Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Legalizējam savu datoru

Softs, Windows

Iepriekšējā ziņa par Paint.NET programmiņu atgādināja man par sāpīgu tēmu - pirātiskajām datorprogrammām. Visi mēs tās lietojam, un visi apzināmies, ka tas nav labi. Bet ne visi mēs cenšamies ko darīt lietas labā. Kam ir daudz naudas, tie, protams, dzīvo bez bēdu un nopērk vajadzīgās licences. Bet ko darīt mums pārējiem, kam naudiņas nav tik daudz? Turpināt zagt? Nē. Izrādās atbilde ir pavisam vienkārša - mēs varam izvelēties alternatīvās bezmaksas programmas.

Bezmaksas programmu apjoms ir tik liels, ka mēs burtiski pilnībā varam legalizēt savu datoru, kā vienīgo maksas produktu atstājot vien operētājsistēmu (jā, jā, ir tāds Linux, bet reti kurš mājas lietotājs spēs ar to sadzīvot). Šoreiz pastāstīšu par dažam galvenajām programmiņām priekš Windows. Ceru, ka par MacOS programmām kādreiz mums pastāstīs mūsu pašu makintošists Boo.

Gari nestāstīšu, tāpat mēs visi zinām ko šīs programmas dara. Tikai pateikšu kā sauc un kur meklēt alternatīvas. Vispirms jau par visbiežāk lietoto (zagto) programmu - ofisu. Nežēlīgi dārgā Microsoft Office vietā mēs mierīgi varam izvēlēties OpenOffice (pieejama arī latviešu valodas pareizrakstība, un savietojamība ar MS Office dokumentiem), kurš droši derēs vismaz 90% to lietotāju, kas pašreiz lieto MS Office. Iesaku par šo alternatīvu padomāt arī uzņēmumiem, kas grasās maksāt kārtējos 200-400Ls par MS Office licenci.

Adobe Photoshop vietā varam izvēlēties GIMP vai iepriekš pieminēto Paint.NET. Savukārt vienkāršam darbam ar vektorgrafiku - tātad Corel/Illustrator vietā varam izvēlēties Inkscape. Nopietnam darbam tipogrāfijās tas gan nederēs, bet lielākajai daļai mājas lietotāju gan būs pilnīgi pietiekami.

Bilžu skatīšanai un vienkāršai rediģēšanai mēs visi, protams, izmantojam Picasa, nevis (zagto) Acdsee.

CD un DVD disku rakstīšanai daudzi izmanto nevajadzīgi sarežģīto un dārgo (zagto) Nero. Tā vietā varam mierīgi sadzīvot ar DeepBurner Free.

Šīs arī ir galvenās programmas, kas aizņem mūsu datorus, un dara bažas par pārkāpto likumu. Protams, paliek viens liels sāpīgs lauciņš - datorspēles. Tur, diemžēl nekādi ieteikumi nav. Lai sirdsapziņa būtu tīra, būs vien jāpatērē naudiņa.

P.S. Iesakiet arī jūs kādas labas bezmaksas alternatīvas, ar kurām aizstāt bieži lietotas zagtās programmas.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
Xiaomi Pocophone F1 6GB/64GB

155.00 EUR
Pārdod
DDR2 2GB x 2 gab

30.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
Huawei P20, 128GB, 4GB RAM

155.00 EUR
Pārdod
iMac 21" , 500GB, 4GB (2009)

290.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

325.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro Retina 2013

950.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

15.00 EUR
Pārdod
Apple CD_DVD_RW

30.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro 2017

850.00 EUR
Pārdod
PS Vita Games

15.00 EUR
Pārdod
PS4 Dualshock 4 Wireless

40.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

45.00 EUR
Pārdod
PS4 Dualshock 4 Wireless

40.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies