Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Pārdod valsti

Pasaule
Prdod valstiKurš grib valsti? Pavisam nopietni, pašam savu valsti. Tādu var nopirkt. Nav gan tā pārāk liela, bet tomēr, pašam sava.

Šobrīd tiek pārdota Sealand valsts. Varu derēt, ka neesat par tādu dzirdējuši. Olimpiādēs nepiedalās, ar citiem nekaro, politiskus skandālus nerīko. Kur tāda atrodas? Āzijā? Āfrikā? Nē, tepat Eiropā. 10 kilometrus no Anglijas krastiem. Jā, tā ir mākslīgā sala.

Bet tas par valsti ir pavisam nopietni. Sealand ir reāla valsts ar savu konstitūciju, karogu, ģerboni, himnu, valūtu, pasēm, pastmarkām un visu pārējo. Izveidota 1967. gadā, kad to par valsti pašpasludināja Roy Bates, kurš sevi arī iecēla par valsts princi. Tā kā sala atrodas ārpus Lielbritānijas teritoriālajiem ūdeņiem, tad valdība deva atļauju izveidot neatkarīgu valsti. Šobrīd Sīlandē dzīvo ap desmit cilvēku. Ko viņi tur dara gan nav zināms, jo sala ir veidota no dzelzs un atrodas uz betona pontoniem. Tās platība ir aptuveni 500 kvadrātmetru.

Sīlande tiek pārdota par 750 miljoniem eiro. Pati sala nav diezko vilinoša, bet kārdinājums tik pašam pie savas valsts ir liels. Jāapzvana bankas par kredīta iespējām...

  
 
 Iepriekšējais →
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies