Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

Mac šķietamā dārdzība

Apple

Mac šķietamā dārdzībaPar jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv

ZDNet publicējis rakstu par šķietamo Macintosh datoru dārdzību, salīdzinot ar Microsoft piedāvājumiem. Microsoft šefs Ballmers paziņojis, ka Apple lietotāji pārmaksā par saviem datoriem ap $500, lai tikai dabūtu skaisto ābolīti uz datora vāka. Vairums mūsdienās saprot angļu valodu, līdz ar to visu rakstu tulkot nav jēgas, atļaušos iztulkot latviski tikai pāris teikumus:

Tīrā peļņa ir naudas starpība starp preces pārošanas cenu un tās izgatavošanas pašizmaksu.

Microsoft tīrā peļņa pēdējos 5 gados ir 81.69% jeb 232 miljardi USD.
Apple tīrā peļņa pēdējos 5 gados ir 31.83% jeb 98 miljardi USD.

Tātad, Microsoft savus klientus ir “aplikusi ar nodokļiem” 189.878 miljardu USD apmērā, kamēr Apple savus klientus ar 31 miljardu dolāru “nodokli”.


Protams, Ballmers (Microsoft izpilddirektors — red.) ir investējis jūsu dolārus tādos ļoti svarīgos produktos Zune mūzikas atskaņotāji (kurus Apple ir satriekusi pīšļos), Live Search meklēšanā — kuru Google ir satriekusi pīšļos, Xbox — kuru Nintendo Wii ir satriekusi pīšļos, un pāri par visu, Windows Vista — kuru ir satriekusi pīšļos Windows XP! Nemaz nerunājot par 10 miljoniem dolāru, kurus Microsoft samaksāja Sennfīldam par reklāmas rullīšiem, pēc kuru noskatīšanās vairums cilvēku neizpratnē kasīja pakaušus…

Pat Windows PC antivīrusa programmas cena (ilgtermiņā) attaisno pārmaksāt par Mac $500. Piemēram, kaspersky Antivīrusa aizsardzība maksā $40 gadā. Ja jūs investējas Macintosh datorā $500 vairāk nekā par PC, lai nebūtu jāmaksā $40 gadā, tad tas jau sastāda 8% atgriezeniskās peļņas gadā.

Vēl viens svarīgs fakts: Macintosh datori daudz labāk saglabā savu vērtību, salīdzinot ar Wintel dzelžiem. 3-gadīgs MacBook maksā aptuveni 50% no tā sākotnējās cenas, kamēr Dell cena tuvojas 20% robežai.

Tas nozīmē, ka samaksājot $1300 par MacBook un $700 par Dell, beigās Mac cena ir $600, bet Dell cena ir ap $120, bet ja pierēķinām, ka tieši tik ir samaksāts šajos 3 gados par antivīrusu, tad dators ir pilnībā zaudējis savu vērtību. Tātad, starpība ir tie paši $600, ko sākumā “pārmaksājām” par Mac. Un mēs vēl nemaz neesam runājuši par operacionālās sistēmas stabilitāti, programmām, lietošanas ērtumu, u.t.t. Hmm… Viela pārdomām :-)

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies