Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Tests: iRobot Roomba 560

Testi, IRobot, Roomba
Tests: iRobot Roomba 560Pirms pāris gadiem mūsu zinātniski tehniskajā laboratorijā, kas pazīstama arī kā guļamistaba, iebrauca mazs zaļš robotiņš vārdā Roomba. Toreiz tas bija liels jaunums gan mums, gan vispār Latvijā. Pat pasaule vēl tikai sāka iepazīt robotus putekļusūcējus. Kopš tā laika ir kritušas valdības un sabrukušas bankas. Arī zaļais robotiņš ir piedzīvojis vairākas reinkarnācijas un nu mūsu priekšā pa grīdu šiverē mazs melns robotiņš - Roomba 560.

Kas tad šajā laikā ir mainījies. Nu, pirmkārt Godmanis tika iecelts par premjeru, Kargins par bezdarbnieku... ā, par robotiem. Nu jā, Roomba ir paaugusies savā attīstībā un kļuvusi krietni gudrāka un ērtāk lietojama. Izmērs ir palicis praktiski tas pats, formas gan ir kļuvušas krietni modernākas. Roomba ir ieguvusi “cirkulāru” izskatu, kur visi dizaina elementi ieskaitot vadības pogas ir izvietotas pa apli.

Vadības pogu joprojām nav daudz - tikai trīs. Galvenā ieslēgšanas un palaišanas poga; Spot poga, kas liek robotam tīrīt konkrētu vietu; un Dock, kas liek robotam atgriezties pie lādētāja. Tātad šeit viss pa vecam. Uz purniņa Roomba joprojām ir deguns, ar kuru tā spēj “saostīt” lādētāju un virtuālās sienas. Priekšā ir liels “buferis”, kas kalpo kā atduršanās sensors. Tiesa, jaunā Roomba ir kļuvusi krietni gudrāka par veco. Ja vecā zaļā skrēja sienā pilnā ātrumā kamēr atduras, tad jaunā jau sajūt sienu (šķērsli) laicīgi un sabremzējas pirms ietriekties tajā. Par ietriekšanos nav jāsatraucas, jo tas ir dabīgs process un daļa no robota darbības pamatprincipiem. Ja vecā Roomba varēja apgāzt kādu nestabilāku ķebli, tad jaunā jau vairs tikai maigi piesitīs pie sāniem. Protams, varētu robotu apkarināt ar neskaitāmiem sensoriem un nelikt tam atsisties vispār, taču tas aparātiņa cenu palielinātu nejēdzīgos augstumos.


Tests: iRobot Roomba 560


Attīstību ir piedzīvojušas arī citas Roombas detaļas. Ir optimizēti dzenošie ritenīši. Arī priekšējais vairs nestāv kā iemīts bet spēj grozīties uz sāniem tā palīdzot Roombai manevrēt neskrāpējot grīdu. Dažādus uzlabojumus piedzīvojis birstu bloks un krietni ērtāka ir kļuvusi atkritumu kastīte - to ir daudz vieglāk noņemt un iztīrīt.

Par to vai kaut kas būtiski ir mainījies robota vadības un uzvedības algoritmā ir visai grūti pateikt no lietošanas vien. Ir sajūta, ka Roomba 560 ir gudrāka par zaļo priekšgājēju, taču ar ko tieši, nav iespējams pateikt. Galvenais darbības princips paliek tas pats - robots neatlaidīgi klejo pa istabu mainot kustības virzienu saskaroties ar šķērsli. Roomba necenšas sev uzzīmēt konkrētās telpas plānu un tad pakāpeniski uzkopt telpu saskaņā ar to. Šāda vadības sistēma ir visai sarežģīta un dārga, turklāt tai ir savi mīnusi - pietiek kaķim apsēsties uz grīdas, lai robotam nojauktu visu telpas uztveri. Roombai tādu problēmu nav, jo viņa pa telpu skrien “uz dullo”. Brauc taisni, atsitās, pagriežas pa labi, atsitas, pagriežas pa kreisi, atsitas, apgriežas apkārt, pariņķo uz vietas, brauc tālāk... Un tā pāris stundas, kamēr rezultātā Roomba ir pabijusi katrā istabas punktā un to uzkopusi.

Pirmā reakcija visiem, kas pirmo reizi ierauga Roomba darbībā ir - tas aparāts taču ir galīgi stulbs! Skrien kaut kur uz dullo... reku, reku paskrēja garām netīrumu čupai.... nu kur viņš lien, tur taču nekā nav, lai nāk te kur ir netīrs... Mums automātiski gribas sagaidīt, ka robots pasauli redz tāpat kā mēs un ka tas uzvedīsies tieši tāpat. Mēs māju sākam uzkopt ar kādu īpaši netīru vietu un tad sistemātiski pārvietojamies pa visu telpu. Roomba darbojas haotiski, bet - neatlaidīgi! Ja sistemātiskai telpas uzkopšanai pietiktu ar pusstundu, tad Roomba strādā divas stundas. Izklausās nelietderīgi, taču ja mēs padomājam, ka to pusstundu kurā mums nav jāuzkopj māja,mēs iegūstam sev citiem darbiem vai atpūtai? Tad sākam uz robotu raudzīties citām acīm. Tas jau nekas, ka viņš strādā četrreiz ilgāk. Toties viņš neliek to darīt tev! Turklāt tev nav jābūt klāt, kad robots uzkopj māju. Visērtākais variants ir ieslēgt robotu katru rītu izejot no mājas uz darbu. Tu dodies savās darīšanās, bet robots ņem un uzkopj māju. Vakarā tu atgriezies un tev īr tīras grīdas. Skaisti, vai ne?

Tests: iRobot Roomba 560


Protams ir jāņem vērā pāris lietas. Pirmkārt, lai panāktu maksimāli efektīvu rezultātu (lai māja vienmēr būtu tīra), robotu vēlams palaist katru dienu. Izklausās skarbi, bet ja vien jums mājās nepaliek kaķis ar vājiem nerviem, tad nav nekādu problēmu atstāt darbojošos robotu. Otrkārt, ir tomēr pāris lietas, kas jāņem vērā atstājot robotu - ir mazliet jāpielāgo vide, lai robots varētu efektīvi strādāt un nenodarītu kādus postījumus. Noteikti ir jāskatās vai kaut kur nav izlijis ūdens, jo Roomba, kā jau putekļusūcējs no ūdens baidās un tas var sabojāt mehānismu. Jāsavāc arī kaut kādi sīkumu, kas mētājas pa grīdu - bērnu vai kaķu rotaļlietas un citi sīkumi. Tāpat jāpievērš uzmanība arī vadiem, kas atrodas uz grīdas vai ļoti tuvu tai. Ja vada galā ir ledusskapis tad vēl nekas, taču ja tas ir mobilā telefona lādētājs vai eglīšu virtene, Roomba to var uzķert un braucot noraut telefonu, egli vai kas nu ir vada galā uz grīdas. Tas nav diezko forši, tāpēc vienmēr jāatceras pievērst uzmanību vadiem.

Jāuzmanās arī ar kaķa vai suņa barības bļodiņām. Tās parasti ir pārāk mazas un pārāk vieglas un Roomba tās var izgrūstīt. Ja izbirs sausā barība tas nekas, Roomba to visu apēdīs un sliktākajā gadījumā kaķītis vai suns apvainosies uz nelūgto rīmu, taču iespējams Roomba izšļakstīs ūdeni no dzeramā trauka un tad pati to sadzersies un nobeigsies. Tas vairs nav forši.

Tests: iRobot Roomba 560


Lai izvairītos no šādas situācijas, Roomba 560 komplektā ir divas virtuālās sienas. Tās var nolikt tur, kur mēs negribam lai robots iekļūst. Piemēram vienu noliekam priekšā kaķa barības trauciņiem un varam būt droši, ka Roomba nesarīsies ūdeni un neapbižos kaķi. Virtuālo sienu varam nolikt arī ceļā uz kādu istabu kuru negribam lai robots tīra. Es, piemēram, nelaižu robotu bez uzraudzības kabinetā, jo tur ir pilna grīda ar dažādiem vadiem, kuru galā ir dators un citas vērtīgas lietas.

Virtuālās sienas (tie ir tādi mazi aparātiņi apgāztas krūzītes izskatā) var darboties arī kā slūžas. Tas nozīmē, ka tās var izlaist robotu cauri uz vienu pusi. Kāds no tā labums? Tas ļauj sistematizēt robota darbību. Piemēram ja mums ir divas istabas, tad uzliekam slūžas starp tām un palaižam robotu pirmajā telpā. Kad robots būs uzkopis pirmo telpu, viņš dosies pie slūžām un prasīs lai laiž cauri uz otru istabu. Slūžas palaidīs robotu un tas sāks rosīties pa otru istabu un nelīdīs vairs pirmajā. Šāda zonu dalīšana ļauj paaugstināt uzkopšanas efektivitāti, jo robotam ir jārosās pa vieglākas konfigurācijas telpu.

Roomba ar vienu uzlādi spēj darboties līdz divām stundām. Darbības laiku gan robots nosaka pēc telpas izmēra un divas stundas pietiks telpai kas nav lielāka par 80 kvadrātmetriem. Kad laiks ies uz beigām un baterijas jauda būs palikusi vēl desmit minūtēm darba, robots sāks lūkoties pēc lādētāja. Ja robots to nespēj atrast desmit minūšu laikā viņš skumji nopīkstas un paliek kaut kur istabas vidū. Ja bāzi izdodas atrast, tad Roomba dodas turp un pieslēdzas lai uzlādētu akumulatoru.

Tests: iRobot Roomba 560


Vēl viens jaunums mūsu Roombai 560 ir iespēja to programmēt. Tās korpusā ir vēl pāris podziņas, kas ļauj uzstādīt datumu un tad ieprogrammēt kurās dienās un kuros laikos Roombai ir jādodas uzkopt māju. Teorētiski tas ir visai ērti, taču ikdienā es sapratu ka ērtāk ir vienkārši ieslēgt Roombu izejot no mājas un netērēt laiku ar vēl vienas ierīces programmēšanu. Tiesa, šī aparātiņa programmēšanu un pat vadību atvieglo komplektā esošā tālvadības pults. Uz tās ir visas tās pašas pogas kas uz paša robota, plus trīs vadības pogas, ja gribas ar robotiņu vienkārši pabraukāties pa istabu, jebšu iedzīt kādā konkrētā pagultē, kur robots pats nebija ielīdis. Ja šīs ekstras (programmēšana un tālvadības pults) nešķiet vilinošas, var ietaupīt naudiņu un izvēlēties Roomba 530, kam nav šī aprīkojuma. Tā arī attiecīgi maksā lētāk un visticamāk būs populārākā izvēle pircēju vidū.

Tas viss ir skaisti teorijā, bet kāda tad Roomba ir praksē? Nav gluži tik skaisti, ka vienkārši ieslēdz un palaid. Pirmkārt jau tās lietas, ko rakstīju iepriekš - ir jāsagatavo telpa robotam. Jānovāc sīkumi, lietas ko robots varētu saplēst utt. Otrkārt, robotu ir jātīra. Ja jums mājās ir kāds dzīvnieks vai vismaz pūkains paklājs, robotu būs jātīra kā minimums reizi nedēļā. Dzīvnieku vai pūkainu paklāju spalvas salien visur kur iespējams, sākot ar riteņu asīm un beidzot ar birstīšu uzgaļiem. Un tas viss ir jānotīra, lai robots varētu darboties. Ja ar spalvām aplipušas birstes vienkārši sliktāk tīrīs, tad spalvu dēļ iestrēdzis priekšējais ritenītis nobloķēsies un var saskrāpēt grīdu.

Par laimi Roomba 560 (un 530) ir ļoti ērti tīrīt. Stūrējamo ritenīti var izraut vienkārši ar pirkstiem, arī birstes var ērti izņemt atverot birstu bloku. Ja ir vēlme vai nepieciešamība varam arī ielīst dziļāk robota vēderā, jo nosedzošais vāks ir viegli atskrūvējams. Kad viss ir izņemts tīrīšana ir vienkārša - jānoplūc visi ieķērušies netīrumi un jāizmet.

Laika gaitā Roombai ir mainījušās dažādas birstes. Biezākas, plānākas, savērptas, taisnas. Eksperimenti un ideālās birstes meklējumi turpinās. Jaunākā birstu paaudze jau ir bez uzgaļiem, un tās ir vēl vieglāk tīrīt.

Kāds paziņa man reiz sašutumā prasīja, vai tiešām es katru otro dienu tīru robotu (mums ir gan kaķis gan spalvains paklājs...) Viņaprāt tas ir gaužām neforši. Uz ko es atbildēju, ka tas ir desmitreiz foršāk nekā katru dienu pašam pusstundu skraidīt pa māju ar putekļu sūcēju. Daudz patīkamāk ir divreiz nedēļā veltīt desmit minūtes tam lai izplūktu spalvas no robota vēdera nekā divreiz nedēļā pašam uzkopt māju tērējot savu laiku un resursus.

Tests: iRobot Roomba 560


Gadās gan arī dažādi kāzusi. Rooma kā jebkurš cits robots seko trīs robotu uzvedības pamatlikumiem (nekad neievainot cilvēku, pasargāt to no ievainošanas un pasargāt sevi) tāpēc tā reizēm mēdz iesprūst visai triviālās situācijās. Piemēram uzrāpjoties uz veļas žāvētāja kājas Roomba iestrēgst un necenšas pārmērīgi agresīvi izrauties, jo tas var būt bīstami. Robotiņš nezin īsti kur ir iekūlies tāpēc labāk pārstās darbu un paliks kur ir, nevis turpinās plosīties riskējot kaut ko sabojāt. Galu galā varbūt Roomba ir nejauši izbraukusi uz balkona un neganti rosoties var uzkrist kādam cilvēkam uz galvas. Tas nav pieļaujams, tāpēc robotiņš sastingst. Reizēm tas var novest pie tā, ka māja nav iztīrīta, jo jau pirmajos metros Roomba ir uzskrējusi kādam šķērslim, kas to paralizē. Ar laiku šie “paralizējošie elementi” atklājas un varam jau sagatavot vidi tā, lai robotiņš varētu brīvi darboties.

Protams Roomba nekad neaizstās īstu apkopēju un īstu putekļusūcēju. Ir jāsaprot, ka Roomba neiztīrīs māju ideāli tīru, un laiku pa laikam nāksies tomēr pašam ar slotu vai parasto putekļusūcēju izložņāt stūrus un pagultes. Taču Roomba atbrīvo no regulāras uzkopšanas un visu laiku uztur māju relatīvi tīru. Turklāt robots nenogurst, un strādāt var katru dienu.

Robots mums arī ļauj neuztraukties par negaidītiem ciemiņiem, jo ja vien tu esi to no rīta ieslēdzis (vai uzstādījis konkrētu uzkopšanas laiku) tad atnākot vakarā mājās grīdas jau būs tīras.

Tagad nedaudz par sāpīgo - par cenu. Jāatzīst, ka sāpe patiesībā ir maza, jo globalizācijas ietekmē Roombu cenas ir sarukušas. Ja pirms diviem gadiem zaļā Roomba maksāja 300 latus, tad šodien jau vairs tikai 170. Mūsu testētā Roomba 560 gan arī maksā gandrīz 300 latu, taču tās vienkāršākais brālītis (māsiņa?) Roomba 530 maksā jau vairs tikai 230 latu. Un tā jau ir visai pieņemam cena. Tas, protams, ir trīsreiz vairāk nekā maksā parasts putekļusūcējs, taču ja parēķinam cik laika mēs ietaupām paši netīrot māju, cena šķiet visai adekvāta.Starp citu, Eiropā Roomba cenas ir piesaistītas cenām Amerikā, un reālo cenu konkrētajā valstī nosaka valūtas kursa svārstības. Vēl decembrī Roomba cenas bija ap 200 latiem, šobrīd tās jau ir pieaugušas un iespējams pavisam drīz atkal kritīs. Tie, kas grib ietaupīt kādu latu var pasūtīt Robotu ārzemēs, taču jārēķinās ar to, ka pirmkārt klāt nāks sūtīšanas izdevumi un otrkārt, katrā reģionā modeļi nedaudz atšķiras. Piemēram Amerikā pirktu Roomba jums Latvijas servisā nevarēs apkalpot. Atšķiras vairākas detaļas un pat akumulatoru tipi.

Zaļās Roomba testu es beidzu ar apcerējumu par to, ka Roomba patiks turīgiem jauniešiem. Šoreiz es domas jau esmu mainījis, jo sajūsmā par Robotu bija arī mani vecāki un vēl citi cilvēki, kam aizdevu pamēģināt. Arī cena ir krietni kritusies, tātad robots ir kļuvis pieejamāks.

Šobrīd mums jau ir ar ko salīdzināt, tāpēc šim Roomba 560 (530) varu dot astoņas zvaigznes no desmit. Protams ir vēl daudz lietu ko gribētos sagaidīt no šī robota. Savā attīstībā tas vēl var augt un augt un iespējams kādu dienu tas ne tikai tīrīs grīdu, bet arī mazgās traukus un gludinās apakšbikses, taču izvērtējot visus apstākļus, jāatzīst, ka Roomba atstāj ļoti pozitīvu iespaidu. Protams, tas ir individuāli, un katram pašam jāizvērtē sava situācija, iespējas un vajadzības. Ja jums ir interese par šo robotu, noteikti iesaku sazināties ar iRobot pārstāvjiem un pakonsultēties un izrunāt visus sīkumus, lai vēlāk nebūtu pārpratumu gaidot no robota pārāk daudz. Galu galā šis tomēr ir tikai putekļusūcējs nevis terminators.
Roomba 560 - pašreizējā cena ap 300Ls. (Roomba 530 cenas ap 230Ls).

+ Uzlabots dizains un funkcionalitāte
+ Robota spēja darboties autonomi neviena neuzraudzītam
+ Viegli tīrāms
+ Patērē maz elektrības
+ Ļauj ietaupīt ļoti daudz laika mājas uzkopšanai
+ Cena kļuvusi krietni pieejamāka

- Mēdz iesprūst visai triviālās situācijās
- Regulāri jātīra
- Cena varētu būt tomēr vēl mazliet zemāka

Paldies iRobot.lv


Robotam var pieslēgt Bluetooth uztvērēju, kas ļauj to vadīt un pārprogrammēt
Tests: iRobot Roomba 560

  
 
 Iepriekšējais →
Komentēt šo rakstu    
    
Qued    2009-01-18,11:26
- Pēdīgais mīnuss - par cenu - tomēr apliecina, ka arī autoram 230 šķiet pārmērīgas naudiņas par rotaļļietu Es laikam dot max 5 zvaigznes no 10.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Jealousy >Qued    2009-01-18,13:05
- bulšits. tas ka tev neviens nepastāstīja ko no Roombas sagaidīt un tu gribēji terminatoru nevis putekļusūcēju, nepadara aparātiņu mazāk vērtīgu. Mīnuss par cenu ir tāpēc, ka tā svārstās. Labāk būtu fiksēta likme, kas nav tik ļoti atkarīga no ārējiem faktoriem.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Qued >Jealousy    2009-01-18,13:11
- Es nesagribēju terminatoru. Es gribēju, lai viņš atstāj tīrību un lai neuzkaras uz sadzīves priekšmetiem. Es taču nenesīšu lielos krēslus no istabas ārā tāpēc vien, ka gribu palaist tīrīšanas robotu.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Jealousy >Qued    2009-01-18,14:54
- Ko krēsli nodara rumbai? Un ja tu neesi gatavs mazliet pielāgot vidi, tad dzīvo ar netīru grīdu un mazgā pats
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
Qued >Jealousy    2009-01-18,16:41
- Reku šitādi:
[links]
Roomba uz šito krēslu kājām uzkaras ar garantiju.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
krusa2    2009-01-18,12:18
- Tad kad palaida pa galda virsmu...
Gudrs - nenokrita!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
blind madman    2009-01-18,14:52
- Un kā kaķim šitas patika? labāk par iepriekšējo?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
nrk    2009-01-18,17:56
- Pēc pieredzes. Tā pusstunda, ko katru dienu var ietaupīt, nemaz nav pusstunda. Patiesībā tas ir kas vairāk par ietaupītu pusstundu. Katru vakaru jau nevienam nav spēka un vēlmes tīrīt -- pa nedēļu istabas stūros krājas kaķa spalvas, dažādi krikumi utt, ko nedēļas nogalē var mēģināt saņmties satīrīt. Savukārt ar Roombu nav jādzīvo sirdsapziņas pārmetumos un nedēļas nogalē jātaisa ģenerālā tīrīšana - robotiņš katru dienu savāc visus sadzīves krikumus, skaidas, kaķa spalvas utt. Atliek vien noslaucīt putekļus un izmazgāt.

Forša iespēja ir Spot tīrīšana - ja izbirst vienuviet kādi mēsliņi, skaidas pie krāsns vai kaķis savas smiltis no kastes izkašājis...

Savukārt no otras puses jāņem vērā, ka robotiņš nav universāls - ar to nevar tīrīt garspalvainus paklājus, dīvānus un gultas, nevar izsūkt mašīnu utml. Līdz ar to mājā visdrīzāk būs nepieciešms arī parastais sūcējs.

Jāņem arī vērā, ka robotiņš ir samērā skaļš, līdz ar to atstāt to ieslēgtu, izejot no mājas, ir saprātīgākais risinājums.

Lai nu kā, maza Roomba manās mājās būtu laipni gaidīta.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Qued >nrk    2009-01-18,18:22
- Nu vot, a kāds man prieks viņu atstāt mājās strādāt, ja ļoti iespējams, ka pēc atnākšanas atradīšu viņu uzkārušos un netīrībā?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
nrk >Qued    2009-01-18,22:24
- Nu re, es jau saku, ka nav universāls. Tev acīmredzot neder un nav vajadzība
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Jealousy >Qued    2009-01-18,22:33
- Tu maz rakstu izlasīji? Es tur skaidri un gaiši teicu, ka mēdz būt tādas lietas un ar to ir jārēķinās. Ja tev ērtāk ir pašam tīrīt nevis izdomāt kā nobīdīt krēslus no Roombas ceļa tad uz priekšu. Man nav slinkums pirms katras reizes savākt vienkopus ķeblīšus un paslēpt veļas žāvējamo uz kura kājas Roomba mēdz iesprūst, ja pretī es saņemu tīru māju katru dienu.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Qued >Jealousy    2009-01-18,23:19
- Nē nu ok, viss kārtībā Tu esi cilvēks, kurš ir gatavs veikt lieku darbu tāpēc vien, lai baudītu tehnoloģiju sniegtās priekšrocības, es nē.
Tikai, ja tu viņu nopirksi un pusgadu pēc nopirkšanas joprojām ikdienā lietosi, pasaki, es būšu patīkami pārsteigts
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
                
mataleao >Qued    2009-01-19,22:13
- Dīvaini, es gan arī pirms mājas tīrīšanas krēslus un citas lietas paceļu, nolieku, lai netraucē sūknēt grīdu. Ja Tu tā nedari un esi tāds virtuozs, ka vari visu dabūt tīru apbraucot krēslu kājas un citas lietas un tas Tev itin nemaz netraucē, tad iespējams, Tev vajadzētu padomāt par amatu kādā uzkopšanas servisa specialitātē!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
sensenmans    2009-01-18,19:20
- man gan patika. galīgi nepatīk uzkopt māju, tāpēc reizi mēnesī vienu dienu cīnos melnu muti, bet ikdienā cenšos dzīvot pustumsā, lai neredzētu putekļus. lūk, ja cena būtu vēl zemāka - 100 līdz 150 lvl robežās, tad domāju, ka ņemtu uzreiz. starp citu, ļoti labs un lietotājam draudzīgs apraksts. paldies.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
links    2009-01-18,19:59
- Tagad gaidīsim nākošā brīnuma apskatu: [links]
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Jealousy >links    2009-01-18,22:29
- ilgi nebūs jāgaida
[links]
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
pasaulesnaba >links    2009-01-18,22:38
- Šis brīnums sen jau ir arī latvijā (scooba) ,
man pašam jau kādus trīs mēnešus ir romba 530, un esmu ļoti apmierināts, bet tīru es viņu nevis divreiz nedēļā bet gandrīz katru dienu, bet tās ir apmēram 1-2 min nevis pusstunda tāpēc ar to var sadzīvot. Vēl par tiem šķēršļiem, man tādi dzīvoklī ir trīs - divi mazi paklājiņi un ik pa laikam drēbju žāvētājs, bet tos var noņemt izejot no mājas tāpēc man viņš pakāries ir tikai divas reizes. iesaku!!!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Marios >pasaulesnaba    2009-01-19,08:29
- Tad kad tas robotiņš mācēs "pakakāt" - varēs sākt par to domāt.
Ejot prom no mājām neieteiktu to atstāt ieslēgtu, jo ja nu robotiņš nojūdzas un sāk pēc saviem ieskatiem pārbīdīt mēbeles un saaicina ciemos citus robotiņus uz tusiņu.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
piecipieci    2009-01-19,08:31
- pašam ir jau pusgadu. Par to lietu pakārtošanu - man tas pat ir labi, jo nākas māju biežāk sakārtot nekā darītu to parasti. Secīgi - ne tikai tīra, bet arī kārtīga māja dēļ robota.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
dadzis    2009-01-19,10:15
- klau, a kā ar sienām un mēbelēm, ja šis ir tik agresīvs un iedunkā visu? ja man reģipša sienas, tad agri vai vēlu no šamējā būs redzamas pēdas uz sienas?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Jealousy >dadzis    2009-01-19,10:43
- Ja vien robots nebūs īpaši nošmulēts, tad sienas nekā necietīs. Tas trieciens ir amortizēts un gana vājš.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
MazsCiniķis    2009-01-19,11:14
- Putekļu automāliskais "atņēmējs", kas Roombu "atbrīvo" no savāktajiem putekļiem vēl nav? Pamodiniet kad būs!!!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
KKTK    2009-01-19,12:18
- Lūdzu atsaucas kāds kam jau pieder kāds no šiem robotiem. Vajag vienu ģēlu sakarā ar irobot.lv izdarīt .

Bet par tēmu. Interneta plašumos rakstīts, ka arī 530 var nošedulēt tāpat kā 560, vienīgais jāpērk vai jālodē vads. Man tas nav aktuāli, jo daži ļotigarspalvaini paklāji jāizolē pirms tīrīšanas.
Labots   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
uytrewq >KKTK    2009-01-19,11:31
- Nu atsaucos, mans tāds ir. Gribi pavairot? (manējais ir puika) )
Nosūtīju Tev e-pastu.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Ints >KKTK    2009-01-19,13:39
- Sveiks, kas tieši tev interesē no laimīgā robota īpašnieka :-)
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Pāķis    2009-01-19,12:18
- Ar visu skaļo fona mūziku ir dzirdams ka šis verķis ir nejēgā skaļš Nu nez nez vai es tādu gribētu jo slinkums nav tik liels lai paciestu šādu troksni visas dienas garumā Mans pers. vērtējums 3 no 10...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Jealousy >Pāķis    2009-01-19,12:37
- Bet tev taču nav jāsēž klāt kad viņš strādā. Kā jau rakstīju - palaid viņu izejot no mājas.
Bet nu jā, parādi man putekļusūcēju kurš nebūtu skaļš
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Lielkuilis    2009-01-19,14:19
- Kā viņš nosaka vēlamo tīrīšanas laiku pēc telpas izmēra?
To var norādīt? Cik sapratu, telpas detalizēta analīze nenotiek, jo kaķis var apsēsties un visu sajaukt.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Jealousy >Lielkuilis    2009-01-19,15:06
- Kaut kāda loģistika jau viņam ir. Vai viņš skaita soļus, vai kā citādi - es īsti nezinu. Bet aptuvenu priekšstatu par telpas lielumu viņš gūst.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
dadzis    2009-01-19,15:28
- jāpiedomā vai pirkt tepat pie mums pa 300ls vai ebay.com ar visu piegādi no USA(!) maksās zem 200ls. par akumulatoriem ... arī tos turpat var nopirkt. tā kā mūsu cena ir stipri saskrūvēta, kā jau tas ir ierasts un nevienam pārsteigumu tas nerada
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
uytrewq >dadzis    2009-01-19,18:09
- Nu ir dzirdēts par meistariem, kas prot no ebaya atvilkt preci nesamaksājot PVNu un ar minimālām ceļa maksām, bet mana izvele par labu pirkumam Latvijā bija jo pirms manis kolēģis bija iepircis roombu amerikā, ko ar lēto strāvas pārveidotāju divās dienās nokāva (pats gan droši vien vainīgs). mēģinaja ebayā dabūt garantiju - baigi sarežģīti, jāmaksā ceļš un nezin kas būs ja pierādīs, ka pats salauzis. (out of topic, bet ja kāds zin kā tādā situācijā vislētāk izdabūt no ebaya garantijas servisu - padalieties lūdzu pieredzē)
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
MazsCiniķis    2009-01-19,17:30
- Līdz Colobot [links] vēl gan nedaudz jāpaaugas
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
psihais    2009-01-19,20:14
- Aizvāciet taču tās balsis no lapas, tā vien gribās visu laiku iziet no kakao.lv, kriit uz nerviem taa reklaaama!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Jealousy >psihais    2009-01-19,21:05
- Nebrauc uz logo un balsis pazudīs
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
blind madman >Jealousy    2009-01-19,21:24
- Tad ludzu parliec to logo otrā pusē jo es nevaru uzspiest uz pirmā taba lai man nesaktu stastit kas ir kakao.lv
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Eevis    2009-01-20,08:40
- Es gan neesmu celtniecības eksperts, bet vai man vienīgajam tās šķirbas grīdā šķiet nedaudz tā kā par lielu?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Jealousy >Eevis    2009-01-20,09:43
- Kuras šķirbas?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Eevis >Jealousy    2009-01-20,10:31
- :/- hmm, my bad Pakonsultējos te ar celtniecības džekiem, tas laikam ir efekts, ne defekts Bet visādiem gružiem tur krāties patīk Ja vien nav Roomba BTW, tas aparāts tās gropes arī iztīra?
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
             
Jealousy >Eevis    2009-01-20,10:44
- Iztīra, iztīra. Putekļusūcējs tomēr
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
atis    2009-01-20,11:07
- Par tēmu: [links]
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Boo    2009-03-13,13:10
- pēc 2 nedēļu lietošanas mājā, kur ir 2 kaķi un suns, spalvu kušķi vairs nav redzēti un tualetē pie kaķu kastes smilšu graudiņi arī jau ir reta parādība - secinājums : Jāatzīst, ka tas idiobots tomēr savu darbu padara
Ir pamatotas aizdomas, ka kaķi plāno drīzumā uz tā vizināties
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Vuddy    2009-05-07,16:27
- Negribu neko reklamēt, bet ir arī diveriz lētāki roboti ar tādām pašām funkcijām, kaut vai tepat Latvijā: [links]

Ja gribās tad no ārzemēm vēl mazliet lētāk var dabūt
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Vuddy    2009-05-07,16:28
- Atvainojos, iepriekšējais links nestrādāja laikam

[url][links] [/url]
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
          
Vuddy    2009-05-07,16:30
- ok, es padodos ar to linku, nu ja kāds vēlās tad viņu var atrast: [links] meklēšanā ievadot : 468-790-05
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Fujifilm x-m1

350.00 EUR
Pārdod
Pludmales stila velo

225.00 EUR
Pārdod
Nikon D7200 kit

650.00 EUR
Pārdod
Electra Cruiser 26"

275.00 EUR
Pārdod
Volvo C30

3900.00 EUR
Pārdod
Saliekamais velosipēds

235.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv