Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Logi - aktīvie trokšņu slāpētāji

Tehnika

Logi - aktvie troku slptjiStikls, kā zināms, ir tikai vēl viena membrāna, kas labi vada skaņas vibrācijas. Salikti vairākās kārtās un nofiksēti ar gumijas stiprinājumiem tie gan slāpē skaņu, taču bieži vien ne pietiekoši. Reizēm troksnis aiz loga ir pārāk liels un lieliski tiek cauri šai stikla sienai.

Bet stikls var kalpot arī kā trokšņa likvidētājs. To atklājuši vācu zinātnieki. Ideja ir veca kā pasaule, un to jau aktīvi pielieto trokšņu slāpējošās austiņās - mikrofons uztver troksni, savukārt turpat esošais skaļrunis raida šo pašu troksni pretējā fāzē. Rezultātā skaņas viļņi kompensējas un troksnis izzūd.

Šo pašu triku varot izpildīt arī stikls. Ja vien tam pievieno pjezo materiālu (tas ir materiāls kurš rada mazu elektrisko lādiņu ja to saspiež, savukārt ja tam pievada elektrību, tas saraujas). Šīs pjezo plāksnītes ir pieslēgtas datoram, kurš mēra skaņas vibrācijas un sūta atpakaļ signālu ar inversētu fāzi. Tas liek stiklam "novibrēt" pretfāzē un slāpēt troksni. Eksperimentu rezultātā zinātniekiem izdevies slāpēt troksni līdz pat 50%.

Nākamais solis ir iestrādāt pjezo plāksnītes pašā stiklā. Iespējams, ka jau pēc pieciem gadiem šādi aktīvie trokšņu slāpējošie stikli nonāks pārdošanā.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

560.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

25.00 EUR
Pārdod
Huawei P Smart (2021)

99.00 EUR
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

450.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies