Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Digitālo spoguļkameru pavasaris sācies! Pentax K200D, Canon 450D

Foto

Digitālo spoguļkameru pavasaris sācies! Pentax K200D, Canon 450DTāpat kā katrā fiatā mīt maziņš Ferrari, katrā no mums mitinās mazs fotogrāfiņš. Dažos šis fotogrāfiņš ir lielāks, citos mazāks, taču jebkuram fotogrāfiņam ir vajadzīga tehnika, un, jo lielāks fotogrāfiņš, jo smalkāka tehnika vajadzīga. Bet smalkā tehnika sākas no sākuma līmeņa spoguļkamerām, kuru klāsta pāris jaunpienācējas šeit apskatīsim.

Ciparu foto pavasaris ir sācies, pumpuri plīst un kā māllēpes ežiņā tirgū parādās arī jauni spoguļkameru modeļi. Lielākā daļa no jums droši vien ir pārliecināti Canon fani – ar to arī apsveicam! Canon sev uzticīgos fotogrāfiņus iepriecina ar jaunu sākuma līmeņa spoguļkameru EOS 450D, kas zaļo naudiņu zemē pazīstama kā XSi. Lai arī ārēji tā izskatās visnotaļ līdzīga priekšgājējai EOS 400D, tehniski šis sākuma līmeņa aparāts ir evolucionējis – nu jau 12 megapikseļu sensors spēj nogādāt attēlu 3 collu ekrānā arī reālā laikā, izmantojot live view iespēju. Tas nozīmē, ka EOS 450D varēsiet izmantot arī kā veco labo ziepīti, lūrot ekrānā pa gabalu – tas noderēs, ja nāksies fotografēt situācijās un leņķos, kad pieplakt pie skatu meklētāja actiņas nav iespējams. Citās fotokamerās live view iespēja ir bēdīgi slavena ar autofokusa lēndarbību, jo šīs sistēmas pielietošanai nepieciešama spoguļa nolaišana. Canon minētās problēmas risināšani savā 450D ieviesis arī otru fokusēšanās iespēju, kas live view rezīmā fokusēšanai izmanto no sensora iegūto attēlu, nu gluži kā parastās ciparu (ziepju)fotokamerās. Pārējie uzlabojumi jau tādi sīkumi vien – 14 bitu attēla apstrāde, punktveida ekspozīcijas mērīšana, uzlabots autofokuss, lielāks skatu meklētājs un SD/SDHC standarta atmiņas karšu atbalsts.
Otrs mazajiem fotogrāfiņiem nozīmīgs jaunums būs Pentax jaunais veikums K200D. Izgājušogad Pentax iepriecināja censoņus ar savu nu jau populāro K10D, kura starp citām iespaidīgām iespējām piedāvāja arī īpaši noblīvētu korpusu – tāds iepriekš bija sastopams tikai dārgā gala spoguļkamerās. Pentax mārketinga stratēģija ir agresīva un arī jaunā K200D (sākuma līmeņa spoguļkamera!) 60 korpusa vietās (pogas, slēdži, savienojumi u.tml.) aprīkota ar īpašām blīvēm, kas padara šo fotokameru putekļu un lietus drošu. Otra būtiska iespēja ir attēla mehāniskā stabilizācija, kas realizēta izmantojot attēla sensora nobīdes mehānismus, - vāja apgaismojuma apstākļos vai fotografējot ar teleobjektīvu ir mazāka nepieciešamība pēc dārgākas optikas ar iebūvētu stabilizāciju. Pēc šiem labumiem 10 megapikseļu attēla sensors nav nekas īpaši izceļams (un kam gan vajag vairāk megapikseļu?), jāpiemin vien putekļu nokratīšanas sistēma (tāda ir arī EOS 450D), kuru Pentax gadījumā papildina korpusā ievietota lipīga virsma. Pie šīs virsmas putekļiem teorētiski būtu jāpielīp tā vietā, lai tie lidinātos pa korpusu un kādreiz atkal apciemotu attēla sensoru. Interesants moments ir K200D barošana – šim nolūkam tiek izmantotas četras AA izmēra pirkstiņbaterijas - nemaz nesmīkņājiet, ar vienu komplektu litija “pirkstiņu” uzņemsiet līdz pat 1100 bildēm, kamēr EOS 450D īpašnieks tādam pašam apjomam būs izbildējis tukšus divus akumulatorus.Ja jūsu iekšējam fotogrāfam sākuma līmeņa aparāti ir par necilu, varbūt jums derēs veiksmīgās Pentax K10D sekotāja K20D, kas jau saucama par pusprofesionālu spoguļkameru. 14.6 megapikseļi, korpusā iebūvēta attēla stabilizācija, live view iespēja, laika apstākļu drošs korpuss, lērums iespēju – jūsu izaugsmi nekavēs tehnisku labumu trūkums. Pentax K20D interesanta ar vēl kādu iespēju – tā pieejama arī ar nosaukumu Samsung GX20. Nu labi, GX20 izskatās maķenīt citādi, tai ir atšķirīga izvēlņu sistēma un it kā arī Samsung izstrādāta JPEG kompresijas programmatūra. Un Samsung ražojuma attēla sensors, tieši tāpat kā Pentax K20D.
Pentax K20D


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
PS Vita Games

15.00 EUR
Pārdod
iPhone 7 Gold 32GB

165.00 EUR
Pārdod
Huawei P20, 128GB, 4GB RAM

155.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
SONY BTX300 Bluetooth_WiFi

95.00 EUR
Pārdod
Logitech WiFi Keyboard

45.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro 2017

750.00 EUR
Pārdod
MacBook Air 11-inch 2011

280.00 EUR
Pārdod
Blackberry Key2

200.00 EUR
Pārdod
GoPro Hero 5_ 64GB

165.00 EUR
Pārdod
Asus VivoBook 14 X420UA

395.00 EUR
Pārdod
MagSafe 1/2 Cable 2m

15.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

15.00 EUR
Pārdod
Magic Mouse

35.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies