Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Tests: Samsung Wave (S8500)

Testi, Mobilie, Tehnika

Tests: Samsung Wave (S8500)Laiku pa laikam svešzemju ražotāji ar savas produkcijas nosaukumiem trāpa kādam latviešu valodas vārdam. Tā nesen ne mazumu jautrības nelielajai Austrumeiropas tautiņai sagādāja perētājsistēma Vista, bet tagad Samsung ieradušies pagrūstīties viedtelefonu tirgū ar pavisam jaunu mobilo telefonu operētājsistēmu, kuras nosaukums ir Bada. Šis latviski viegli izrunājamais vārds korejiešu valodā nozīmējot “okeāns”, kas raksturojot jaunieveduma bezgalīgi plašās iespējas. Mums radās iespēja šajā okeānā paplunčāties ar pirmo Bada pārstāvošo telefonu – Samsung Wave jeb S8500.

Wave dizains ir viegli korejisks bez pretenzijām uz minimālistiski izsmalcinātu stilu, tomēr gaumīguma deficītu šim aparātam pārmest nevar. Korpuss ir plāns un šaurāks nekā dažam labam konkurentam, kas varbūt kaitē ekrāna izmēram, tomēr rokā šis tālrunis ieguļ ērti un par drošu satvērienu bažīties liek vien tālruņa slaiki noapaļotās formas. Korpusa kvalitāte ir teicama; tas lielākoties veidots no metāla, kura slīpētā virsma atkarībā no apgaismojuma var izskatīties ne tikai pelēka, bet arī viegli brūngana vai pat violeta. Korejieši gan nav varējuši atteikties no iemīļotā hromējuma, kurš ietver rombveida izvēlnes atvēršanas pogu – rombs šī tālruņa dizainā izvēlēts par akcentējošo figūru, jo rombveidā izgriezta arī fotokameras actiņa un zib-diodes lodziņš.




Samsung Wave aprīkots ar lielisku ekrānu, kura izmērs pa diagonāli ir 3,3 collas – nav čempions, bet gana labi. Izmantotā tehnoloģija – Super AMOLED, par kuru jums jāzina vien tik daudz, ka šāds ekrāns ir dikti labs. Spilgts, kontrastains, ar praktiski nemainīgu attēla kvalitāti, skatoties no dažādiem skata leņķiem, un ar patiešām melnu melno krāsu. Telpās. Ārā – tas ir cits stāsts: tur - sevišķi saulainā laikā - ekrāna tehnoloģijas nosaukums kļūst par lamuvārdu, jo kaut ko saskatīt ir stipri apgrūtinoši. Varbūt mierinās preses relīzē vēstītais, ka ekrāna prettraipu tehnoloģija ļaušot uz visiem laikiem aizmirst par traipiem? (Prakse gan apliecina, ka prettraipu tehnoloģiju departaments atkal tiks atlaists.)



Sākot Wave lietot, kļūst skaidrs, ka operētājsistēma Bada tandēmā ar 1GHz procesoru ir spēks: aparāts reaģē bez aizķeršanās, visas saskarnes animācijas notiek plūdeni, bez raustīšanās. Arī skārienjutīgā ekrāna lietošana priecē – tas ir gana precīzs un adekvāti jutīgs, turklāt atbalsta multitouch iespējas – var, piemēram, ar divu pirkstu vienlaicīgu pieskārienu / kustībām palielināt vai samazināt ekrānā redzamo un tamlīdzīgi.



Samsung Wave ir piebāzts ar visādām jaukām lietām. Tieši no izvēlnēm nodrošināta iespēja piekļūt populārām interneta štellēm – YouTube, Twitter un citiem. Datu pārraide iespējama ne tikai caur mobilo sakaru tīklu, bet arī caur WiFi, kurš gan nav diži centīgs vājāka signāla apstrādē. Atrast ceļu bezceļos palīdzēs tālrunī iebūvētā GPS navigācija, kurā Latvija no plankuma kartē par valsti ar autoceļiem pārvērtīsies pēc attiecīga papildinājuma ielādes no interneta. Īsziņu, piezīmju, uzdevumu un visāda cita teksta ievadei pieejami dažādi ievades veidi – gan tradicionālās burtu-ciparu pogas, gan qwerty tastatūra, gan arī rokraksta atpazinējs, turklāt tas viss komplektā ar latviešu valodas vārdnīcu un T9 ātrrakstīšanas funkcionalitāti. Plašas ir Wave multimediju atskaņošanas spējas un iespējas, turklāt tālrunī iebūvēts arī FM radio.



Īpašu rindkopu pelnījusi Wave iebūvētā fotokamera. Šīs 5 megapikseļu actiņas fiksēšanas spējas pārsteidz ar ātrumu un attēla kvalitāti – ja agrākos laikos bija kā bija, tad tagad telefons droši spēj aizstāt vienkāršāku kompaktkameru un vienīgais, ko Wave fotokamerai var pārmest – fotokameras optika vai, pareizāk sakot, kvalitatīvas optikas trūkums liedz tai sekmīgi tikt galā ar pretim spīdošu gaismu.



Sākot rezumēt – pāris vārdi par operētājsistēmu Bada. Kopumā tā rada “viegla”, rūpīgi izstrādāta risinājuma iespaidu, kurš tomēr šur tur vēl ir jauns un nenoslīpēts. Lietošanu apgrūtina dažādi kaitinoši sīkumi – piemēram, skaļuma regulēšana ar speciālo korpusa pogu strādā ne visur, kur sagaidāt, vai arī fotokameras slēdža poga ne vienmēr reaģē ar fotografēšanas režīma ieslēgšanu. Tālruņa lietošanas sākumā gan uzkrītošāks bija šāds moments: atverot personu no kontaktu saraksta, ekrāna pogas piedāvā tikai iespēju uzrakstīt īsziņu vai veikt videozvanu, kamēr iespēja veikt parastu balss zvanu nav acīmredzama; vēlāk izrādās, ka balss zvanu var veikt pat vismaz divos gana ērtos veidos, taču tie ir jāuzmin vai jāizlasa instrukcijā – tātad kā ļoti intuitīva reklamētā Bada tomēr vēl nav gana intuitīva. Ja Samsung pie tā piestrādās - super.



Aplikācijas. Viedtelefonu jeb, kā Kārlis iesaka saukt šādas ierīces, aplikāciju telefonu, jeb “appfonu” lielā vērtība ir iespēja papildināt tālruņa funkcionalitāti ar aplikācijām jeb papildprogrammām, kuru klāstā liela nozīme ir izstrādātāju interesei šādas aplikācijas izstrādāt. Šeit nu Bada kā jaunpienācējs var tikai “maliņā nervozi pīpēt”, raugoties uz konkurentu Android un iPhone OS / iOS aplikāciju tūkstošiem un programmētāju armādām. Samsung gan jau tagad sava “iespēju okeāna” slavinājumos runā par aplikāciju tūkstošiem, kamēr Samsung Apps tiešsaistes aplikāciju veikals neuzrāda vairāk par dažiem desmitiem aplikāciju (pagaidām visas bezmaksas). Laba daļa no šīm aplikācijām ir, piedodiet, pastulbas vai vismaz triviālas, nožēlojami vienkāršas un smieklīgas salīdzinājumā ar tālruņa tehniskajām iespējām. Savukārt Wave iebūvētā interneta pārlūkprogramma kā mājas lapu atver samsung.playfon.com, kur arī it kā ir daudz bezmaksas aplikāciju, bet to iegūšana apstājas pie aicinājuma norādīt tālruņa modeli, jo S8500 piedāvātajā sarakstā nav atrodams. Mierinājumu dvēselei sniedz dažas tālrunī jau esošās spēles, no kurām smalkākā – Asphalt 5 – ļauj traukties ar auto modernā braucamspēlē, stūrējot ar tālruņa korpusu, kurš pagriezienos jāsagāž un attiecīgo pusi. Smalki.

Tātad – kopsavilkums. Pieverot acis uz pagaidām akūto Bada aplikāciju deficītu, jāsaka, ka Samsung Wave ir izdevies tālruņa aparāts – glīts, ērts, kvalitatīvs un ātrdarbīgs. Tajā iebūvēts lērums visādu labumu, tajā skaitā ļoti kvalitatīvs skārienjutīgais ekrāns – ir maz iemeslu negribēt sev šo telefonu, jo trūkumu ir maz un tie ir mazbūtiski. Nu, neskaitot to aplikāciju būšanu...

Samsung Wave (S8500) būs pieejams jūlija beigās un maksās aptuveni 300-350Ls

+ lielisks ekrāns (tomēr sk. arī mīnusus)
+ pārliecinoša, ātra darbība
+ micro-USB pieslēgvieta
+ uzlāde caur USB
+ 3.5mm austiņu pieslēgvieta
+ iebūvēts FM radio

- ekrāns saulainā laikā ārā grūti lietojams
- maz pieejamo aplikāciju
- lietošana nav tik intuitīva kā gaidīts


Ekrānšāviņi (screenshot) "dabīgajā" izšķirspējā - 480x800












































Ar Wave uzņemtie foto














  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

499.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e black

209.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

425.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

395.00 EUR
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies