Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Tests: iPhone 4

Testi, Apple, IPhone

Tests: iPhone 4

Sākšu ar to, ka palielīšos tiem, kas to vēl nezin - es esmu viens no laimīgajiem šī pasaulē labākā un skaistākā brāķa īpašniekiem. Viens no miljona, tā teikt. Tas ir, viens no 3 miljoniem, jo tieši tik iPhone 4 Apple ir pārdevuši 3 nedēļās. Kā es jūtos? Labi. Kā mani satrauc antenas problēmas? Nesatrauc. Bet par to mazliet vēlāk.

 

Pirmās emocijas

 

Uhh, spīdīgs. Un smags. Un spīdīgs. Un no stikla. Un spīdīgs. Un smags. Noteikti smagāks kā iPhone 3G. Nu tā man likās. Taču patiesībā abi telefoni sver praktiski vienādi, taču iPhone 4 ar savu metāla un stikla korpusu ir monolītāks, kas arī rada “smaguma” sajūtu. Šis viennozīmīgi ir krietni augstākas kvalitātes aparāts. Ja plastmasīgais 3G/S ir vienkārši telefons ar lielu ekrānu, tad iPhone 4 ir visai smalks instruments, kuru tā vien gribas aiztikt ar baltiem cimdiem un turēt uz samta drāniņas, nevis vienkārši iegrūst kabatā vai nomest uz dīvāna. Protams, nekur viņš nepaliks, tāpat dzīvos kabatās un mētāsies pa māju, taču atšķirība salīdzinot ar 3G ir dramatiska. Tāpat kā pēc parasta Samsung televizora plastmasas pults paņemot rokā Bang&Olufsen metāla “tālvadības instrumentu”. Funkcionāli tas pats, bet kvalitatīvu materiālu ir daudz patīkamāk turēt rokās. 

 

 



 


Ātrdarbība

 

Apple gan neatklāj kādi tieši ir iPhone jaudas parametri, nosaucot vien atmiņas ietilpību un ekrāna izšķirtspēju. Taču gudri cilvēki ar skrūvgriežiem rokās ir izpētījuši, ka iPhone 4 vēderā mīt 1GHz procesors - tāds pats kā iPad (par kuru pastāstīšu vēlāk, ja pārvarēšu slinkumu). 1GHz nešķiet daudz datoru jomā, taču telefonam tas ir jaunais standarts. Un visai lielisks standarts, jo iPhone 4 ir fantastiski ātrs un praktiski nenogurdināms. Interfeisa ātrdarbība ir nedaudz ātrāka kā iPhone 3GS (un ļoti, ļoti ātrāka kā iPhone 3G), taču aplikācijas vienkārši lido. Fotokamera, foto apstrāde, spēles, utt viss notiek zibenīgi. 

 

Ieteikums tiem iPhone 2G, 3G un 3GS lietotājiem, kas neplāno pirkt iPhone 4 - labāk nemaz nemēģiniet to, pat ja rodas tāda izdevība. Pēc tam savs “vecais” iPhone šķitīs neciešami lēns ar katastrofāli graudainu ekrānu.

 

iPhone 3G un iPhone 4

 



 

Ekrāns

 

Ekrāns ir otra lielā īpašība, kas izceļ iPhone 4 savu priekšgājēju un pilnīgi visu citu šībrīža smārtfonu vidū. Apple dikti lielījās ar savu “Retina” ekrānu, kuram ir 4x lielāks pikseļu blīvums nekā iepriekšējiem iPhone. Tajā pat laikā ekrāna fiziskais izmērs ir tieši tāds pats. Kāda tad ir jēga no tik lielas izšķirtspējas? Pikseļi ir tik maziņi, ka tos nav iespējams atšķirt ar neapbruņotu aci. Fotogrāfijas un teksts izskatās pēc augstākās kvalitātes drukas, kur katrs sīkākais elements ir absolūti perfekts bez jelkādas “pikselizācijas”. 

 

Vai tas vispār ir vajadzīgs telefonā? O, jā! Protams, ne jau tajā telefonā, kurš ir trieciendrošā korpusā un paredzēts zvanīšanai. Bet šādā smārtfonā, pie kura mēs nereti pavadām vairāk laikā kā pie personīgā datora, tas ir absolūti kolosāls jaunums no kura vairs nespēsim atteikties. Vēl vairāk, pēc iPhone 4 ekrāna datora monitors šķiet briesmīgs. iPad šķiet nožēlojams, bet iPhone 3G ekrāns ir pilnīga karikatūra. Efekts, pēc iPhone 4 paņemot iPhone 3G ir tāds pats kā pēc fullHD LCD televizora pārsēžoties pie CRT kineskopa. Milzīgi ņirboši pikseļi un ļoti graudaina bilde. Kā mēs vispār spējām dzīvot ar tik briesmīgiem ekrāniem?...

 

Skrīnšots dabīgajā izšķirtspējā (640x960). "ShopShop" ir vienīgā ikona, kas vēl nav pielāgota jaunajai izšķirtspējai




Citiem vārdiem sakot - iPhone 4 ekrāns ir patiesi fantastisks. Un es to nesaku tikai tāpēc, ka esmu šo rīku nopircis pats par savu sūri grūti pelnīto naudu. Ekrāns ir kolosāls. Taisnības labad piebildīšu, ka nesen testētā Samsung Wave ekrāns arī ir satriecošs, ar ļoti izteiksmīgām krāsām un augstu izšķirtspēju, taču tam, kā jau visiem AMOLED ekrāniem piemīt nelāga īpašība - to ir ļoti grūti saskatīt saules gaismā. iPhone 4 šādu problēmu nav, tāpēc es nebaidos to nosaukt par šobrīd izcilāko ekrānu pasaulē. 

 

Pat pilnā atvērumā mazie burtiņi ir salasāmi



 

Citi jaunumi

 

Jauns iPhone saimē ir papildus mikrofons. Tas atrodas telefona augšpusē un ir paredzēts apkārtējo trokšņu slāpēšanai sarunas laikā. Man gan ir grūti novērtēt cik labi tas darbojas, bet šādu risinājumu arvien vairāk sāk izmantot telefonu ražotāji. 

 

Interesants jaunums ir arī žiroskops. Arī līdz šim iPhone visai labi spēja noteikt slīpuma leņķi izmantojot akselerometru, taču žiroskops šo orientāciju telpā padara maksimāli precīzu. Tas, visdrīzāk, noderēs tieši spēlēm.

 

Trešais papildus jaunums ir lielāka baterija. Visi mēs (smārtfonu lietotāji) zinām cik bēdīga ir baterijas situācija - pie vidēji lielas slodzes telefons ir jālādē katru dienu, dažkārt vairākas reizes dienā. Tāpēc mēs visi esam bruņojušies ar rezerves uzlādes vadiem mājās, darbā un mašīnā. iPhone 4 sola par aptuveni 25% ilgāku dzīvotspēju. Reāli tas tā apmēram arī ir. Manā gadījumā gan tas ir tuvāk 50% jo iepriekš lietoju visai palietotu iPhone 3G, kura baterija vairs nav pirmā svaiguma. Šobrīd pie vidējas slodzes iPhone 4 man izvelk aptuveni 3 dienas. Kas ir visai lieliski. Protams, liekot fonā skanēt interneta radio un spēlējot kādu aktīvu 3D spēli, telefonu var nosēdināt pāris stundās. Bet tas jau ir visai īpašs gadījums. 

 

Fotokamera

 

Fotokamera arī ir piedzīvojusi pāris uzlabojumus. Pirmkārt no 3 megapikseļiem tā ir izaugusi līdz 5, klāt nākusi iespēja uzņemt HD kvalitātes video, ir LED zibspuldze un ir vēl viena kamera telefona priekšpusē.

 

Kamera man rada dalītas jūtas. No vienas puses bildes ir lieliskas. No otras, telefons man prasa pārāk daudz uzmanības, lai vienkārši noķertu mirkli. Līdz šim man nav bijis telefons kura kamerai būtu autofokuss un par to priecājos, jo fokusēšana vienmēr aizņem laiku. Diemžēl arī šeit notiek tas pats. Lai kamera nofokusētos man jāpieskaras ekrānā tajā vietā kur es gribu asumu. Apmēram šajā brīdī kaķis jau ir pamodies no neiedomājamās pozas un aizgājis savās darīšanās. Tāda ir visu fotokameru (es nerunāju par pro līmeņa spoguļkamerām) problēma. Lai cik ātri tā darbotos, tā vienalga ir par lēnu lai noķertu kadru uzreiz. Ar iPhone 3G, kuram nav autofokusa, viss bija vienkārši - ieslēdz, nospied, bilde gatava. Švaka, neasa, bet gatava. Ar iPhone 4 - ieslēdz, nofokusē, nospied, bilde gatava. Perfekti asa, labi izgaismota, bet jau ar tukšu dīvānu bez kaķa jocīgajā pozā. 

 

Šo gan nebūtu korekti pierakstīt kā mīnusu. Tā drīzāk ir mana īpatnējā vēlme pēc momentuzņēmumiem. 

 

Kas attiecas uz par kaķi mazāk strauju objektu fotografēšanu, tad rezultāti pārsvarā ir izcili. Bildes ir asas, ar piesātinātām krāsām un optimālu ekspozīciju. Savu kompaktkameru jau sen neesmu ņēmis rokās, un arī spoguļkamera sāk pārklāties ar arvien biezāku putekļu kārtu. Protams, liels sensors ar kārtīgu objektīvu vienmēr būs pārāks par mazu štruntu telefonā, taču lielo objektīvu mēs ikdienā nestaipīsim līdz. Savukārt telefons vienmēr ir pie rokas un vienmēr ir gatavs uzņemt skaistas bildes.

 

Tas ir, ja vien nepaliek tik tumšs, kad telefons nolemj ieslēgt zibspuldzi. Līdz pat šim brīdim es nespēju saprast kāpēc Apple iekrita šajā zibspuldzes slazdā. Rezultāti, kā jau visiem telefoniem ar “zibspuldzēm” ir bēdīgi. Mazā diode spēj izgaismot tikai ļoti tuvus objektus, turklāt, šķiet, samulsina ekspozīcijas un ISO mērījumus, jo bildes ar zibspuldzi vienmēr ir graudainākas un dīvainu krāsu nobīdi. 

 

Var jau būt kādā konkrētā situācijā šī spīdīgā lampiņa noderēs, bet man 3 nedēļu laikā nav bijusi nekāda vajadzība pēc tās fotografējot.

 

(Vēl ir iekļauts digitālais zūms, bet par to es vispār nerunāšu)

 

Mazliet cits stāsts ir uzņemot video. Tad šī lampiņa var mazliet noderēt filmējot kaut ko visai tuvu esošu. Bet nu labāk vienkārši ieslēgt istabā gaismu...

 

Savukārt normālā gaismā video ir lieliski. Tie tiek uzņemti 720p izmērā (1280x720) un izskatās kolosāli gan telefonā gan datorā. Filmējot arī darbojas autofokuss - tāpat kā fotografējot, vienkārši jāpieskaras uz ekrāna tur, kur gribi asumu. 

 

Video gan mazliet cieš no  tā, ko angliski runājošie sauc par “jelly vision” - strauji grozot kameru bilde mazliet “nopeld”. Tas gan īpaši netraucē filmējot kaķi un citas nebūtiskās ikdienas lietas.


 

FaceTime

 

Tā Apple ir nosaukuši videozvanu. Ar mazo priekšpusē esošo kameru iPhone 4 var gan fotografēt gan filmēt, taču galvenā tās būtība ir videozvaniem. Piezvani kādam, kura seju tu gribi redzēt un variet pļāpāt neveikli smaidīdami. Šo iespēju gan man nav bijis lemts pārbaudīt, jo FaceTime šobrīd darbojas tikai starp diviem iPhone 4, turklāt tikai tad, ja abi ir Wifi zonā. Tā kā man nav pazīstams neviens iPhone 4 īpašnieks, tad FaceTime neesmu izmantojis.

 

Pati ideja par FaceTime ir interesanta. Visa pasaule videozvanus pazīst jau sen, taču Apple to pasniedz kā lielu jaunumu. Daļēji tas tā arī ir, jo atšķirībā no parastā GSM tīklā translētā videozvana, FaceTime strādā lieliski (tā ziņo tie, kas ir izmēģinājuši) un rāda ļoti smuku bildi. Taču tas pieejams tikai iPhone 4 lietotājiem, kas ļoti ierobežo lietojamību. Šeit viss ir atkarīgs no citu ražotāju drosmes un apņēmības, jo Apple publiskojusi FaceTime protokolu un to savās ierīcēs var izmantot jebkurš. Turēsim īkšķus, lai citi ražotāji nenovērstos no šīs ideja, jo iespēja kvalitatīvi sazvanīties ar citiem telefoniem UN datoriem būtu visai lieliska. 

 

iOS 4

 

Jaunā OS versija ir tas, ko izbaudīt var arī iepriekšējo iPhone lietotāji. Galvenais jaunums pēc kura gīki visā pasaulē dīca kopš iPhone 3G iznākšanas ir multitāskings (spēja vienlaicīgi darbināt vairākas programmas). Te nu tas ir un... un es līdz šim vēl neesmu sapratis vai tas ir labi vai slikti. No vienas puses spēja darbināt vairākas aplikācijas vienlaicīgi ir lieliska, no otras - tas tomēr ir telefons nevis dators, un man nevajag vienlaicīgi konvertēt video, pārlādēt failus uz ftp, rakstīt blogu un klausīties radio. Bet varbūt arī vajag. Katrā ziņā pats fakts, ka multitaskings [beidzot] ir pieejams mani atstāj visai vienaldzīgu. 

 



 

Turklāt klāt nāk ne visai ērtā tā vadība. Lai pārslēgtos no vienas atvērtas programmas uz otru ir divreiz jānospiež mājas podziņa. Atvērsies izvēlnīte, kurā redzamas atvērtās un nesen lietotās programmas. Labi. Bet kā izslēgt konkrēto aplikāciju? Izrādās, ka tā jāpietur un jānospiež mīnus zīmīte, kas parādīsies. Nav pārāk sarežģīti, bet tās ir papildus trīs liekas darbības, kuras iepriekš nebija jāveic [jo aplikācijas izslēdzās automātiski]. Apple gan apgalvo, ka mums nav  jādomā par to kas notiek ar programmām, kad mēs tās nelietojam, jo OS ir gana gudra, lai lieki netērētu resursus. Forši. Bet es esmu neciešams pedants un mani tracina doma, ka fonā nīkuļo programma, kuru es “izslēdzu” aizvakar. Man vienalga, ka viņa netērē resursus, man vienkārši nepatīk, ka man nav iespējas uzreiz iziet no konkrētās aplikācijas. 

 

Protams, skatoties no otras puses dzīve kļūst arvien skaistāka. Navigācijas programmas spēj darboties fonā un turpināt dot norādījumus pat ja tu tajā laikā raksti epastu vai lasi Kakao. Interneta radio var turpināt spēlēt kamēr tu apmaksā rēķinus internetbankā vai sit zombijus viduslaikos. Jebkurā brīdi vari pārslēgties no iemīļotās spēles, lai padarītu ko vērtīgāku un pēc tam atgriezties un turpināt tieši turpat. Tas ir forši. Nepabeigti rakstu darbi var karāties fonā dienām, kamēr tev atkal ir laiks atvērt attiecīgo aplikāciju un turpināt darbu. 

 

Pasts

 

Otrs lielais jaunums ir apvienotā iesūtne pasta programmā. Par šo cilvēki dīca kā negudri, un nu, acīmredzot, ir laimīgi. Es, protams, nē. Mani vienmēr ir biedējusi doma par to, ka visi epasti sāktu krist vienā mapītē. Tiesa, es esmu mazliet savādāks gadījums no vairākuma cilvēku. Man ir pieci aktīvi lietojamie epasta konti. Trīs ir dažāda rakstura privātie, un divi ir darba - Kakao un Delfi. Doma par to, ka desmitiem Kakao komentāru atskaites un simtiem Delfi redakcijas epastu man jauktos vienā putrā ar salīdzinoši nedaudzajiem privāta rakstura epastiem, mani ļoti biedēja. Par laimi viss nav tik slikti, jo papildus kopējai iesūtnei ir pieejama arī katram kontam atsevišķā. Fjū! Tagad pēc mazas epasta kontu reorganizācijas un pilnīgas pāriešanas uz IMAP mana “epastu dzīve” ir kļuvusi vienkāršāka. Diemžēl to, ko es visvairāk gaidīju, Apple tomēr neieviesa. Tie ir epasta filtri. Joprojām nav pat visu pamatu pamats - spamfiltrs. Nemaz nerunājot par iespēju filtrēt epastus pēc citiem parametriem, ko es ļoti aktīvi izmantoju datorā. 

 



 

Ak jā, un joprojām nav iespējams pievienot epastam pielikumu. Ir iespējams pielikumu (foto, video, audio, dokumentus) nosūtīt no to dzimtās vides (fotoalbums utt), bet jau uzrakstītam epastam pielikt klāt neko nevar. Dažkārt tas ir traucējis lietošanu, ja kaut kas jānosūta atbildes epastā. Nākas pārkopēt tekstu uz jaunu ziņojumu. 

 

iBooks

 

Grāmatu lasītājiem patiks jaunā Apple “grāmatnīca” iBooks. Vispirms tā parādījās iPadā, tagad pieejama arī iPhone mazajā ekrānā. iBooks iespējams lasīt gan turpat nopirktās grāmatas, gan paša sazvejotus PDF. Tā ka ja jums iespējas neļauj nopirkt vēlamo grāmatu, bet bezkaunība ļauj to nočiept torentos, tad būs ērta iespēja to lasīt ar iBooks.

 

Tie, kas nekad nav mēģinājuši lasīt grāmatu telefonā, noteikti nespēj iedomāties, ka ko tādu var darīt. Bet var. Es esmu grāmatas lasījis vēl vecajā Nokia 6230i, kur ekrāniņš ir patiešām mazs. Jaunajā iPhone 4 ekrānā lasīt ir bauda. Tas, protams, ir salīdzinot ar citiem telefoniem, nevis ar īstu drukātu grāmatu. Milzīgās izšķirtspējas dēļ burtiņi ir tikpat precīzi un asi kā drukātajā grāmatā, turklāt var mainīt gan fontu, gan burtu izmēru. Var arī meklēt, apskatīties vārdnīcā vārdu nozīmi utt. iBooks noteikti patiks tiem, kas daudz laika pavada sabiedriskajā transportā. Tur [salīdzinoši netraucēti] var izlasīt daudz labu grāmatu. Mājas apstākļos - lasot gultā vai zvilnot dārzā - tomēr joprojām ērtāk ir paņemt drukāto grāmatu.

 


 

Pie reizes pieminēšu arī citas lasīšanas aplikācijas. Visiem zināmā Amazon Kindle - pilna sinhronizācija ar citām Kindle ierīcēm (dators, Kindle lasītājs), viss plašais Amazon grāmatu klāsts. Stanza - ļauj iepirkties dažnedažādos interneta grāmatu veikalos. GoodReader - ļauj lasīt jebkādus teksta dokumentus (doc, pdf, txt, utt); tos var iepriekš sinhronizēt ar iTunes vai ielādēt pa tiešo no interneta; var arī pieslēgt Dropbox

 

Folders


Šis ir patiesi labs jaunums, bet ar nepilnīgu funkcionalitāti. Doma ir vienkārša - zem vienas ikonas var paslēpt vairākas aplikācijas. Kas skan lieliski, ja vien attiecīgajā mapē nevēlies salikt vairāk par 12 aplikācijām. Es gribēju vienā mapē salikt visas spēles, taču nekā. Daļa palika aiz borta. Nācās izveidot vairākus tematiskos albumus (braucamās spēles, bumbiņu spēles, utt). 

 



 

Fotoalbumi

 

Beidzot ir pieejami Faces un Places. Papildus dalījumam pa albumiem iPhone tagad smuki parādīs arī atsevišķi bildes ar konkrētiem cilvēkiem (Faces) un pasaules karti ar vietām, kur bildes uzņemtas (Places). Pēdējais ir lielisks jaunums jo ļauj ļoti ātri atrast konkrētās bildes. Teiksim visas bildes no Haidparka Londonā. Man būtu ļoti ilgi jākrāmējas pa albumiem, lai izveidotu šādu izlasi, taču atverot karti es momentāni tieku tieši pie tām bildēm kuras mani interesē. 

 

iPhone, protams, visām savām uzņemtajām fotogrāfijām pieliek GPS koordināšu ģeotagus. Šī iespēja ir visiem iPhone (un ļoti daudziem mūsdienu telefoniem). 

 


 

iMovie

 

iPhone 4 prezentācijā Džobss dikti lepni izrādīja video rediģēšanas aplikāciju iMovie. Neticami, bet telefonā var montēt HD kvalitātes filmiņas. Kā tas notiek dzīvē? Nav ne jausmas, jo Latvijas iTunes veikalā iMovie nav pieejams...

 

Antena

 

Nu tad beidzot esmu ticis līdz tam, kas interesē vairākumu [Apple nīdēju]. Visi noteikti jau būs dzirdējuši, ka iPhone 4 var palikt bez zonas, ja to cieši saņem aiz apakšas. Tās nav baumas un tas nav gļuks dažiem “laimīgajiem”. Tas ir dizaina defekts un ar to sirgst pilnīgi visi iPhone 4. 

 

Lieta tāda, ka iPhone 4 metāliskais korpuss ir pati antena. Tā ir sadalīta trīs daļās, kas atbild par dažādiem signāliem (GSM, GPS, utt). Ja telefonu rokā saņem tā, ka vienlaicīgi ir kontakts ar visām trim daļām, veidojas nosacīts īssavienojums (nē, ne tāds, kā iebāžot naglu rozetē) un strauji krīt uztvertā signāla stiprums. Tas notiek katru reizi telefonu cieši saņemot rokā. Šķiet, ka tas padara dzīvi neiespējamu, taču patiesībā tā nav. Problēma ir, taču reālā lietošanā tā netraucē. Reāli mēs (ok, vismaz es) telefonu nesatveram cieši pie apakšas. To parasti tur aiz sāniem, ar pirkstu galiem vai kā savādāk, un tāds satvēriens uztveramību neiespaido. 

 

Izklausās, ka es atrunājos, jo pats esmu nopircis šo brāķi. Protams, daļēji tas tā arī. Kurš cits mani mierinās par to, ka viss jau būs labi, ja ne es pats. Bet cenšoties būt maksimāli objektīvs, es visai droši apgalvošu, ka 95% lietotāju ar šo antenas problēmu problēmu nebūs.

 

Taču tie 5% kam ir problēmas pamanījās sacelt tik milzīgu troksni presē, ka Apple sarīkoja speciālu preses konferenci, lai paskaidrotu, ka ir kļūdījušies. Viņi arī nodemonstrēja, ka šī problēma piemīt praktiski visiem mūsdienu smārtfoniem. Taču pats galvenais, apsolīja visiem iPhone 4 pircējiem par pliku velti uzdāvināt apvalku (bumper vai citu), kas pilnībā novērš šo problēmu. Lieliski. Tagad tik jāsagaida, kad man atsūtīs balto bumperi. Baltā miziņa lieliski izskatās ar melno telefonu...

 

Kopsavilkums

 

Ja mēs pieveram acis uz šo antenas ķezu, tad iPhone 4 viennozīmīgi ir lieliskākais smārtfons kāds jelkad ir bijis. Tam ir neticami ātrs procesors, fantastisks ekrāns, lieliska kamera, ietilpīga baterija, GPS, žiroskops un vēl vesela gūzma visādu ierīču, par kuru esamību telefonos vēl pirms pāris gadiem mēs nevarējām iedomāties. To visu pieskata lieliskā iOS, kas nodrošina ātru, ērtu un stabilu darbību. Viena klikšķa attālumā ir veikals ar vairāk kā 200 tūkstošiem aplikāciju, kas dzīvi padarīs vieglāku, interesantāku vai vienkārši jautrāku. Tas viss ir iesaiņots lieliskā dizainā ar fantastiski precīzi frēzētām metāla detaļām un stikla paneļiem. iPhone 4 ir labākais smārtfons pasaulē.

 

Savukārt, ja mēs ņemam vērā antenas problēmu, tad iPhone 4 ir ... viennozīmīgi lieliskākais smārtfons kāds jelkad ir bijis... Nē, patiešām. Antenas problēma ir kaitinoša, un absolūti nepiedodama. Taču tā ne mirkli neliek man apsvērt iespēju atteikties no šī telefona. Un tā domā praktiski visi 3 miljoni iPhone 4 īpašnieki, un simtiem tūkstošu cilvēku, kas katru dienu turpina pirkt šo telefonu. Turklāt ja tagad Apple uzreiz dos līdz apvalku, šī problēma pārstās eksistēt. 

 

Latvijā iPhone 4 būs pieejams kaut kad rudenī. Iespējams, ka līdz tam laikam, Apple jau būs ieviesuši korekcijas dizainā un jaunā partija varēs iztikt bez apvalka. Visreālākā iespēja ir ka metāla korpuss tiks pārklāts ar kādu laku, kas novērsīs “īssavienojumu”. 

 

Vai jums noteikti jāskrien uz LMT septembra beigās pēc jaunā iPhone 4? Ja jums nav iPhone, bet jau sen kārojas, tad jā. Nedomājot. Ja jums ir iPhone 3GS - tad priekšā stāv smaga cīņa ar sirdsapziņu un grāmatvedi. iPhone 4 visās jomās ir pārāks par iPhone 3GS, taču lai par to iztērētu pāris simtus latu... Iespējams, ka labāk pagaidiet vēl gadiņu, kad iznāks nākamā iPhone iterācija. Visi pārējie - kam iPhone nekad nav interesējis - droši dzīvojiet tālāk bez viņa. Vai vēl labāk - atrodiet kādu Android telefonu. Tie ir gandrīz tikpat labi, turklāt dod lielāku brīvību “urķēties”. 

 

Protams, es esmu mazliet subjektīvs savā vērtējumā, taču es sevi mierinu ar domu, ka nevis es iPhone 4 nosaucu par pasaulē labāko smārtfonu tāpēc, ka tas ir mans, bet gan - tas ir mans, tāpēc, ka tas ir pasaulē labākais smārtfons.

 

iPhone 4. Par cenu pie mums gaidiet ziņas no LMT.

 

 

 + apbrīnojami kvalitatīvs dizains/korpuss

+ fantastisks ekrāns

+ ļoti ātrs

+ lieliska 5MP kamera

+ HD video

+ ietilpīga baterija

+ iOS, AppStore utt

 

- 5% lietotāju traucēs antenas ķeza

- zibspuldze (kā jau visiem telefoniem) ir nejēdzīga

 

 

 

 

Salīdzinājumam: iPhone 3G/S skrīnšots dabīgajā izšķirtspējā


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

425.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e black

209.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

499.00 EUR
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

395.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies