Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Uldis

Tests: Nokia N900

Testi, Mobilie
Tests: Nokia N900Par pieredzi ar jauno telefonu stāsta Uldis no Unrepublic

Brīdi pirms Ziemassvētkiem dabūju testēšanai daudzu tik iekāroto, sabīdamo Nokia N900. Lūk domas kas radās ar to spēlējoties.

N900 telefona aparāts ir nudien skaists, perfekti veidots melns ķieģelītis, drusku smagāks un biezāks, kā varētu vēlēties, bet toties elegants. Klaviatūra ērta, 38 mazām, smukām QWERTY podziņām. Carl Zeiss optika. Bezgala glītas ausis. Maemo – Nokia pielāgota Debian Linux operētājsistēma. 32 GB atmiņa un vieta microSD, kas ļauj to paplašināt līdz 48GB. Arī saskarne vizuāli ir izcili skaista (vairākas darbavirsmas, sīkrīki, personalizācija), kamēr to nesāk lietot. Aparātiņa darbības veids un funkcionalitāte tomēr dažbrīd rada vēlmi to izšķaidīt pa sienu.


Tad nu tā – pieņemsim esmu atradis šo telefonu zem eglītes un pēc krietnas devas sajūsmas par to cik ļoti smuki izskatās mēģinu to lietot. Pirmais ko pamanu ir panoramic desktops kas slidināmi pa labi un kreisi un kuros izvietojami personalizējami vidžeti. Kreisajā stūrī ir menu poga kas pārvēršas par dashboard pogu, ja kāda aplikācija jau atvērta. Nokia fani man visdrīzāk nepiekritīs, bet klikšķināšana starp ikonām lai tiktu uz iepriekšējo ekrānu manuprāt ir vismaz neintuitīva (protams pierast var pie visa).

Atverot aplikāciju sarakstu iepriecina ka starp interneta, karšu un multimediju ikonām ir arī Phone. Zvanīšana gan nav ērtākais ko ar N900 var darīt, tomēr jauki ka šī funkcija saglabāta. Bet – ne jau lai zvanītu ziemassvētku vecītis N900 iebāzis maisā – aplikācijas!Ja esmu Linux fans, droši vien novērtēju N900 platformas savietojamību ar man tuvām un mīļām programmiņām (x terminal, vim vai vismaz Super Tux).Ja nē, iespējams ievērtēju dažas pieejamās spēles un citas aplikācijas. To gan tur nav pārāk daudz tāpēc iespējams pat aizeju uz Ovi.com cerot uz ko vairāk (Grinch!) tomēr tas izrādās šo modeli vēl neatbalsta. Pienāciet pēc Ziemassvētkiem kautkad vēlāk. Nu labi... Ovi.com, kas neatbalsta vienu no Nokia spilgtākajiem telefoniem gada karstākajā pārdošanas laikā ir vismaz vilšanās. To tikai pastiprina telefonā esošais Ovi vidžets.Īpašu ievērību pelnījusi zoom funkcija. Jā, tā ir apļveida kustība pulksteņrādītāja virzienā tīkla lapas satura palielināšanai un pretējā – attālināšanai (sk. no otrās minūtes 8. sekundes). Izskatās Nokia ir nācies pamatīgi pasvīst lai nekopētu iPhone, nez kādas manipulācijas ar pirkstiem ir palikušas vēl brīvas?

Radio! Telefonā ir radio uztvērējs, bet nav aplikācijas lai to klausītos. Vispirms no nezinkurienes jālejuplādē trešās puses (Martin Grimme) radio aplikācija. Lai gan radio ir izņemts no oficiālā iespēju saraksta, līdzīgi kā ar Ovi papildina kopējo do-it-yourself sajūtu, pareizāk "gan jau lietotāji paši.. tāpēc mēs to uzlikām uz Linux". Tomēr priecē telefona multimediju puse – ar trīsdesmit gigabaitiem un palielo ekrānu N900 ir perfekts multimediju atskaņošanas rīks ceļā. Bet ne līdz galam sataisīto FM radio vismaz daļēji atsver labi uztaisītā interneta radio klausīšanās.

Neloģiskuma izcilā kombinācija ar perfektu dizainu ir šausmīgs lietotāja pieredzes sajaukums. Par Linux platformu, protams, žetons Nokijai. iPhone trumpis ir aplikācijas, Android arī ir spēcīga un demokrātiska platforma (kurai pievienoties Nokia kautkā īsti negrib), paliek vien Linux brīvs un neizmantots. Turklāt ar jau esošu un spēcīgu komūnu (gan viņi visu ko sakodēs). Šobrīd gan aplikāciju ir pamaz, atliek vien cerēt ka Linux fanu, to, kam N900 bija zem eglītes, ir pietiekami un Maemo aplikācijas saradīsies tikpat daudz kā androīdiem un iphoniem.+ Izcils dizains
+ Ietilpība
+ Linux platforma
+ Skārienekrāns nospiežams ar cimdiem

- Maz aplikāciju
- Neparocīga klaviatūra
- Neintuitīva, nevisai ērta saskarne


[Kakao redakcijas piebildes:
- tiem, kas ir lietojuši "kapacitatīvo" skārienjutīgo ekrānu (iPhone, Hero, utt) N900 "rezistīvais" ekrāns šķitīs absolūti nelietojams, jo tas ir fiziski jāpiespiež nevis tikai tam jāpieskaras. Ar visu to, ekrāns (programmatūra) ne vienmēr reaģē adekvāti.
- nepiedodama ir interfeisa nekonsekvence. Piemēram - pārlūkā tālummaiņa notiek riņķojot ar pirkstu pa ekrānu, kartēs ir jāizmanto fiksētas podziņas uz ekrāna, savukārt fotogrāfijās ir jāizmanto fiziskas podziņas aparāta sānos. Vai tiešām nevar izvēlēties vienu variantu, lai lietotājam nav jāmin kad kas jādara?
- klaviatūra nav derīga pilnīgi nekam citam izņemot teksta ievadi. Ar to nevar navigēt pa izvēlnēm, atcelt, apstiprināt vai izpildīt jelkādas citas funkcijas.]


  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies