Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Dzēšampapīrs

Tehnika
DzēšampapīrsNē, tā nav vecā labā dzēšlapa, kas agrāk bija atrodama katrā skolas burtnīcā. Tas ir papīrs, kurš pēc noteikta laika pats izdzēš to, kas uz tā rakstīts. Gluži kā spiegu filmā.

Xerox radījuši šo papīru jo cilvēki tērē pārāk daudz papīra ikdienā. Turklāt bieži tikai tādēļ, lai izdrukātu kādu tekstu, kas būs nepieciešams tikai uz īsu brīdi. Nedēļas atskaiti priekšniekam, šodien darāmo darbu sarakstu, bildīti ar smieklīgu kaķi ko parādīt kolēģiem... Tā visa ir milzīga papīra daudzuma izniekošana, un tā kā mēs esam slinki atkritumu šķirotāji un makulatūras vācēji, tad mūsu slinkuma dēļ mežonīgā ātrumā tiek izcirsti koki visā pasaulē.

Xerox izstrādātais papīrs gan atšķiras no parastā. To nelieto parastajos tintes vai lāzera printeros. Tam ir nepieciešams savs, kurš ar īpašu ultravioletās gaismas starojumu "iedrukā" vajadzīgo tekstu. Papīrā ir īpašs ķīmiskais sastāvs, kurš reaģē un izgaismo vajadzīgo. Šādu papīru varot lietot līdz pat 100 reizēm. Uzdrukātais teksts izzūd 24 stundu laikā.

Starp citu, tas 1000 lapu minūtē drukājošais printeris par kuru rakstīju 1. aprīlī ir īsts. Tas nebija aprīļa joks.

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies