Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Elektroniskā sīknauda

Tehnika
Elektronisk sknaudaIedomājies cik dzīve būtu skaista, ja tev vienmēr kabatā būtu tieši tik sīknaudas cik vajag, lai samaksātu par saldējumu, avīzēm, kafiju vai ko citu. Skaisti vai ne? Diemžēl tas nav gluži iespējams. Arī ar kredītkarti nav tik viegli, jo tā ir kaut kur jāieliek vai jānovelk, tad jāgaida čeks, jāievada pinkods utt. Lai atvieglotu mums dzīvi vēl vairāk kredītkaršu kompānija MasterCard ir radījusi PayPass. Tā ir maksāšanas sistēma mazajiem maksājumiem.

Ideja ir gaužām vienkārša. Lietotājam tiek piešķirts mazs RFID čips mazas kartiņas vai atslēgu piekariņa formā. Veikalā norēķinoties par pirkumiem (līdz 15 eiro) šis čips ir vienkārši jāpieliek pie attiecīgā lasītāja. Voila! naudiņa noskaitīta. Nekādu pinkodu, nekādas gaidīšanas, un nekādas sīknaudas. Viss ir apmaksāts ar vienkāršu piesitienu.

Turki, savukārt, šo sistēmu ir vēl vairāk novienkāršojuši. Viņi piedāvā iegādāties rokaspulksteni kurā jau ir iestrādāts šis PayPass čips. Pulkstenis gan nav nekāds skaistulis, bet vasaras sezonai un tūrismam būs ideāli piemērots. Ja vēl tas ir ūdensdrošs tad brīvība ir absolūta.

Par PayPass sistēmas pieejamību Latvijā man diemžēl ziņu nav. Ja kādam ir - padalieties informācijā. Pie reizes arī - vai Visa piedāvā ko līdzīgu?

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies