Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Tests: digitālās virszemes televīzijas dekoderi Selteka TC-402

Testi, Tehnika, Dekoders

Tests: digitālās virszemes televīzijas dekoderi Selteka TC-402

Žēl, bet savos ciparu TV uztvērēju apskatos tā arī nepamanījām nevienu eksemplāru, kas nepārprotami būtu ražots tepat Latvijā. Ar ko esam sliktāki par lietuviešiem? Rau – Selteka: ražots Lietuvā, turklāt ar viegli izrunājamu zīmola nosaukumu – gandrīz vietējais!

Acīgākie pamanīs, ka virsrakstā uztvērēja modeļa nosaukums nav pilnīgs. Tieši tā – Selteka TC-402 pārdošanā sastopams SD un HD modifikācijās, par ko liecina atbilstoši burti modeļa nosaukuma beigās: nosaukums TC-402SD piešķirts standarta izšķirtspējas uztvērējam, bet TC-402HD – ierīcei, kura spēs tikt galā ar augstas izšķirtspējas (High Definition) pārraidi. Tomēr abi šie modeļi ārēji izskatās praktiski vienādi un to atšķirības ir nelielas arī tehniskajās īpašībās.


Estētika lietuviešu gaumēTC-402 izskatās visai oriģināli. Ierīces izskats ir diezgan noslēpumains, jo nav nekādu pazīmju par to, kur varētu slēpties statusa diodes vai kāds ekrāniņš. Priekšējā paneļa labajā pusē neuzkrītoši iestrādāts atverams vāciņš, zem kura atrodama vieta viedkartei un USB zibatmiņas pieslēgvieta. Kopiespaids pat vairāk nekā pieklājīgs.

Glīta ir arī Selteka dekodera tālvadības pults. Mums sanāca lietot abus pieejamos pults variantus – gan vecākās paaudzes un šodien vājāk aprīkotajam TF-402 paredzēto, gan arī “jauno” ar daudzām gaišpelēkām podziņām. Pēdējā arī aprīkota ar pilnu ieraksta un mediju atskaņošanas vadības pogu komplektu.Neliels pārsteigums rodas, kad aplūkojam uztvērēju no aizmugures: dažādu pieslēgvietu tur ir acīmredzami mazāk nekā konkurentiem. Uztvērēja SD versijas aizmugurē atradīsiet vien antenas pieslēgvietas, SCART ligzdu un spraudni S/P DIF kabelim, bet HD modelis papildināts ar HDMI ligzdu. Barošanas bloks iebūvēts dekodera korpusā, tāpēc barošanas vada kontaktdakšiņa ir dabiski slaida.Kārumiņš pacietīgu cilvēku acīm

Kad TC-402 pievienojam elektrotīklam un ieslēdzam, kaut kur dziļi zem puscaurspīdīgā priekšējā paneļa iespīdas zaļi sarkana (tiešām divkrāsaina) statusa diode. Tā spīd, spīd, spīd... varbūt tā jābūt? Nē, televizors neko vēl nerāda. Kad jau sakreņķējamies, beidzot tālrāža ekrānā parādās dzīvības pazīmes – ir! Dekodera “aukstais starts” prasa vairāk par pusminūti, kas liksies dienām gara, ja būsiet nokavējis hokeja spēles sākumu. Tiesa, ikdienā jūs droši vien apmierinās dekodera izslēgšana ar pulti, tad atkārtota ieslēgšana prasīs nieka desmit sekundes.Kad statusa diodes krāsa nomainās uz zaļu un ekrānā parādās bilde, varam sākt smaidīt. Mūsu pacietība uztvērēju startējot tiek atalgota ar eleganta izskata izvēlnēm un paziņojumu logiem. Nē, nopietni – aizmirstiet, ko es iepriekš rakstīju par “skaistām” izvēlnēm, jo Selteka liek citiem izskatīties otršķirīgi. Šīs ierīces ekrānu dizaineri ir labi pacentušies: uztvērēja izvēlnes un ekrāna formas ir melnas, puscaurspīdīgas ar glancētas virsmas grafisku efektu. Izvēlņu teksts lielākoties ir balts un lieliski kontrastē ar melno fonu. It kā ar skaistumu būtu par maz, izvēlnes un paziņojumi parādās, pārlec un paslēpjas ar animētu efektu palīdzību – tāda uzmanība pret uztvērēja īpašnieku patīkami iepriecina. Vēlāk, kad pirmā sajūsma pāriet, gan secinām, ka gaumīgais galvenās izvēlnes vizuālais risinājums pasliktina tās lietojamību – nevar vienlaikus redzēt visas opcijas, turklāt parametru sadaļu saraksts “iet uz riņķi” bez norādēm, cik tālu sarakstu esat “aiztinis”. Tā garāku parametru sarakstu var sanākt pārtīt reizes divas, pirms saprotat, ka tos uzrakstus jau esat kaut kur redzējis.Kanālu pārslēgšana notiek nedaudz lēnāk nekā iepriekš aplūkotajiem dekoderiem: tikšana pie cita kanāla rādītā attēla prasa apmēram 3 sekundes. Kanāla nosaukums un šībrīža raidījumu indikācija redzama ātrāk, tomēr arī ne tik ātri, kā, piemēram, dBox.

Beidzot arī multimediju atskaņotājs – tieši dekoderī

Īpaši jāizceļ Selteka TC-402 pārākums USB zibatmiņas izmantošanas jomā: šis dekoderis prot atskaņot arī multimediju failus! Varat aplūkot bildes, klausīties mūziku, kā arī atskaņot DivX un citu populāru formātu video datnes. Protams, neiztrūkst arī timeshift funkcijas – tā ir iespēja apturēt tiešraidi un atsākt skatīšanos ar laika nobīdi. Jāpiebilst gan, ka lietotāja instrukcija iesaka neaizrauties ar liela apjoma USB atmiņas iekārtām, jo vairāk par 4GB dekoderis nepratīšot pilnībā apkalpot.Kopumā TC-402 lietošana atstāja labu iespaidu. Konfigurācijas iespējas ir plašas, izvēlņu latviskotie teksti ir labi (bet ne teicami), lietošanas ērtums apmierinošs un pat labs, dīvainību – maz (tomēr joprojām ir, kur augt). Runājot par dīvainībām, nevaru nepieminēt ligu ar USB zibatmiņu. Nesen tiku pie jaunas, ļoti ātras 4GB zibatmiņas. Nolēmu iekopēt šajā atmiņā AVI formāta video datni un atskaņot Selteka dekoderī, bet ... paliku bešā, jo zibatmiņa izrādījās tukša. Pēc vairākiem atkārtotiem mēģinājumiem kļuva skaidrs, ka dekoderis nez kādēļ manu zibatmiņu noformatē tūliņ pēc ievietošanas USB ligzdā. Kādēļ tā – nav ne jausmas. Citas, mazāka apjoma zibatmiņas darbojas bez kļūmēm. Jā, un der zibatmiņa ar FAT32 failu sistēmu, tātad vismaz teorētiski, lai pielietotu zibatmiņu Selteka dekoderī, to nevajadzēs formatēt dekoderim saprotamā formātā.

Slēdziens

Selteka TC-402 pārliecina ar estētiku – ja arī dekodera korpusa izskats var nebūt piemērots ikviena gaumei, izvēlņu vizuālajam noformējumam piekritēju netrūks. Uzteicama ir šī uztvērēja spēja atskaņot populārāko formātu multimediju datnes tieši no USB atmiņas. Ja jūs neapbēdina pieslēgvietu nabadzība ierīces aizmugurē, Selteka TC-402 būs laba izvēle.

Selteka TC-402SD pašreizējā cena 49Ls, Selteka TC-402HD - 69Ls.


+ oriģināls, glīts un visai kvalitatīvs korpusa risinājums, stilīga tālvadības pults
+ skaisti noformētas izvēlnes
+ plašas konfigurācijas iespējas
+ iebūvēts mediju atskaņotājs

- lēni ieslēdzas, salīdzinoši lēni pārslēdz kanālus
- izvēlņu vizuālais risinājums ierobežo lietošanas ērtumu
- dīvainības ar USB atmiņas apkalpošanu

Paldies Hannu-Pro un Lattelecom.

Virszemes TV
Augstas kvalitātes TV sākot no 3.5Ls

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Sony Xperia XZ1 Compact

135.00 EUR
Pārdod
Huawei P30

195.00 EUR
Pārdod
Xiaomi MI A2 Lite

75.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

95.00 EUR
Pārdod
Pixel 4a

249.00 EUR
Pārdod
Leica X2 + viewfinder

650.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e Black

199.00 EUR
Pārdod
Lietots velo, 26

155.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies