Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Eiropieši varēs lieto mobilos telefonus lidmašīnā

Avio, Mobilie
Eiropieši varēs lieto mobilos telefonus lidmašīnāEiropas Savienībai pieņemts jauns likums, kas ļaus lietot mobilos telefonus lidmašīnās lidojuma laikā. Viss gan nebūs tik gludi kā ierasts, teiksim iekāpjot automašīnā. Telefoni joprojām būs jāizslēdz pacelšanās un nolaišanās laikā. Tos varēs sākt lietot kad lidmašīna būs sasniegusi 3000 metru augstumu.

Attapīgākie noteikti aizdomāsies - tie telefoni varbūt arī spēj aizvilkt 3 kilometrus līdz bāzes stacijai uz zemes, bet lidojot šūnas mainītos ik sekundi, kurš gan aparāts spētu tam izsekot? Pareizi, neviens. Tāpēc viena maza bāzes stacijiņa būs uzstādīta pašā lidmašīnā, un zvanīt varēs caur to. Jautāsiet ar ko tad savienota tā bāzes stacija? Ar kosmosu. Tās sakarus nodrošinās satelīttelefons. Un te mums uzreiz kļūst skaidrs, ka šis pakalpojums būs bezdievīgi dārgs.

Jaunais likums darbojas Eiropas savienības gaisa telpā, un ja jūs ceļosiet piemēram uz Maskavu, sakari netiks nodrošināti. Interesanti vai sakarus atslēgs arī tajās pāris minūtēs, kamēr lidmašīna lidos pāri Šveicei?

Nu ko, beidzot būs sačakarēta viena no pēdējām vietām, kur vēl varēja baudīt mobilo telefonu klusumu.

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies