. Ka varu "uz aklo" izslēgt modinātāju no rīta. Ka nejauši pieskārieni netiek interpretēti kā pogu spiedieni. Reiz redzēju salīdzinājumu, cik precīzi ir tie tačskrīni. Brr. Īfounam vienīgajam bija kaut kas līdz ar nagiem pieņemams, un arī tad tā knapi. Un vispār, cik esmu darbojies ar tačskrīniem (ne telefoniem, bet citām ierīcēm), ar visiem tiem bija neērti darboties, draņķīga precizitāte, un vispār liela mudīšanās, kamēr kādu pogu uz ekrāna nospieda. Nu, nepievelk mani šis risinājums...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Jealousy >Vilx-    2010-08-11,14:03
- Viss ir atkarīgs no tehnoloģijas un interfeisa. Visai droši apgalvošu, ka visi mūsdienu kapacitatīvie ekrāni ir pietiekoši precīzi ikdienas lietošanai.
Kas attiecas uz rezistīvajiem ekrāniem, tad no tiem ir jāmūk kā no uguns, jo tie ir divos vārdos pilnīgi mēsli. Turklāt lielākā daļa "citu ierīču" (pda, tabletes, utt) un lētākie mūsdienu tačfoni ir aprīkoti tieši ar rezistīvo ekrānu (jo tas ir daudz lētāks).
Plus, protams, interfeiss. Lai cik laba būtu ekrāna tehnoloģija, tādu Windows XP vadīt būs [salīdzinoši] drausmīgi neērti, jo OS intefeiss ir pielāgots ļoti precīzai pelei. Telefonos (izņemot tos, kas līdzi dod irbuli) interfeiss ir pielāgots trekniem pirkstiem
Kas attiecas uz modinātāju, tad arī tačfoniem var nospiest jebkuru fizisko pogu, lai aizvērtu muti
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
qws >Jealousy    2010-08-11,14:16
- vai ipod touch un iphonei ir vienādi touchscrēni? ja tā, tad pievienojos pie tiem, kam pogas liekas labāk.
ipoda touchscreens ir labāks par htc touch ar winmobile (ar irbuli bakstīt domāts brīnums) un pavisam vecu ipaq, bet ne tik,lai varētu spaidīt pogas neveltot tam pilnīgu uzmanību, kā vecam labam siemensam - klik, klik, klik, klik un zvani septītajam kontaktam no adrešu grāmatas nemaz nepaskatoties uz telefona. :p
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Vilx- >Jealousy    2010-08-11,14:49
- He, kā smejies, nupat pamanīju, ka kolēģis iegādājies HTC Legend. Kapacitatīvais ekrāns, androīds, un vispār. Nu, pamēģināju, paturēju rokā. Nepatika. Jo katrs trešais spiediens, ko mēģināju izdarīt, notika ne tur, kur biju to domājis. Mēģinot uz klaviatūras spiest BACKSPACE vispār praktiski tik pa ENTER dragāju. Bieži vien pēc kādas reālās pogas (back vai home) nospiešanas ņemot pirkstu nost arī pieskāros ekrānam un uzreiz kaut kāds pogas spiediens. Nu, mokas vienā vārdā sakot. Var jau būt, ka man resni pirksti un neveikls esu, bet arī tad tas tomēr ir iemesls, lai man tačskrīni nepatiktu.

Ā, vēl kas, lai būtu precīzāk, visu laiku mēģinu instinktīvi ar nagu spiest, bet kapacitatīvais ekrāns, protams, to ignorē. Kolēģim bija kaut kāda Nokia ar rezistīvo ekrānu, tā vismaz manu nagu saprata. Tā kā pagaidām man pat rezistīvie patīk labāk.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                   
Boo >Vilx-    2010-08-11,17:59
- Viss tas ir pieraduma vaina, es arī pēc Trēo270, Trēo600, Trēo650, Trēo680, Nokia E61i, Nokia E71 spļaudījos par ekrāna klavām - tagad es konkrēti šo (jā, tieši šo) aprakstu 98% uz iPhona no rītiņa gultā pamodies un nevarot aizmigt uzrakstīju un nemaz nejutos sliktāk
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Jealousy >Vilx-    2010-08-12,08:11
- Nu re, Samsungam ir verķis priekš tevis [links]
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Vilx- >Jealousy    2010-08-12,12:23
- Ugh. No pannas ugunī, kā saka. Ne tikai toučskrīns, bet arī slaideris un pilna qwerty klaviere. Kur tā pasaule griežas? Vai tiešām mazajiem, neatvāžamajiem, netoučskrīnu telefoniem ar parasto klaviatūru ir lemta iznīcība? Bet tie taču ir visērtākie!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                   
Jealousy >Vilx-    2010-08-12,13:15
- Nu paga. Šeit mēs runājam par smārtfoniem. "Parastie" telefoni, saukti par dumbphone, ir pavisam cita opera. Tie dzīvo pilnīgi citu dzīvu un ir lietojami un vērtējami pavisam savādāk.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                      
Boo >Jealousy    2010-08-12,16:36
- Starp tiem gan Nokia valda !
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                         
Krotow >Boo    2010-08-12,17:35
- Lētajā galā. Dārgajā dumfonu galā jau drīzāk rullē SE un Motorola.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                            
Jaunzems >Krotow    2010-10-23,21:41
- pričem te SE? tie jau sen ir uz viena viļņa kā Siemens
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
vis    2010-08-11,11:15
- "gps laika ziņas - jeb pliķis apple sejā. Nu kur vēl loģiskāk? Atveram laika ziņas un tās ne tikai mums pastāsta, kur esam pamodušies (nosaka ar GPS palīdzību), bet arī pastāsta kādi laika apstākļi ir sagaidāmi šajā vietā. (BBP? Positivus? Anyone?)."

standarta laika ziņu vecis (weather app) to tiešām nedara, bet Accu Weather app iespējojot current position, rādīs arī konkrētajai vietai, kur atrodies. Daudz nepiedomājot, ieliku ķeksi, vēl izvēlējos no saraksta Rīgu un nevarēju saprast, kāpēc man divas Rīgas. Šeit gan varbūt būtu vieta uzlabojumam, ja pārklājas atrašanās vieta ar sarakstā ievietoto, tad rāda tikai vienu nevis dubultā
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
jcx    2010-08-11,12:59
- TurboScan - iPhone programma tekstu fotografēšanai - ļoti iesaku.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
black_data    2010-08-11,13:50
- Tā poga lejā pa vidu nav mājas poga. Tas ir tipa tačpads vai trakpads vai vatever. Ne pārāk lietojams.

Baterija divas dienas velk. Reizēm arī visas trīs, bet ļoti reizēm.

Mētājis neesmu, bet apliešana ar tēju pagaidām, "pfu, pfu, pfu", skādi nav darījusi. Paldies Nokijām, šitam es nopirku maciņu, un kabatā ar atslēgām nenēsāju, tādēļ par skrāpējumiem spriest grūti.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Krotow >black_data    2010-08-11,14:47
- Trackpads ar optisko sensoru ir diezgan precīzs, taču uz aklo bīdot, grūti noteikt kustināšanas virzienu. Hero klitorbumbiņa šai ziņā ir labāk prognozējama. Vismaz sākumā, kamēr nav aizķēpāta ar sviestmaizēm (tas atkal nedraud optiskajai pogai).

Maciņš būtu ļoti ieteicams, pat ar gumijas apmali. Netīšām Desire uztaisīju crashtestu (ar aizņemtām rokām nav ko gar telefoniem grābstīties) - nokrita uz betona plāksnes no 1,5m augstuma un apmeta pāris kūleņus. Mazliet ielieca vienu kanti un atstāja švīku otrai kantei, pārējais, ieskaitot ekrānu, palika vesels. Izturīgs tomēr Hz kāda ir sisto aifonu statistika?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
seymour    2010-08-11,15:06
- Htc desire skrāpējumu uz ekrāna IR iespējams dabūt. (Ar atslēgām.) uzreiz pēc tam tika iegādāts maciņš.
Task killerus nelietoju.. īsti neredzu jēgu.. Nopirku otru usb kabeli lai uzlādēt varētu arī darbā. Un lādētāju no auto piepīpētāja..

Android v2.2 dod diezgan daudz..
1. Vairāk aplikācijas marketā
2. Lukturītis ar 3 spilgtuma līmeņiem. (Desire ar android 2.1 jāinstalē no marketa kaut kāds kreiss)
3. Wi-Fi hotspot.

Pārējie labumi:
links ņemts no androids.lv foruma komentāriem:
[links]

PS: Iesaku pamēģīnāt programmu "google sky map".
Palīdz atrast zvaizgnes un planētas
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Boo >seymour    2010-08-11,18:03
- 2. Dīvaini, ka visi to saka, jo uz Wildfire tieši tāds pats lukturītis ar 3 spožuma līmeņiem bija jau defaultā.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Krotow >Boo    2010-08-11,18:53
- Lukturīša softa radītājs no HTC sākumā būs strādājis Wildfire projektā un pirms tam HD2 projektā
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Boo >Krotow    2010-08-11,19:03
- Redz kā mēs viņu atmaskējām ! Ha !
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Janciic    2010-08-11,15:09
- Kad būs 2.2 uz tattoo ? nevar sagaidīt
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Stru >Janciic    2010-08-11,15:12
- Es ar nevaru sagaidīt 2.2 vai 2.1. uz Tattoo.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Janciic >Stru    2010-08-11,15:14
- Es tā sapratu, ka 2.1 nemaz nebūs, 2.2 uzreiz būs.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Bender >Janciic    2010-08-11,17:37
- Tattoo vispār vairs neko nesola. Nekad arī netika solīts neviens update. Viss bija tikai baumu līmenī.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Janciic >Bender    2010-08-12,10:13
- Nesaki tā, viss būs, vajag tikai ticēt un gaidīt
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
savvy    2010-08-11,22:41
- Kā ir ar to gps? Specifikācijā rakstīts, ka ir gan gps, gan a-gps. Vai navigācija vai vismaz kartes strādā bez interneta? Savādāk ārzemēs, kur tiešām tas būtu reāli nepieciešams, mb cena ir galīgi neiepriecinoša.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Vecais >savvy    2010-08-11,23:08
- iGo My Way.

[links]
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
androīds    2010-08-11,23:54
- lūdzu, iedodiet precīzu linku kur var dabūt LV klaviatūru, jo uz mana HTC Wildfire [links] nestrādā ;(
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Vecais >androīds    2010-08-12,00:21
- [links]

...un RŪPĪGI seko uzstādīšanas/konfigurēšanas instrukcijai.
Labots   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
krisha    2010-08-11,23:57
- Desie aprox menešu 2, bet nesīšu mainīt - ceru apmainīt jo pie pārkaršanas karās non stop.
"Man patīk, ka varu just, ka esmu pogu nospiedis. Ka varu "uz aklo" izslēgt modinātāju no rīta" - te toties androidam palidz fiicha vienkachi apmest uz mutes! nerunajot ka kad tev zvana un tu pacel skatities ekraana uzreiz jau tiek pagriezts uz klusako, jo tu tachu redzi tapat juau ka zvana! un ja negribi celt pagriezt ar muti uz leju noliec uz galda un vins tur klusinjam pie sevis zvana
multitasking ir reals, nevis kas tur iphonim ir alja lai nebreektu bars..

Vel mazliet jau ljoti sen besi tie kas gps & a-gps baigi jauc - oj tas bez ineta nestradaa, oj ts bez tikla parklajuma nestrada - wtf? izlasiet kautkvai vistuvak pieejama wikipedia isti ko ts nozime pirms kautko mochijat talak (sapiga tema)

p.s.
kakao: uzliekiet ka var resaizot komenta lauku..
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Jealousy >krisha    2010-08-12,07:34
- "uzlieciet, lai"
Un btw, lieto Safari, varēsi resaizot visus laukus
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Krotow >krisha    2010-08-12,11:17
- Hmm, rīt izmēģināšu modinātāju apmest
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Krotow    2010-08-18,19:57
- Pamēģināju - klau, tas ir labais! Arī kalendāra eventus var apklusināt. Paldies par ideju
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
seymour >krisha    2010-08-12,12:09
- Pamēģināji Android 2.2 ?
Man pirms upgreida - 2x uzkārās.. pēc - nevienu..
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Desiņa    2010-08-12,03:55
- Death grip. Izdomāts. Apsmiekls.
Pierādiji kārtējo reizi ka esi fanbojs.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Jealousy >Desiņa    2010-08-12,07:33
- Ingus līdz šim to ir bieži pierādījis?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Boo >Jealousy    2010-08-12,13:05
- nu es tak lietoju gan mac, gan iPhone - značit fanbojs

Un tas, ka es līdz 3.0 versijai iOS lamāju no panckām ārā, neskaitās
Labots   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
kakjitis    2010-08-12,19:41
- Kas Jums visiem ar to pogas nospiešanas jušanu?? Nezinu ka tiem Android, bet manam Nokia Xpress 5800 ir tāda fīča ka viņš uz pogas nospiešanu novibrē un ļoti labi vari just ka esi kautko nospiedis... Neticu ka androidiem nav...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Boo >kakjitis    2010-08-12,22:37
- Ir arī androīdiem - un tomēr tas nav gluži viens un tas pats.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Krotow >Boo    2010-08-13,11:40
- Tas ir kā nav viens un tas pats? Nokia, pogu spiežot, ne tikai vibrē, bet arī sit ar elektrību pa nagiem?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Vecais >Krotow    2010-08-13,14:13
- ...jā, un Nokia poga jāspiež ar abām rokām vai "big hammer".

Bet, ja nopietni, tad paralēli Hero man ir Nokia 5230... zini, man nokia vairs galīgi nemaz neiet pie sirds. Salīdzinot ar android smartu, symbianis ir diezgan krietni bremzīgs un niķīgs, arī touchscreen salīdzinoši ir diezgan nejūtīgs un neinformatīvs, turklāt saulē to vispār nevar lietot, tas ir kā spogulis.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
volvo >Vecais    2010-08-15,21:44
- pirmais touchscreen bija samsung s5230 sakuma likas galigi garam touchs. bet tagad vispar pogas vairs redzet negribas, ir pat gadijusies smiekligi gadijumi panemt no kada cita telefonu ar pogam un spiest ekranu! tas nojuka un tiku pie htc tattoo un nakamais telefons ari bus htc ar android!! iznemot no kastes viss saprotams uz intuiciju utt un parsteidz ka ''zema'' gala htc tomer ir tik atrs , esmu spaidijis nokiu 5800 ta liekas tirakas shausmas...salidzinot ar to pashu s5230 ekrans likas krieni atsaucigaks un ar labaku kvalitati- man pilnigi apmierinoshi!!!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                   
Boo >volvo    2010-08-16,08:31
- Man bija 5800 - [links] - mēnesi vai divus izturēju un atdevu ar lieliem zaudējumiem prom - neciešami tizls aparāts - gan dzelžu, gan softa ziņā.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                   
Jaunzems >volvo    2010-10-23,21:47
- "panemt no kada cita telefonu ar pogam un spiest ekranu! tas nojuka" LOL
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Krotow >Vecais    2010-08-18,19:53
- N5230 tak ir ar rezistīvo ekrānu - bez irbuļa tas ir murgs.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
kristaps194    2010-08-16,17:30
- Paldies, Ingus un Kakao vispār, ka vienreiz bišku izbraucāt no Apple tehnoloģijām un parādījāt ko jaunu (Android). Kaut arī jau no pirmās prezentācijas dienas biju tajā ieinteresēts, G1 kaut kā nosita interesi un līdz šim rakstam dzīvoju pilnīgā Android ignorancē.
Tagad ļoti nopietni apsveru Wildfire iegādi. Vienīgi nedaudz baida ekrāna kvalitāte (uz 2" 240x320 pikseļi izskatās lieliski, bet uz 3" laikam ir kā ir). Gribu zināt vai tiešām ir tik traki (jau trīs gadus lietoju SE K550i ar 1,8" ~170x220 ekrānu un 'niknāķais' telefons, kam manas rokas tikušas virsū, ir LG Cookie )?
Apskatos esmu lasījis, ka Wildfire ar 2.1 ir diezgan bremzīga internetā un mediju jomā, taču nekur nevaru atrast, cik ļoti situāciju ir uzlabojis 2.2 jeb Froyo 'ātjauninājums'? Desire vai Galaxy S jaudu negaidu, bet bremzi arī nevēlos.
Ceru, ka padalīsieties ar info
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Krotow >kristaps194    2010-08-17,00:25
- Atšķirība ir diezgan nepatīkama pa sliktu mazajām izšķirstpējām. Pēc SE K750i nomaiņas uz HTC Desire, pirmajā laikā SE ekrānā vairs negribējās skatīties. Taču upgreidojoties no SE K... līmeņa, arī Wildfire būs gana iespaidīgs. Tas pēc būtības ir upliftots Hero, izņemot ekrānu. Paskaties salīdzinājumu [links]

Praksē, ja nav vēlmes lasīt webus un skatīties filmas pa ceļam, arī Wildfire būs ļoti Ok.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
ABC >kristaps194    2010-08-18,18:50
- Vienīgi kaut kā nemana mazajam HTC wildfire to frojo? Lielajiem ekrāniem Desire gan ir? Kāda ir situācija?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Krotow >ABC    2010-08-18,19:59
- Roototu Wildfire vari upgreidot kaut tūlīt. Oficiālais Froyo 4 Wildfire būs septembrī.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
kristaps194 >Krotow    2010-08-19,17:27
- paldies par palīdzību
tagad mēģinu izlemt, kurš operators man būtu visizdevīgākais. velk uz Tele2 datu plāna dēļ...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
vlmxs    2010-08-18,18:08
- Ko ieteiksiet ņemt Samsung Wave vai HTC Wildfire vai HTC Desire?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Krotow >vlmxs    2010-08-18,20:02
- Ja tagad būtu jāupgreidojas, pats ņemtu Desire. Samsung Wave ir labs dzelzis, taču tur izliktā OS, manuprāt, ir baiss marginālisms ar no tā izrietošām sekām.
Labots   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
vlmxs >Krotow    2010-08-18,20:05
- Paldies! Kopumā bača Samsungam ilgāk tur, vane? Un WiFi var sadalīt tālāk, bildē ar auto fokusus utml... Vnk man mazliet atbaida, to ka Desire ir pārāk funkcionals, jo ikdienā lietoju Nokia 6233 un man ar to it kā pietiek...

Jealosy, kad būs Nex 3 apskats? Ko ņemt Panasonic Gf1 vai Nex3?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
seymour >vlmxs    2010-08-24,14:31
- A ko tev vajag no telefona ?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Apache    2010-10-12,22:26
- ir doma šādu aparātu iegādāties. šobrīd lietoju Nokia E51 un man pilnībā apmierina Nokia PC Suite iespējas sinhronizēties ar datoru, SMS nosūtīšana caur kompi, bet pats svarīgākais sinhronizācija ar MS Outlook kalendāru. Kā visas šīs lietas notiek uz HTC Desire? Kā notiek kalendāra ierakstu sinhronizācija ar outlūku? vai ir kāds HTC softs uz datora SMS pārsūtīšanai (un citu datu, piemēram, bilžu/mp3 pārkopēšanai no telefona uz datoru un otrādi)? Kā ir ar Latviešu valodu (man ir stāstīts, ka rakstot nemeklē kontaktus kuros izmantoti burti ar mīkstinājumiem)? un vēl. vai ir piejami ātrie zvani (nemeklējot kontaktu sarakstā)? vai viegli piekļūt neatbildēto, veikto un saņemto zvanu sarakstam? Paldies.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv