Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Pašam sava amfībija

Video, Testi, Auto

Paam sava amfbijaIr jauks sestdienas rīts, cilvēki vēl saldi guļ vai laiski slaistās savās lepnajā mājās Baltezera krastā, kad pēkšņi jauko vasarīgo klusumu pāršķeļ divu milzīgu propelleru rūkoņa. Kakao.lv dodas iekarot Baltezera plašumus un izjust amfībiju sniegto baudu.

Pasākumu mums noorganizēja Tomass un Aleksandrs, divi amfībiju entuziasti un izplatītāji. Abi ir ieradušies ar atšķirīgiem braucamrīkiem. Viens ražots Amerikā, otrs Anglijā. Viens paredzēts izklaidei un sportam, otrs vairāk pielāgots darbam un pat glābšanas operācijām. Taču abi ir aprīkoti ar divtaktu dzinēju un lielu propelleru.
Šīs amfībijas (hovercraf) ir laivas, kas "lido" pāris centimetrus virs zemes vai ūdens. Propellers nodrošina pietiekamu gaisa spiedienu, lai laivu atrautu no zemes, kā arī lai to dzītu uz priekšu. Stūrēšana notiek vienkārši novirzot gaisa plūsmu attiecīgajā virzienā. Šeit esošajām amfībijām stūres mehānismi ir nedaudz atšķirīgi, turklāt viena no tām spēj arī braukt atpakaļgaitā (skat. video kā darbojas gaisa plūsmas vārsti).Dzinēju jauda ir ap 50 zirgspēkiem, kas nodrošina amfībijas gaitu līdz pat 60 km/h. Pats izbaudījis daļu no šī ātruma varu apgalvot, ka tas ir ļoti daudz. Pati braukšana ir gana vienkārši - gāzi līdz galam un tik laid ezeram vidū. Jāpiešaujas gan ir ar stūrēšanu - tā kā braucamais atrodas virs ūdens, tad stūrēšana notiek gaisā. Tās ir dīvainas sajūtas, it īpaši tad, ja pilnā ātrumā izveic 360 grādu apgriezienu. Šis triks gan ir jāapgūst ar laiku. Pirmajā brīdī šķiet, ka ezers ir par šauru, lai vispār tajā varētu apgriezties.Pirmais brīdis iebraucot ūdeni ir gana satraucošs, taču uztraukums pāriet momentāni, jo nekādas izmaiņas gaitā praktiski nav. Braucamais kā "karājās" virs zemes, tā "karājas" arī virs ūdens. Turklāt dara to apbrīnojami stabili. Esot ļoti, ļoti jācenšas lai to vispār spētu apgāzt. Viens no jautājumiem kas drīz rodas ir - kas notiek, ja ezera vidū mēs atlaižam gāzi un apstādinām dzinēju? Pilnīgi nekas. Amfībija apstājas un vienkārši peld kā parasta laiva. Patiesībā nē - daudz, daudz stabilāk kā laiva. Var kaut vai visi braucēji (3-4) sakāpt vienā pusē - aparāts ir neapgāžams.Pēc brauciena ar amfībiju adrenalīns sit augstu vilni un smaids ir pa visu ģīmi. Rokas viegli trīc, sirds dauzās un gribās ātrāk atkal dodies kārtējā izbraucienā. "Eiforija" ir līdzīga kā izbraucot ar bagiju, tikai sajūtas daudz stabilākas (un nedaudz slapjākas).Kam šāds braucamais būtu noderīgs? Pirmkārt jau glābšanas darbiem, varbūt policijai. Otrkārt, protams, izklaidei. Brīvība ir gandrīz neierobežota, jo ar amfībiju var braukt gan pa ūdeni, pļavu, asfaltu un pat tuksnesi un ledu. Tiesa, tā nespēs pievarēt lielus slīpumus, tāpēc kalnā braukt ar to nav jēgas.

Ja arī jums gribas pavizināties, noīrēt, vai pat iegādāties šādas amfībijas, zvaniet un sarunājiet: 28373466 Tomass un 26479876 Aleksandrs.
  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Magic Mouse

35.00 EUR
Pārdod
SONY BTX300 Bluetooth_WiFi

95.00 EUR
Pārdod
GoPro Hero 5_ 64GB

165.00 EUR
Pārdod
Mac Mini Late 2014

320.00 EUR
Pārdod
PS3 Slim 160GB

125.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
iPhone 7 Gold 32GB

165.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

25.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch_Games

15.00 EUR
Pārdod
PS Vita Games

15.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

40.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch

285.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies